Yeni Çıkan Kitaplar

Yeni Çıkan Kitaplar – Mart 2018

Yabani

Yabaniler

Eleanor Glewwe
Kırmızıkedi Yayınevi

Rivka, büyü gücüne sahip Kasirlerden biri ve önemli bir elçinin kızıydı. Ama bir sır saklıyordu: eskiden bir ikiz kardeşi vardı. Arik. Arik büyü sınavından geçemeyince hükümet onu yabani ilan etti, onu evinden uzaklaştırıp büyü gücü olmayan bir aileye evlatlık verdi. Artık öz anne-babası ve kardeşiyle iletişim kurması bile yasaktı. Rivka’dan da Arik hiç varolmamış gibi davranması bekleniyordu.
Ama Rivka ikiz kardeşini unutmayı asla kabul etmedi. Her şeyini -babasını, arkadaşlarını, hatta özgürlüğünü- kaybedeceğini bilse bile Arik’i bulmakta kararlıydı. Yeni keşfetmeye başladığı büyü gücü ve kardeşine olan sevgisi dışında hiçbir şeyi yoktu. Onu bulsa bile bir araya gelebilecekler miydi? (Tanıtım bülteninden)

Orhan Pamuk'ta Yazıyla Kefaret

Orhan Pamuk’ta Yazıyla Kefaret

Jale Parla
Yapı Kredi Yayınları

Orhan Pamuk’ta Yazıyla Kefaret kitabında Jale Par¬la, gerek ilk kez yayımlanan gerekse bu özel top¬lamda bir araya getirdiği yazılarıyla romanımızın ezeli konusu kimliğin Pamuk’taki işleyişine, onun bir sarkacın git gelleri gibi salınan öznelerinin çatışma halindeyken bile birbirine dönüşme ve bütünlenme arzusuna bakarken, kahramanları¬nın bu süreçte tutundukları hikâyelerin nasıl baş¬ka hikâyelere açıldığına da titizlikle eğiliyor.
Pamuk’ta arayışla yaratıcılık, yaratıcılıkla baş¬kalaşım özdeştir cümlesinde billurlaşan sanatın sıradanı sıra dışına dönüştürme gücüne ve bu süreçte Pamuk yazısının nasıl yaşam boyu tüm bireysel ve toplumsal kefaretleri üstleneceği vur¬gusuyla ise, Orhan Pamuk romancılığının dünü ve bugünü kadar geleceğine de ışık düşürüyor. (Tanıtım Bülteninden)

Önceki sayfa 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18Sonraki sayfa
Etiketler
Daha Fazla Göster

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı