Yeni çıkan kitaplar – Ocak 2015

Ocak 2015’in yeni çıkan kitaplarından seçtiklerimiz..

[row] [span3]

Dört – Bir Uyumsuz Koleksiyon Kitabı

Dört - Bir Uyumsuz Koleksiyon Kitabı[/span3]
[span9] Tek bir seçim onu geçmişinden kurtaracak, tek bir seçim onu geleceğine kavuşturacak, tek bir seçim tehlikeleri açığa çıkaracak, tek bir seçim onu sonsuza dek değiştirecek, tek bir seçim onu özgürleştirecek.

VeronicaRoth, dünya çapında çok satan Uyumsuz serisine, okurların çok sevdiği Tobias’ın, yani Dört adlı karakterin gözünden yeni bir kitap ekliyor. Transfer, Çömez, Oğul ve Hain başlıklarından oluşan dört hikâyeye ek olarak Tobias’ınTris’le yaşadığı çok özel anların kayıtlarını da içeren Dört, Tobias’ın geçmişine ve kalbinden geçenlere dair heyecan verici ipuçları barındırıyor.

Efsanevi Uyumsuz üçlemesinin başlangıcına tanık olmaya hazır mısınız?[/span9]  [/row]


[row][span3]

Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda

Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda[/span3][span9]AKP-Cemaat İttifakı Nasıl Dağıldı?

AKP ve Gülen Cemaati, yakın zamana kadar Türkiye’yi siyasal ve toplumsal olarak birlikte dönüştüren iki iktidar ortağıydı. Devleti soyma amaçlı bir talan zincirini yalanlarla ve hukuku ayaklar altına alarak örtbas etmeye girişen hırsızlar çetesiyle, bunun üzerinden hukuki değil siyasi operasyonlara kalkışanlar geçmişin yol arkadaşlarıydı. Tuzaklar, hileler, sahteliklerle örülü soruşturma ve davalar zincirine imza atan bu iki kirli suç ortağı şimdi, “Yeni Türkiye”nin savaşan güçleri olarak sahnedeler. Tarafların yaptığı savunmalara kimse aldanmasın.

Bu savaş ne demokrasi ve temiz toplum ne de birilerinin iddia ettiği gibi barış ya da sivilleşme için yaşanıyor. Sadece devletin sahibi kim olacak diye savaşılıyor. Her savaş gibi bu da kirli. Bu yüzden ortalığı kaplayan pislik görünen o ki bir süre daha pis kokular yaymaya devam edecek. Kötü olmadı. [/span9][/row]


[row][span3]

NTV Almanak 2014

ntv almanak 2014
[/span3][span9]Geride bıraktığımız yıl boyunca Türkiye ve dünyada meydana gelen olaylar yine NTV klasiği Almanak 2014’te!

-Türkiye’de yerel seçimler, cumhurbaşkanlığı seçimleri… Ardı arkası kesilmeyen “operasyonlar”… Barış süreci…
-Suların durulmadığı Ortadoğu’da yeni bir aktör: IŞİD… Kobani’de direniş…
-Ukrayna’da içsavaş… Krizin yükünden kurtulamaya çalışan dünya ekonomisi…
-Dünyanın dört bir yanında yaşanan felaketlerden doğanın mucizevi güzelliklerine…
-Sinemadan müziğe ödül alanlar… Spor sahalarında kupa kaldırıp madalya kazananlar…
[/span9][/row]


[row][span3]

Tutku Oyunları

Tutku Oyunları
[/span3][span9]Oyunlar her zaman masum olmayabilir. Ve işin içine tutku girince tüm kurallar değişir… Doyumsuz arzularıyla nam salmış ünlü korsan Christopher, hapisten çıkarak yeniden özgürlüğüne kavuşur. Ama bu özgürlüğün bir bedeli vardır: En az kendisi kadar zalim bir kadını baştan çıkarıp onu tutku dolu bir oyuna çekmesi gerekmektedir.

Masumiyetten çok uzak olan Leydi Maria, Christopher’ın daima bir adım önündedir. Yine de bu durum çekici bakışlardan, ateşli öpücüklerden ya da genç adamın cazibesinden zevk almadığı anlamına gelmemektedir. Asla duygularıyla hareket etmeyen Maria, hayatının aşkını bulup kendini ona teslim etmeyi aklının ucundan bile geçirmiyordur… Ta ki iki tarafın da birbirini kandırdığı bu tutku oyununa kadar.
[/span9][/row]


[row][span3]

Beyaz Yakalı Serseriler

Beyaz Yakalı Serseriler
[/span3][span9]İyi olmak şanslı olmaktan her zaman daha iyidir. Adım, Stephanie Plum. Kuzenim Vinnie’nin kefalet ofisinde çalışıyor, mahkemeden kaçan suçluların peşine düşüyorum. New Jersey, Trenton’da üç katlı tuğla yığınından oluşan bir binada, düşük kiralı ve hiçbir çekiciliği olmayan bir dairede yaşıyorum. Orta boyluyum. Fiziğim idare eder. Ortalama bir zekâm olduğuna adım gibi eminim. Berbat bir işim olduğuna da.

Kısacası hayat zor ama yine de en iyi arkadaşım Lula sayesinde çok da eğlenceli. Bir de buna beni sürekli evlendirmeye çalışan ailemi, peşimdeki azılı düşmanları ve âşıkları ekleyin. İşte karşınızda Stephanie Plum’ın tuhaf hikâyesi![/span9][/row]


[row][span3]

Penguen Karikatür Yıllığı – 2014

Penguen Karikatür Yıllığı - 2014
[/span3][span9]2014 Penguen Karikatür Yıllığı
Sayfa Sayısı: 128
Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: Getto Basın Yayın[/span9][/row]


[row][span3]

Hobbit – Açıklamalı Notlarıyla

Hobbit - Açıklamalı Notlarıyla
[/span3][span9]Dünyadaki pek çok okuyucu için Hobbit; tüm zamanların en sevilen yazarlarından J.R.R. Tolkien’in zihninden yayılan hikâyeler aracılığıyla elflerin, büyücülerin, cücelerin, ejderhaların, orkların ve Yüzüklerin Efendisi’yle Silmarillion’da tasvir edilen birçok diğer yaratığın evi olan büyüleyici Orta-Dünya’nın kapısını açan unutulmaz bir eserdir. Douglas A. Anderson’un hazırladığı Açıklamalı Notlarıyla Hobbit, J.R.R. Tolkien’in bu önemli klasiğindeki karakterleri, kaynakları, mekânları, nesneleri ve yaratıkları derinlemesine inceleyip, perde arkasında kalanları açığa çıkarıyor. Orijinal hikâyenin düzeltilmiş ve tamamlanmış metninin yanına yerleştirilen, Hobbit’in tarihsel sürecini gösteren iki yüze yakın görsel, Orta-Dünya’yı tanıyıp sevenler için Anderson’ın notlarıyla hikâyenin gücünü bir kat daha artırıyor. Tolkien’in orijinal çizimlerinin, haritalarının ve renkli resimlerinin de dahil edilmesi bu baskıyı Hobbit’in var olan en detaylı baskısı yapıyor.[/span9][/row]


[row][span3]

Ay Burcu Mucizesi

Ay Burcu Mucizesi
[/span3][span9]Şenay Devi Yangel, dünyanın en yetenekli astrologlarından biridir. Bu kitap şimdiye kadar astroloji konusunda okuduğum en iyi kitaplardan. Kitap yeni başlayanlara yardımcı olmak amacıyla hazırlanmış olmakla beraber, çoğunluğu yıllar süren çalışmalar sonucunda elde edilmiş ileri teknikleri de içermektedir. Gerçek şu ki Şenay bu kitapta, bilgi kaynağıyla beraber elindeki sırlarını, sahip olduğu sezgileri ile birlikte cömertçe vermiştir. Bu kitap, hem yeni başlayanlar hem de profesyonel astrologlar dahil, astrolojinin tüm uygulayıcıları için kapsamlı çalışmalarında el üstünde tutulacak bir kitap olacaktır. Bu kitabı sadece astrolojinin prensiplerine aşina olmak isteyenlere değil, aynı zamanda astrolojinin sonsuz, kutsal, bilimsel bilgileri ile yeni dünyalar keşfetmek isteyen tecrübeli astrologlara da şiddetle tavsiye ederim.
Prof. Dr. Gary Gomes[/span9][/row]


[row][span3]

Elya

Elya
[/span3][span9]İnsan ruhunun sarsıcı duyarlılığını, sarsıcı cümlelerle kağıda döküyor HiraiZerdüş. Elya, aşkın insanı hem var edip hem yok edişine dair çarpıcı bir ilk roman…
“Bu kente yağmasın yağmur, sevgili. Cadde, sokak ıslak zaten. Ve zahmet edip esmesin rüzgâr. Uğultusu kulaklarımda gidişinin, dal kıpırdamazken, Söyle de sussun herkes, Ölmeye ihtiyacım var azıcık…”[/span9][/row]


[row][span3]

Ergen Siyaseti

Ergen Siyaseti
[/span3][span9]Bu kitabın içeriği bilimsel verilere dayalı, akademik bir arayış değildir. Olabildiğince hafif, hiçbir iddiası olmayan bir metindir.

Adeta yaşadığı topraklardan “tamamen” kopmuş, sebep-sonuç ilişkisini kuramayacak noktaya savrulmuş olmanın verdiği rahatsızlığı hisseden azımsanamayacak miktarda Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına belki tutunabileceği bazı fikirler verebilir.

Muhteviyatı “liberal” bir bakış açısıdır ve mevcut kalıplaşmış safların hiçbirine cazip gelmeyecektir.[/span9][/row]


[row][span3]

Güzellik Zor Hikaye

Güzellik Zor Hikaye
[/span3][span9]Ölüme benzer duraklardan geçiyorum önümden garip hüzünlü bir rüzgar geçiyor rüzgar geçtiği yolları anlatıyor bana dönüyor… kadın diyor güzellik zor hikaye içimde yine fırtınalar kopuyor bir el tutuyor bir çift göz bakıyor yine tekrarlıyor güzellik içteyse etrafın deli divane güzellik zor hikaye…[/span9][/row]

One thought on “Yeni çıkan kitaplar – Ocak 2015

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir