Yazarlar ve Şairlerin Eserlerini Nasıl Yazdıklarını Biliyor musunuz?

Yazdıklarıyla yıllardır kendilerine müptela eden yazar ve şairlerin, aslında o çok beğendiğimiz eserlerini nasıl yazdıklarını merak edip araştırdık. İlginç yazma alışkanlıkları olan yazar ve şairlerin sizi de şaşırtacağını düşünüyoruz.

Mark Twain

Asıl adı Samuel Langhorne Clemens olan Mark Twain, bilinen eseri Tom Sawyer’in Maceraları ile Dünya Çocuk Klasikleri arasında yerini almıştır. “Bana güzel bir yatak verin, size ölümsüz başyapıtlar vereyim.” Sözüyle bilinen ünlü yazar eserlerini, yatakta ve kucağında yazar; dolan sayfaları odasında yerlere savurarak yeni sayfaya geçermiş.

Mark Twain
Mark Twain

Charles Dickens

İki Şehrin Hikayesi, David Copperfield, Oliver Twist gibi klasiklerin yazarı ve yaşadığı dönemin en iyi roman yazarı olarak kabul edilen Charles John Huffam Dickens, yazılarını mavi renkte kağıtların üzerine, aynı tonlarda mavi ya da lacivert mürekkeple yazdığı da bilinmektedir. Ayrıca kendi istediği biçimde düzenlemediği bir odada yazı yazmazdı.

Charles Dickens
Charles Dickens

Friedrich Schiller

Ünlü Alman şair, Dünya edebiyatında daha çok Don Carlos, Haydutlar gibi tiyatro eserleriyle tanınsa da kendisi aynı zamanda filozof ve tarihçidir. Haydutlar eserinin sahnelenmesiyle Alman hükümeti tarafından yasaklı yazar olmuştur. Yazar, eserlerini masasında duran ve üzerinde sinekler uçuşan çürük bir elmayı koklayarak yazmıştır.

Friedrich Schiller
Friedrich Schiller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.