Yeni Çıkan Kitaplar – Mart 2019

Tuhaf

Bana Öyle Tuhaf Bakma

Yazar: Fulya Bayraktar
Yayınevi: Nota Bene Yayınları

Arka kapak: Fulya Bayraktar, gri bir kentin bürokratik, soğuk ve boğuk atmosferinde, istemedikleri bir yaşam süren, çoğu kez de bunun farkında olan insanları anlatıyor. Her biri bize tanıdık gelen kahramanlarına, “Bana Öyle Tuhaf Bakma”yın dedirtiyor. O anda biz tuhaf gözlerle bakıyoruz onlara… Çünkü yazar bize ricasını tersinden sunuyor.
https://www.kitapkolik.com/bana-oyle-tuhaf-bakma-57488


 

Kıyamet Ha Kıyamet

Kıyamet Ha Kıyamet

Yazar: Hakan Sipahioğlu
Yayınevi: Nota Bene Yayınları

Arka kapak: Hakan Sipahioğlu, dil yardımıyla bir yarık açıyor. Bize günümüz yaşamını eskimiş bir dille aktararak, dünle bugünü buluşturuyor. Adam Smith Müslüman oluyor, Muhittin bey kızı için kuş azat ediyor, oğul mirası değil miras oğlu devralıyor, “doğunun Paris’i” Paris’e kavuşuyor, kuramı olan züğürdün çenesi düşüyor, uyuyanlar gökdelenkondulara taşınıyor, denizden balık değil töre çıkıyor.

Ayrıntılar için tıklayın.


 

Üstat Pire

Üstat Pire

Yazar: E.T.A Hoffmann
Yayınevi: Can Yayınları

Arka kapak: İlk kez 1822’de sansürlenerek yayımlanan Üstat Pire’de Hoffmann, Alman romantizminin gözde yazın türü olan sanat masalının seçkin örneklerinden birini sergiler. Hoffmann’ın, dönemin Prusya’sına hâkim demagojik unsurları karikatürleştirdiği Üstat Pire, fantastik öğelerle bezeli gerçek bir taşlamadır.

Ayrıntılar için tıklayın.


 

Sonsuz Kaçış

Sonsuz Kaçış

Yazar: Joseph Roth
Yayınevi: Can Yayınları

Arka kapak: Savaşın söndürdüğü hayatları ve hayalleri anlatan Sonsuz Kaçış, parçalanmış bir dünyada evini arayan modern Odysseus’un yolculuğu.

Ayrıntılar için tıklayın.


 

Bir Eylül Yarası

Bir Eylül Yarası

Yazar: Cevat Turan
Yayınevi: Pupa Yayınları

Arka kapak: Cevat Turan, ilk romanı ‘Unutmalar Şehri’nde geçen bir karakter; Kızıl Ömer’in hikayesini anlatıyor bu defa bizlere. Ömer’in ilk gençlik yıllarında yaşadıkları şimdiyi ne kadar etkiliyor? Bugün nasıl bir hayat yaşıyor? Hesaplaşma aynadan içeriye doğru uzun bir yolculuktur. İnsanların gözlerinin içine bakarak söylediklerimiz kadar, kendi kalbimize yaptığımızbir yolculuktur da aslında.


 

Ve Ateş Bizi Tüketiyor

Ve Ateş Bizi Tüketiyor

Yazar: Murat Gülsoy
Yayınevi: Can Yayınları

Arka kapak: Murat Gülsoy, sıradan hayatların ardına gizlenen karanlığı, on yıllarca saklanan derin korkuları, yaşlı kalplere gömülmüş hüzünlü aşkları, başkalarının aynasında kendi benliğiyle yüzleşmeyi fantastik, yer yer grotesk bir arayış hikâyesine sığdırırken sırlarla dolu geçmişin kapısını cesaretle aralıyor.

Ayrıntılar için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir