Yeni Çıkan Kitaplar – Temmuz 2013

100kuralıErkekliğin 100 Kuralı
Jeff Wilser
Say Yayınları

Eskiden erkek olmak kolaydı. Saçları kısacık ya da havalı şekilde kestirmek, top oynamak, kas yapmak ve motordan anlamak yetiyordu. Bunları yaptınız mı kızlar sizindi! Ama devir değişti, erkekliğin kuralları çoğaldı. Artık “gerçek erkek” olmak için kadınlara kibar davranmak, biraz düşünmek ve ne yazık ki kitap okumak da gerekiyor…

[divider_1px]

yatagimdakiYatağımdaki Yabancı
Sylvia Day
Pegasus Yayınları

Isabel’in kolaylıkla başa çıkabildiği o pervasız genç artık yoktur ve bu tutkulu adam ehlîleştirilemez gibi görünmektedir. Genç kadın, Gray’in içinde yanan ateşi keşfetmeye cesaret edebilecek ve karşı konulamaz bir yabancıya dönüşen âşığına içini açabilecek midir?

[divider_1px]

keskebenuyurkenKeşke Ben Uyurken Gitseydin
French Oje
Okuyan Us Yayın

Onu okurken, ona bazen kızıyorsun, bazen acıyorsun, onu bazen seviyorsun, bazen ondan nefret ediyorsun. Bazen tanımak istiyorsun, bazen “aman benden uzak olsun” diyorsun. Aynı senin için de düşündükleri gibi… Tatlı hayalleri, ulaşılmaz hedefleri, aniden dönen şansı ve kararsız kaldığı anlar var, aynı hepimiz gibi…

[divider_1px]

yesilbisikletYeşil Bisikletli Beyaz Kadın
Monique Roffey
Pegasus Yayınları

Evlilik, aşk, ihanet ve tutkunun yanı sıra acı çeken bir toplumun bağımsızlık mücadelesini, sömürgeciliği ve ırkçılığı anlatan Yeşil Bisikletli Beyaz Kadın cennet ve cehennem arasında sıkışmış insanların dokunaklı hikâyesini anlatıyor.

[divider_1px]

askolumdenuyanisAşk Ölümden Uyanıştır
Tess Gerritsen
Martı Yayınları

Tecrübeli dedektif Sam Navarro tam da bu gerçeği bulmalıdır, hem de hiç vakit kaybetmeden. Nina ve Sam olayların peşine düştüğünde karabasan gibi üzerlerine çöken, son derece keskin bir zekâya sahip, tehlikeli ve gözü dönmüş bir ruh hastasıyla yüzleşmek zorunda kalacaktır..

[divider_1px]

ejderha1Ejderhaların Dansı Kısım -1
George R.R. Martin
Epsilon Yayınları

Kötülüğün yükseldiği bir vakitte olaylar; kanunsuzların, rahiplerin, askerlerin, derideğiştirenlerin, asillerin ve kölelerin büyük roller oynadığı bir sahnede geçmektedir. En zorlu dans, Ejderhaların Dansı başlamaktadır.

[divider_1px]

ejderha2Ejderhaların Dansı Kısım -2
George R.R. Martin
Epsilon Yayınları

Kötülüğün yükseldiği bir vakitte olaylar; kanunsuzların, rahiplerin, askerlerin, derideğiştirenlerin, asillerin ve kölelerin büyük roller oynadığı bir sahnede geçmektedir. En zorlu dans, Ejderhaların Dansı başlamaktadır.

[divider_1px]

askdersiAşk Dersi
Lynn Barber
Artemis Yayınları

Lynn Barber bu tuhaf ilişkinin, hayatının geri kalanını nasıl etkilediğini, erkeklerden ne istediğini ve diğer insanlara karşı hissettiği içgüdüsel güvensizliği Aşk Dersi ’nde anlatıyor.

[divider_1px]

nedenyanlisNeden Yanlış Yaşıyoruz
Dr. Hüseyin Nazlıkul
Alfa Yayınları

Bu kitap en ciddi hastalık olarak bilinen kanser tanısında bile yalnız olmadığınız, hastalığı kabul ettiğiniz an yaşamınızı kendi elinize alabilme olanaklarını sunan veya farkındalığını yaratan rehber niteliğinde bir kaynaktır.

[divider_1px]

hilalsafagiHilal Şafağı
Dirk Cussler, Clive Cussler
Altın Kitaplar
Türkiye ve İsrailde bulunan Romalılara ait tarihi eserler, radikal bir grubun Osmanlı İmparatorluğunu tekrar diriltme çabalarını işaret eder. Washingtondan Londraya ve Yakındoğu sahillerine dek süren bir kovalamaca başlar. Nefes nefese temposu ve gerilim yüklü kurgusuyla yeni bir Cussler romanı daha…

[divider_1px]

hicolmamisHiç Olmamış Gibi Yapalım
Jenny Lawson Lawson
Yabancı Yayınları

Forbes dergisinin “kadınlara yönelik en iyi 100 internet sitesi” listesinde yer alan bloggess.com ile dünya çapında üne kavuşan çılgın, ironik, komik ve samimi blog yazarı Jenny Lawsonın hayatından kesitler okurken “bu ne biçim hayat böyle?” diyeceksiniz.

[divider_1px]

anneboleynAnne Boleyn Uğruna Ölmek
Sandra Byrd
Eftalya Yayınları
Sandra Bryd; Anne Boleynin, kraliçeye bağlı genç bir kadın olan en iyi arkadaşının hayatını gözler önüne serdiği bu romanda, okuyucularını Sekizinci Henrynin sarayına geri götürüyor. Anne Boleyn; kendi yıldızı yükselmeye başladığında, en iyi arkadaşı Meg Wyattı bu gezinti için yanına alır.

[divider_1px]

pesetmeyentavukPes Etmeyen Tavuk
Jill Tomlinson
Hayykitap
Jill Tomlinsonun dupduru, hem şirin hem komik öyküleri çocuklar için eğlenceli bir okuma serüveni sunuyor. Serinin tüm kitaplarını 7-10 yaşındaki çocuklar kendi başlarına zorlanmadan okuyabilir. Ayrıca, büyük puntolarla yazılmış, Paul Howardın olağanüstü karakalem çizimleriyle resimlenmiş bu eğlenceli hikâyeleri, anasınıfı dönemindeki çocuklar da anne-babalarından severek dinleyebilirler.

[divider_1px]

zataZata
Zata
Destek Yayınları
Bazı sözlerin, cümlelerin altında hepimizin sırları yatar. Kimisi bunları görür ve hisseder… Kimisi de okuduktan sonra kendini aydınlatır. Zata, sosyal medyada yazdığı sözler ve aforizmalarla sizlere ışık saçıyor… Günde en az bir cümle okumadan uyumayın!

[divider_1px]

seninadinaskmiydiSenin Adın Aşk mıydı?
Deniz Battal
Destek Yayınları
Benim masalımda aşk dolu başladı…
Damla ve Fıratın aşkı, herşeye ve herkese rağmendi…
Önceleri beni güldürüyor, bensiz nefes alamadığını söylüyor, “Sen olmazsan ben yaşayamam” diyordu!
“Senden bir şans istiyorum, herşey çok güzel olacak, beni bir kere sevdiğini söyle, inan bana tüm gün yeter” diye fısıldıyordu kulağıma…
Sonrası malum!

[divider_1px]

capulcuBir Çapulcunun Hatıra Defteri
Erol Hızarcı
Destek Yayınları

İşte orantısız zekadan marjinal geyikler, okurken hem düşünüp hem de bol bol gülümseyeceksiniz.

[divider_1px]

gizliyazGizli Yaz
Lesley Lokko
Sayfa6 Yayınları

Yolları aynı kavşakta sadakat, tutku ve aşkla kesişen insanların kimi zaman hayal kırıklıklarıyla ama daima umutla devam eden mücadelesini okurken kendinizden çok şey bulacaksınız.

[divider_1px]

birdilekBir Dilek Dile Gerçek Olsun
Safiya Hussain
Sayfa6 Yayınları

Kalp kırıklıklarıyla dolu bir hayat, sonu gelmeyen arzular, hırslar ve tutkularİngilterede yaşayan Safiya, hayatının anlamını sorgularken yaşadığı hayal kırıklıkları sonucunda yepyeni bir şey denemeye karar verir; kutsal topraklara, Mekkeye doğru bir yolculuğa çıkar. Pek de umutlu olmadan çıktığı bu ruhani yolculuk onu kendi benliği üzerine yeniden düşünmeye sevk eder ve hayal bile edemeyeceği bir dünyanın kapılarını açar.

[divider_1px]

askinbuyusuAşkın Büyüsü
Jill Shalvis
Nemesis Kitap

Pace Martin, Pasifik Ateşi Beyzbol Takımının en önemli oyuncusu, Holly Hutchins ise takım oyuncularının hikâyelerini yazmakla görevli spor muhabiridir. Holly, ilginç hikâyesi olan tipleri nerede görse tanıyacak durumdadır. Onun işi budur ne de olsa.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir