Yaşama Uyumun Sırrı Uzak Değil!

Tarih:

Yazar:

Kategori:

Uyum anahtarı yaşama uyumun kilidini açıyor. Aslında az çok bildiğimiz yaşam sanatları ve yaşam sanatı ustalarının olaylara bakış açısı, gündelik olaylarla ele alınarak açıklanıyor.
İlker Canbulut “Uyum Anahtarı” adlı Sola Unitas Yayınları’ndan çıkan gelişim kitabında birçok yaşam sanatından bahsediyor. Bu yaşam sanatları içerisinde Ikigai, Zen, Aikido gibi pek çok felsefe mevcut. Kitap, hayatının her gün aynı geçtiğini düşünen ve olumsuzluklar karşısında hızlı bir şekilde direncini düşünen kişilere ilaç gibi gelecektir. Aslında az çok bildiğimiz yaşam sanatları ve yaşam sanatı ustalarının olaylara bakış açısı, gündelik olaylarla ele alınarak açıklanıyor.

Kitabın içerisindeki her bir yaşam sanatı öncelikle tek tek açıklanmıştır. Daha sonra ise bu felsefeler ve yaşam sanatlarının olaylar üzerinden anlatımı yapılmıştır. Hemen hemen her bölümde günlük hayattan örnekler var. Vakalar üzerinden kitapta bahsedilen yaşam sanatları ve felsefelerine göre yorumlanması okuyucu için akıcılığı çok artırıyor.

Evren kendisiyle bir uyum içindedir ve yaşadığımız her olay ve durum aslında olması gerekendir. Olaylara daha pozitif ve olumlu baktığımızda yaşadığımız tüm kötü durumlardan bile daha mutlu edici sonuçlar çıkarabiliriz. İşte, bu kitap bize bu öğretiyi benimsetecek ve yer yer kendimizi sorgulamamızı sağlayacak.

Uyum AnahtarıBu kitap, hep aynı şeyleri yaşadığını ve âdeta bir akıntıya kapıldığını düşünenlere gönderilen bir ‘sal’ gibi.
Yaşamında tekrarlayan döngülere kapıldığını hissedenlere fayda yaratmak için kaleme alındı.

-Şimdikinden daha mutlu ve başarılı bir resmin hayalini kuranlar,
-Bu resme nasıl ulaşacağını bilmeyenler,
-Akıntının güçlü dalgalarına karşı koymak isteyenler,
-Mutlu ve başarılı olan; amaçları bu durumun sürekliliğini sağlamak olanlar,

TAKİPTE KALIN

43,279BeğenenlerBeğen
551TakipçilerTakip Et
96TakipçilerTakip Et
585TakipçilerTakip Et

Daha önce görmediğiniz Dali tabloları kitaplaştı

Salvador Dalí sanat tarihinde bitmeyen bir büyüleyiciliğe sahip bir figür. Sürrealist bakış açışı ile bilenen sanatçı – en hatırlanan motifi, eriyen saatler eseri –...

İkonik Tablolardan Doğrudan Etkilenen Film Sahneleri

Genelde hayatın sanatı taklit ettiği söylenir – ancak film yapımcısı Vugar Efendi’nin tutkulu projesi, Film Meets Art II ‘de görüldüğü gibi, beyazperde de aynısı...

Harekete geçmemek sebebiyle yok olmuş bir geleceği tasvir eden ünlü resimler

Museo del Prado (Prado Müzesi) yakın zamanda Madrid'deki 2019 BM İklim Değişikliği Konferansı'na eş zamanlı olacak şekilde tasarlanmış Dünya Yaban Hayatı Fonu (WWF) ile...