Kitap Listeleri

Yaratıcı Düşünce Becerilerini Geliştirmek İsteyenlere İnovatif Kitaplar

Zaman zaman kızımla yaratıcı düşünmek üzerine sohbetler yapıyoruz. Ona her daim söylediğim ise şu oluyor; “Her ne yaparsan farklı yap, özgün ol, yenilik (İnovasyon) yap ve yaratıcı düşün.” Yaratıcı düşünürlere, başarılı girişimcilere ve tüm dâhilere baktığınızda hayatlarındaki temel noktanın bu olduğunu görürsünüz; Yaratıcı Düşünme ve İnovasyon. Bu potansiyel hepimizin içinde var. Geliştirmek de bizim elimizde. İnovasyona ve yaratıcı düşünceye dair pek çok kitap var. Bunların içinde okumanızı önereceğim 10 kitap size yeni bakış açıları kazandıracaktır.

Aklın Yeni Sırları

Aklın Yeni Sırları

Daniel H. Pink
MediaCat

Daniel H. Pink tarafından yazılan bu kitap düşünce biçiminizi yeniden gözden geçirmenize olanak sağlıyor ve aklınızın yeni sınırlarını keşfetmenize destek oluyor. Düşünce biçiminizi değiştirdiğinizde pek çok yaratıcı fikir üretmeniz mümkün. Bunun için 6 Duyunun etkin kullanımı ise çok önemli; Tasarım, Senfoni, Öykü, Empati ve Oyun.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Sonraki sayfa
Etiketler

Çiğdem Sezer

Bir hayat bağışlandı bana. Bu hayatı doyasıya yaşamak için de elimden geleni yapıyorum. Yaşamak kelimesinin içinde kızım, ailem, dostlarım, okuma sevdam, kitaplarım, yazma tutkum, inovasyon ve girişimcilik sevdam, büyük bir aşkla yaptığım mesleğim var. Hem okuduğum kitapları kendi penceremden sizlere anlatacağım hem de inovatif çocuklar yetiştirmek, yaratıcı ve inovatif düşünme konularında bilgilerimi ve deneyimlerimi sizlere aktarmaya çalışacağım.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Merhaba Size daha fazla kaliteli içerik sunabilmek için sitemize reklam engelleyiciyi kapatarak destek olabilirsiniz. Teşekkür ederiz :)