Yeni Çıkan Kitaplar – Mart 2019

Siyahın Buruk Tebessümü

Siyahın Buruk Tebessümü

Yazar: Zeynep Sey
Yayınevi: Ephesus Yayınları

Arka kapak: Türkiye’nin en genç ve ünlü yazarı Ezgi Çora, geçirdiği trafik kazası sonrasında yaklaşık altı ay boyunca komada kalır. Uyandığında son üç yılına dair hiçbir şey hatırlamıyordur ve zihninde kendi sesi dışında başka iki ses daha konuşmaktadır. Anılarını hatırlamaya ve aynı zamanda da gerçek benliğini bulmaya çalışan Ezgi’nin, zihnindeki diğer iki ses ile birlikte birçok zorluğa göğüs germesi gerecektir.

Ayrıntılar için tıklayın.


 

Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

Yazar: Canfeza Sezgin
Yayınevi: Hayykitap

Arka kapak: Kitapta kanserle ilgili 103 tane ‘doğru bilinen yanlışı’ ve 28 adet ‘gerçek iyileşme öyküsünü’ sizlerle paylaştım. Herkesin mutluluğu bulduğu anda bırakmaması, sevenlerine sıkı sıkıya sarılması, her şerde bir hayır olduğuna inanarak zorluklara metanetle göğüs germesi, hepimizin kansersiz, sağlıklı ve mutlu bir dünyada yaşaması dileğimle…

Ayrıntılar için tıklayın.


 

Eleştirel Aydınlanma ve Sanat

Eleştirel Aydınlanma ve Sanat

Yazar: Onur Bilge Kula
Yayınevi: Tekin Yayınevi

Arka kapak: Onur Bilge Kula, Aydınlanma felsefesi ışığında eleştiri kavramını ele aldığı bu çalışmasında, eleştiri-özeleştiri kavram çiftinin gerekliliğini Batılı düşünürlerle birlikte yorumlarken, sanat ve edebiyatta eleştirinin, ilerlemenin vazgeçilmez öğelerinden olduğunu yapıtlardan örnekler vererek çözümlüyor.

Ayrıntılar için tıklayın.


 

Havadan Sudan

Havadan Sudan Doğru Bilinen Yanlışlar

Yazar: Mikdat Kadıoğlu
Yayınevi: Tekin Yayınevi

Arka kapak: Prof. Mikdat Kadıoğlu bu kitapta halk arasında kabul görmüş eski ve yanlış inançlardan ya da söylencelerden daha çok, basında, sınavlarda, ders kitaplarında yer alan ve doğru sanıldığı için yaygın ve sürekli olarak yapılan yanlışlar üzerinde duruyor. Herkesin her konuda uzmanmış gibi davrandığı ülkemizde susmak yerine doğru bilinen yanlışların üzerini çiziyor

Ayrıntılar için tıklayın.


 

Aramızdaki Ağaç

Aramızdaki Ağaç

Yazar: Sema Kaygusuz
Yayınevi: Metis Yayıncılık

Arka kapak: Sema Kaygusuz’un düz yazılarını bir araya getirdiği Aramızdaki Ağaç 21 yazıdan oluşuyor.

Ayrıntılar için tıklayın.


 

Yaşar Kemal Sempozyumları

Yaşar Kemal: İnsanı Toplumu Dünyayı Kucaklamak

Yazar: Kolektif
Yayınevi: Literatür Yayıncılık

Arka kapak: Büyük usta “Yaşar Kemal: İnsanı, Toplumu, Dünyayı Kucaklamak” adlı sempozyumla 2016 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde anıldı. Sempozyumda büyük ustanın, topluma, insanlara ve dünyaya bakışı farklı açılardan dile getirilirken; romancılığı, gazeteciliği, röportaj yazarlığı, doğaya ve çevreye karşı olan duyarlılığı, kadının toplumdaki yerine ilişkin görüşleri tartışıldı.

Ayrıntılar için tıklayın.


 

Kaybolduğum Yıl

Kaybolduğum Yıl

Yazar: Kate Moretti
Yayınevi: Yabancı

Arka kapak: Zoe Whittaker şahane bir hayat yaşıyordu. Wall Street’in başarılı işadamlarından Henry Whittaker ile evliydi. Manhattan’ın elit kesimine mensuptu. Şehrin en prestijli yardım kuruluşlarından birinin yönetim kurulundaydı. Şehirdeki en mükemmel evlerden birinde yaşıyordu. En kaliteli şaraplar, modaya en uygun kıyafetler, en lüks tatiller… hepsi parmaklarının ucundaydı.

Ayrıntılar için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir