Yeni Kitaplar Mart 2018

Yeni Çıkan Kitaplar – Mart 2018

Yabani

Yabaniler

Eleanor Glewwe
Kırmızıkedi Yayınevi

Rivka, büyü gücüne sahip Kasirlerden biri ve önemli bir elçinin kızıydı. Ama bir sır saklıyordu: eskiden bir ikiz kardeşi vardı. Arik. Arik büyü sınavından geçemeyince hükümet onu yabani ilan etti, onu evinden uzaklaştırıp büyü gücü olmayan bir aileye evlatlık verdi. Artık öz anne-babası ve kardeşiyle iletişim kurması bile yasaktı. Rivka’dan da Arik hiç varolmamış gibi davranması bekleniyordu.
Ama Rivka ikiz kardeşini unutmayı asla kabul etmedi. Her şeyini -babasını, arkadaşlarını, hatta özgürlüğünü- kaybedeceğini bilse bile Arik’i bulmakta kararlıydı. Yeni keşfetmeye başladığı büyü gücü ve kardeşine olan sevgisi dışında hiçbir şeyi yoktu. Onu bulsa bile bir araya gelebilecekler miydi? (Tanıtım bülteninden)

Orhan Pamuk'ta Yazıyla Kefaret

Orhan Pamuk’ta Yazıyla Kefaret

Jale Parla
Yapı Kredi Yayınları

Orhan Pamuk’ta Yazıyla Kefaret kitabında Jale Par¬la, gerek ilk kez yayımlanan gerekse bu özel top¬lamda bir araya getirdiği yazılarıyla romanımızın ezeli konusu kimliğin Pamuk’taki işleyişine, onun bir sarkacın git gelleri gibi salınan öznelerinin çatışma halindeyken bile birbirine dönüşme ve bütünlenme arzusuna bakarken, kahramanları¬nın bu süreçte tutundukları hikâyelerin nasıl baş¬ka hikâyelere açıldığına da titizlikle eğiliyor.
Pamuk’ta arayışla yaratıcılık, yaratıcılıkla baş¬kalaşım özdeştir cümlesinde billurlaşan sanatın sıradanı sıra dışına dönüştürme gücüne ve bu süreçte Pamuk yazısının nasıl yaşam boyu tüm bireysel ve toplumsal kefaretleri üstleneceği vur¬gusuyla ise, Orhan Pamuk romancılığının dünü ve bugünü kadar geleceğine de ışık düşürüyor. (Tanıtım Bülteninden)

» Kitap Cafe

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Kitaplar

Yeni çıkan kitaplar – Kasım 2019

Okumayı seven ve yeni çıkacak kitapları dört gözle bekleyenler, bu yaz hangi kitapları okuyacağız diyenler …

1 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir