Yeni Çıkan Kitaplar – Mart 2018

Edebiyat dünyasının en renkli alanıdır, çocuk kitapları. Her ay yenileri eklenen bu keyifli ve renkli dünyanın şubat sonu ve mart ayı içerisinde raflarda olacak kitaplarından sizleri haberdar etmek istedik. Listeye göz atmayı unutmayın!

101 Yanıltmaca

101 Yanıltmaca

Süleyman Bulut
Can Yayınları

KIM SÖYLEYEBILIR, KIM SÖYLEYEMEZ? Hem konuşmanızı akıcılaştıracak, düzelteceksiniz hem de arkadaşlarınızla çok eğleneceksiniz! Uzunu, kısası, zoru, kolayı… 101 yanıltmaca/dil tekerlemesi bu kitapta! Mutlaka yüksek sesle, eksiksiz ve yanlışsız okunması gereken 101 yanıltmaca ya da dil tekerlemesini arkadaşlarınızla oynamaktan büyük keyif alacak, gülmekten yerlere yatacaksınız… Hadi bakalım, görelim…Kim söyleyebiliyor, kim söyleyemiyor?

Define Adası

Define Adası

Robert L. Stevenson (Çizgilerle Klasikler)
Türkiye İş Bankası Kültür Yayınları

Jim bir define haritası keşfetti ve kendini birdenbire hayatının macerasına doğru yelken açarken buldu. Fakat gemideki tayfaların hepsi göründüğü gibi dürüst müydü? Acaba Define Adası’nda başka nelerle karşılaşacaklardı?

Cingo

Cingo; Ben İnsan Değil Miyim?

Şermin Yaşar
Doğan Egmont Yayıncılık

Sana, Cingo yaramaz bir köpektir, diyecekler. Sana, Cingo iflah olmaz bir serseridir, diyecekler. Sana, Cingo kuyruklu bir beladır, diyecekler… inanma! Çekemiyorlar beni, hepsi bu. İnsanlar beni kıskanıyor yaaa, çok kıskanıyorlar. Bütün gün Cingoooooo yapmaaaa! diye bağırmalarının asıl sebebi bu. Hepsinin benim yerimde gözü var. Biliyorum.Benim gibi silkelenerek kendilerini kurutamadıkları, benim gibi ulu orta salamadıkları, benim gibi kendi kuyruğunu yakalama oyunu oynayamadıkları için arıza çıkarıyorlar. O yüzden yaptığım her şey sorun oluyor.Oku da gör, nasıl abarttıklarını… Oku da gör, nasıl haklıyım… Oku da gör, ben insan mıyım, değil miyim?

Büyük Dünya Araştırması

Büyük Dünya Araştırması

Kamini Khanduri
Yapı Kredi Yayınları

Merak duygusunun tetiklemesiyle dikkat yeteneğini geliştirmeye yönelik olarak hazırlanmış olan Büyük Dünya Araştırması, titizlikle çizilmiş görselleri ve ustalıkla yerleştirilmiş ipuçlarını bir arada sunuyor. Aktivite kitabında gezilen otantik, eksantrik bölgeler hafiyelik peşinde eğlenen çocuklara aynı zamanda -tıpkı bir belgesel izlermiş gibi- farklı yaşam kültürlerinin yaşayışları hakkında bilgiler veriyor. Tayland’da nehre kurulan bir yüzen market, Trinidad’da katılacağınız bir karnaval ya da Amazon Nehri üzerinde ziyaret edilecek bir orman köyü… Bu aktivite kitabı sadece çocuklar için değil, onlarla birlikte bulmacaları çözmeye çalışacak olan yetişkinler içinde çarpıcı bilgilerle dolu.

One thought on “Yeni Çıkan Kitaplar – Mart 2018

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir