Yazarlar

 • Ayşe Ümit Karabacak

  Varoluşçuluğa inanan ve bu yolda potansiyelimi doldurmak için edebiyat, sanat ve tasarım dünyasından beslenen biriyim. Öğretim görevliliğine ek olarak Youtube ve Instagram üzerinden de öğrendiklerimi, okuduklarımı aktarmaya çalışıyorum. Bilgi peşinde koşan, bilgiye değer veren bir dünya yaratmak için buradayım.
 • Ayşe Ayhan

  Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.
 • Cem Akar

  Okumak, bence sürekli bir eylemlilik ve emeğin en değerli hallerinden biridir. Okumanın somut hali yazmanın, gerekliliğine inandığımdan yazmayı görev bilirim. Kalemimiz adalete, emeğe, barışa, dostluğa, vatana yakışır ve tarafı belli olmalıdır. Öğrencilerine bilgiyi keşfettiren bir öğretmenim.
 • Dilek Çulfa

  Okumayı, araştırmayı,yeni şeyler öğrenmeyi seven bir öğretmenim. Bilim, sanat, psikoloji gibi birçok alana ilgim var. Ayrıca "Her yeni dil, yeni bir insandır." düşüncesiyle farklı dilleri öğrenmeyi de seviyorum. Tüm bunları sadece öğrenmekle kalmayıp paylaşmaktan da ayrıca keyif alıyorum. Yarına dair bolca hayalleri olan biriyim. Şimdiye kadar edindiğim tecrübelerden yararlanarak öğrencilerimin ışıl ışıl parlayan küçük yüreklerinde sevgi dolu izler bırakabilmek bu hayallerimden birisi.
 • Erdal Erünlü

  Uyumak için değil, uyanmak ve edebiyatın o uçsuz bucaksız derinliğinde ruhumu doyurmak için okuyorum. Her yeni kitapta bambaşka alemleri keşfetmek, tüm karakterlerin yerine kendimi koyarak hayata bakış yelpazemi genişletmek için okuyorum. 25 yıllık askeri personelim. En büyük ilgi alanlarım dünya ve özellikle Latin edebiyatı, mitoloji ve ortaçağ tarihi. Hayattaki en değerli 3 varlığım; kutsal vatanım ve asil milletim, dünyalar tatlısı 2 oğlum ve elbette kitaplarım.
 • Fatma Acar

  Her birimiz karşımızdakini çözümlerken okumaya başlıyoruz aslında. Okul yıllarımda öğrencileri,mağaza yöneticiliği yaptığım yıllarda da müşterileri okudum. Her okuyuş bir yorumu ve haliyle yazmayı getirdi arkasına. Yazma hevesim okuma aşkımdan da önceydi. Okuduğum herkesçe bilinir ama yazdığım hep gecelerde kalırdı. Artık güne uyanmalı satırlar. Çünkü biliyorum ki; hikayemde yazacak daha çok şey var. Kitapcafe'de ben de varım. Keyifle... https://1000kitap.com/fatmavehikayesi
 • Gülay Şahin

  2011 de nefes ile tanışınca hayat misyonum amacım tamamlandı bir nevi..Mucizelerimi yaşamaya sebeptir kendi nefesimi fark etmek.. Okumak ömrümde en güzel lüksüm, hobim,aksesuarım... 14 yaşımdan beri metafizik, parapsikoloji, psikoloji ve ruhsal gelişim çoğunlukla okumaktayım. Nefes Terapisti ve Holoterapi Nefes Koçuyum, Kişisel Gelişim Uzmanıyım; aile, ilişki, öğrenci koçluk eğitimlerim vardır.
 • Gülcemal Güler

  Öğrenmeye meraklı bir öğretmen olunca kahve yanına okuması bol zamanlar yaratıyorum kendime. Her kitaptan, her öğrenciden ve her dersten ayrı şeyler öğrenince hayatın sunduğu tatları alabiliyor insan. Yeni bilgileri paylaşabiliyorsam da bir kat daha artar verdikleri hayatın.
 • Gülşen Nur Çoban

  Öğrenme sürecinin kendisi, başlı başına serüvenler ile dolu bir seyahattir. Fiziksel ve maddi yeterliliklerin ötesinde olan kitaplar, kişiye uçsuz bucaksız manzaralar sunar bu seyahat esnasında. Sözcükler, mucizevi bir şekilde var olan tüm zaman dilimleri arasında dinamik bir aktarım sağlar. Hiçbir zaman nankör değillerdir. Size güvendiklerinde mutlaka hikayenin bir parçası haline gelirsiniz.
 • Hilal Yıldız Erkurt

  İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunuyum. Keşfetmeyi, öğrenmeyi ve öğretmeyi bir tutku; okumak ve yazmayı ise keşfin kapısını aralayan birer anahtar olarak görmekteyim. Anılar ve tarihler özel ilgim, zaman ve sağlık en değerli hazinemdir. Yaşamda nefes almak eşsiz bir hediyedir, ben de bu hediyeyi kelimelerin zenginliği ile yaşamak ve yaşatmak isteyen biriyim.
 • Aylin Korkmaz

  İnsanlara sorulduğumda akıllarına tek bir şeyin gelmesinden hoşlanmam. Çok yönlü insanları etkileyici bulup kendimde elimden geldiğince çok yönlü olmaya çalışırım. Genetikçi olup bol bol okurum. Şan ve çizim dersleri alarak kendimi geliştiririm. Kahve’ye hiç hayır diyemem, çizgiromanlarım, animelerim ve mangalarımdan da vazgeçemem. Yeni yeni de yazmaya başladım. Elimden geldiğince detaylı yorumladığım kitapları www.kitapcafe.com da bulabilirsiniz.
 • Müge Akçayoğlu

  'Mühendislik farkültesi mezunu bir bankacı, aynı zamanda da Baloğul'un annesiyim. Bir memur çocuğu olarak, küçükken çuvallarca kitabım varken, büyüyüp yerleşik düzene geçtiğimden artık kitaplıklar dolusu hazinelerim var. En büyük hayalim, oğluma miras bir kitaplık bırakabilmek. Denizin mavisine, doğanın yeşiline, günün her saatindeki kahveye ve bir de kedilere aşığım. Kitabın her türünü, insana umut ve neşe veren çocuk kitapları dahil, okumayı çok seviyorum.
 • Mehmet Coşkun

  Sıradan bir festival gününde, Beyoğlu Sineması’ndan çıkıp Atlas Sineması’na doğru giderken geçen o kısa süreyi çok seven bir sinemasever.
 • Nil Meltem Nişancı

  Yalnızca kitap okumayı değil, kitap dedikodusu yapmayı da delicesine seven, a demek için z’den geri sayabilecek potansiyelde iflah olmaz bir konuşkanım. Uzun süre önce pembe panjurlu ev klişesini kitap dolu bir ev mutluluğuna çevirdim. Zaten panjuru da mor tercih ederdim.
 • Özkan Köprülü

  1989 yılında İstanbul’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini İzmir’de, lisans eğitimini Atatürk Üniversitesi, Gazetecilik Bölümünde tamamladı. Çeşitli kuruluşlara ve kişilere basın danışmanlığı hizmeti veriyor. Yazı yazmaya okulda başlasa da esas olarak arkadaşının kendi sitesi için yazmasını istemesi ile daha sistemli bir yola girdi. Yazı serüvenini daha sonra birkaç sitede daha sürdürdü. Son olarak burada kitapcafe.com sitesinde yazmaya başladı.
 • Neşe Özdemir

  Van Gogh, sanat için “Tanrı’nın insanda eksik bıraktığını tamamlar” demiştir. Ben de sanatın, dünyayı daha anlaşılır ve katlanılır kılmak için vazgeçilmez olduğunu düşünüyorum. Edebiyata sevdam çocukluğumda başladı. Sonrasında sanatın diğer dallarıyla ilgilenmeye başladım. Resimlerimle pek çok sergiye katıldım. Amatör olarak tiyatro oyunculuğu yaptım. Çünkü hayat kısa ama sanat sonsuzdu…
 • Gözde Pervane

  Dünya kocaman ve küçücük insanların masallarıyla dolu devasa bir masal kitabı. Ve ben küçüklükten beri hem bu masalı okuyor hem yaşıyor hem yazıyorum. Psikolojik danışman.
 • Bestseller Reader

  Okumak ve yazmak! Her ikisi de bir tutkudur bende. Bu iki duyguyu bir arada kullanabileceğim en güzel mesleği yapmaktayım, öğretmenim. Yüreğim öğretme aşkıyla yanıp tutuşurken ilk öğüdüm okuyun oluyor onlara. Okuyun ve bilmediğiniz dünyaları keşfe çıkın, öğrenin. Yazıya dökün her bir zerrenizi ki kendinizi ifade edebilin. Bir anneyim aynı zamanda. Ninnilerle başlayan iletişimimiz, masallarla şekillenmekte. Sonrasında kitaplar olacak yuvası, hissediyorum. Her geçen yıl O’nu okuyup, yüreğinde yeni sayfalar açan bir eşim ayrıca. Sevgiyle yoğrulan evimin duvarları kitaplarla, filmlerle çevrili. Onlarla var oluyorum, onlarla şekilleniyorum…
 • Nergiz İnce

  Yazmaktan çok okumayı seviyorum aslında; ama konu okuduklarımı paylaşmaya gelince kelimeler cümlelere dönüşüveriyor beynimde. Yeni yazarlar tanımak, onların eserlerini okumak, bir şeyler yazma isteğini tetikliyor bende. Paylaşılan her şey güzeldir. Yazarların bizlerle paylaştıkları eserlerini, ben de sizlerle paylaşmak için kitapcafe.com'dayım.
 • Seçil Başak Savaş

  Kitapların esintisine kapılmış bir Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni. Ankara'nın grisine hayran, gülmeden duramayan; okumak için ara veren değil, okumaya ara verdikçe hayata devam eden, ufak ufak yazan, öğrencileriyle mutlu bir öğretmen. Yaşam felsefesi, "Hayat güzel, kuşlar uçuyor..."
 • Şenay Erdem

  2 oğluma anne olmanın yanı sıra, 13 yıldır yoğun bankacılık mesleğime devam ediyorum. İş ve aile hayatım devam ederken bir yandan da kurucusu olduğum @yasayansehitkutuphaneleri Gönüllü Topluluğuyla birlikte Aziz Şehitlerimizin isimlerini Türkiye’nin her köşesinde, ihtiyaç sahibi okullarda kütüphaneler kurarak yaşatıyoruz. Kendimi bildim bileli fantastik dünyamın en güzel dostları olan kitaplarım ise hep benimle... @senayinkitaplari sayfamda ise yazarlarla söyleşi yaparak, yazar/kitap tanıtımları yapmaktan büyük keyif alıyorum.
 • Selvinaz Özhan

  Maliye mezunu, psikoloji meraklısı kitap severim. Hayat kitabında okuduğum, en sevdiğim, en benimsediğim bölüm "annelik". Annelik serüveninde faydalı bir anne olabilmek ve Alim'ini alim gibi yetiştirmek adına bulduğu her kitabı çocukluğundan beri okuyan bir kitap kurduyum. Kitapların ışığında hayatın aydınlanacağı inancıyla, erken bebeklik dönemlerinde bebekleri kitapla tanıştırmak için çalışmaları olan kişisel gelişimciyim.
 • Öykü Tatlı

  Küçüklüğümden beri kitaplar hayatımın vazgeçilmezleri arasında yer alıyordu.Hayatımın dönüm noktası aldığım tiyatro eğitimi oldu. Hayata bakışımı değiştirdi, çevremi gözlemlemeyi öğrendim. Radyo Televizyon ve Sinema bölümünü kazandıktan sonra daha çok okumam ve izlemem gerektiğinin farkına vardım. Artık hayatımın her köşesine sinemayı ve kitapları koyuyorum. Hayatın tadını okuyarak, izleyerek ve yazarak çıkartıyorum.
 • Tuğba Coşkuner

  Hangi yılda doğduğunu pek önemsemiyor. Yaşını sayılarla değil anılarıyla ölçüyor. Nereli olduğu konusunda da kafası epey karışık. Doğduğu mu doyduğu mu yoksa sevdikleriyle olduğu yer mi, bilemiyor. Tek bildiği şey, en sevdiği mesleği yaptığı. Kendisi bir matematik öğretmeni. Aman durun, hemen yüzünüzü limon yemiş gibi buruşturmayın öyle! Çocukları sevmek için matematiği bir koşul olarak görmüyor. Okumak, yazmak ve öğretmek onun evi. Kendini orada güvende ve mutlu hissediyor. Daha önce yetişkinler için eğitim üzerine denemeler, düşünce ve kitap tanıtım yazıları kaleme aldı. Birçok dergiyle çalıştı, çalışıyor. Bu aralar bir de çocuklar, çocuk kalabilsin diye uğraşıyor. Onlar için okuyup onlar için yazıyor. Daima yüreğinde yeşil bir dal saklamaya çalışıyor; şarkı söyleyen küçük, yavru kuşları onun üzerinde ağırlıyor. En büyük isteği o melodinin sonsuza dek sürüp gitmesi.
 • Tülay Oğuzveren

  Hayat bana hiç kolay olanı sunmadı…Zorluklarla baş ederken en büyük destekçim her zaman okumak oldu! Okurken sıkıntıları ardımda bıraktım, bilmediğim dünyaları keşfe çıkıyorken bir baktım ki kendimi de büyütmüşüm. Kitaplar sayesinde zor olan kolay, öğretmedikleri bildiğim, cehennem sandığım yaşam cennet oluvermiş. Şimdi kitaplarla dolu dünyamda huzurlu bir yuva, hep destekçi harika bir eş, 2 çocuk ve çok severek yaptığım sigortacılık mesleğine sahibim. Yaşadıklarımı kaleme alıyor aynı zamanda okuduklarımı blogger sayfamda yorumluyorum. Kitapcafe ailesi ile keşfe, büyümeye, okumaya devam….
 • Ufuk Yurtbil

  Hikaye anlatıcısı, okur-yazar-inceler, sinemasever, birincilik ödüllü amatör bir öykü yazarı, hayatı dolu dolu yaşamaya hevesli, öğrenmeye aç bir ruh. Meslekten inşaat mühendisi, doğuştan hayalperest, bir tutam da bilimkurgu/fantastik kurmaca. Sonuç ise... patenti bana ait özel bir formül.
Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)