Yağmurlu Sonbahar Günlerinde İçinizi Isıtacak 5 Kitap Önerisi

Bazen kendimizi hayatın yoğunluğunda kaybolmuş ve bunalmış hissederiz. Hele ki dışarıda yağmur yağıyorsa hemen depresif duygular kaplar içimizi. İşte böyle anlarda okunacak, sıcacık aşk hikayeleriyle içinizi ısıtacak 5 kitap önerisini sizler için derledik.
İyi okumalar, huzurlu günler.

Romatika

1)Turgut Özakman- Romantika

Kitapta 1960’lı yıllarda yaşanmış bir aşkın hikayesini dinliyoruz. Baş karakter Doğan’ın kızı Şirin, babasının notları arasında onun kimselere anlatmadığı aşkını keşfediyor; Arzu’yu. İkilinin birbirini 5 dakika görebilmek için katlandığı zorlukları, yaşadıkları onca acıya rağmen dönüp gidemekleri sıcacık aşk hikayelerini okurken, kendinizi aşk’ı sorgularken bulacaksınız. Akıcı dili ve yalın anlatımıyla kısa sürede okunacak cinste bir kitap Romantika.

2)Halit Ziya Uşaklıgil- Aşkı Memnu

Bir dönem dizisi çekilen ve oldukça popüler olan Aşk-ı Memnu’da birçok farklı karakterin dünyasını keşfetme fırsatı buluyoruz. Firdevs Hanım’ın hırsını, Bihter’in sevme ve sevilme aşkıyla yanıp tutuşan yüreğini, Behlül’ün olgunlaşmamış çocuksu duygularla büyük bir yangını nasıl başlattığını okuyoruz. Aşksız bir evlilik olabilir mi, insan mutluluk için nelerden vazgeçebilir gibi soruların cevabını bulacağımız bu romanı, sonunu biliyor bile olsanız elinizden bırakamayacaksınız.

Masumiyet Müzesi

3)Orhan Pamuk- Masumiyet Müzesi

Zengin bir ailenin çocuğu olan Kemal’in, maddi durumu pek de iyi olmayan, uzaktan akrabalarının kızı Füsun’a aşık olmasıyla başlıyor romanımız. Fakat Kemal bu sırada başka bir kızla nişanlanma arifesindedir ve nişanlısından ayrılmayı bir türlü başaramaz. Bunun üzerine gelişen olayları okurken kendinizi kavuşmalarını dilerken bulacaksınız. Bu o kadar gerçekçi ve içten bir aşk hikayesi ki, aynı isimli bir müzesi de bulunuyor. Müzede Kemal’in sakladığı, Füsun’a ait olan eşyaları görebilirsiniz.

Milenaya Mektuplar

4)Franz Kafka- Milena’ya Mektuplar

Bu kitapta Franz Kafka’nın, aşık olduğu Milena’ya yazdığı mektupları okuyoruz. Kafka Milena’yı bütün kalbiyle sever fakat Milena başka biriyle evlidir ve Viyana’da yaşamaktadır. Kafka’nın kendini bütünüyle bu aşka nasıl adadığını okudukça, kitap kalbinizde bir yerlere dokunacaktır.

Yüreğim Seni Çok Sevdi

5)Canan Tan- Yüreğim Seni Çok Sevdi

Üniversitede tanışan Aslı ile Murat birbirlerine aşık olurlar. Fakat Murat’ın ailesi Aslı’yla olan ilişkisini onaylamaz. Birbirlerini çok seven bu iki gencin, aşkları için olan mücadelerini, ayrılıklarını, acılarını okuduğumuz bu kitap; oldukça yalın bir dille yazıldığı için hızlıca okunabilecek türden.

Semina Memiş
@semininstagrami

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir