Yağmurla Gelen Mutluluk – Amber L. Johnson

Tarih:

Yazar:

Kategori:

2014 Goodreads’te en iyi genç yetişkin kitabı adayları arasında olan bu kitap hacim olarak küçük ama içinde taşıdığı konu kolay hazmedilecek, kolay yazılacak bir konu değil. Cesaret gerektiren bir işe girişmiş yazar. Çocukken tanışan Lilly ve Colton’ın hikâyesi var bu kitapta. Ama klasik bir aşk hikâyesi değil onlarınki ya da tam tersi her şeye rağmen klasik.

“Her şey bir oğlanla başladı. Bir oğlanla başlayıp, bir oğlanla bitti, ama hangi hikâye öyle değildir ki?”

İşte sıradanlığı bu cümlelerde saklı öykünün. Bir kız bir oğlana âşık oluyor. O oğlan da kıza âşık oluyor. Ama özel bir durum var. Colton, yani kitabın erkek karakteri Asperger sendromuna sahip. Sosyal ilişki açısından zayıf, göz teması kurmaktan çekinen ama harika tablolar yapan bir sanatçı aynı zamanda. Ama Lilly, Colton’a her şeye rağmen âşık. Gerçek bir aşk onunki. Tüm olumsuzlukları lehine çevirmeyi bilecek kadar, Colton’ın özel durumu ne gerektirirse onu yapacak kadar, sabredecek kadar âşık.
Bu aşkı çoğu zaman Colton’ın ilerleme kaydetmesini sağlayarak onu mutlu etse de bazen normal bir ilişki olmadığı için Colton’ın düz mantığı onu hayal kırıklığına uğratıyor. Colton ona aşkını ifade edemese de elinden geleni yapıyor. Çünkü Lilly de onun için çok değerli.

“Sen benim güzel Lilly’msin. Dünyamdaki her şeyi doğru yapan sensin.”

Güzel naif bir aşk masalı… Aslında bütün farklılıklar bir kenara atılırsa, sevginin gücüyle yenilirse mutlu olunabileceği mesajını veriyor kitap.

“Söz konusu aşksa, sıradan diye bir şey yoktur.”

174 sayfalık , belki birkaç saatte bitebilecek bir kitap. Konu akıcı olarak dile getirilmiş yalnızca bazı çeviri hataları vardı kitapta. Bu ise bazen biraz kafa karışıklığına yol açıyordu. Ama okuma isteğiyle devam edildiğinde fark edilmiyor.

KİTAP AÇIKLAMASI
2014 Goodreads En İyi Genç Yetişkin Kitabı Adayı
Yağmurla Gelen Mutluluk, farklılıkların aslında ne kadar abartıldığını ve sevginin karşısında hiçbir şeyin duramayacağını bir kez daha gözler önüne seriyor…
Söz konusu aşksa, sıradan diye bir şey yoktur.
Herkes Colton Neely’nin özel olduğunu düşünüyordu.
Lilly Evans ise büyüleyici olduğunu…

Çocukluk arkadaşlarıyken bir kaza yüzünden yolları ayrılmıştı. Yıllar sonra buluştuklarında ise Lilly, Colton’ın ne kadar özel olduğunu ve onu daha fazla tanımak istediğini keşfedecekti. Ve Colton’ı tanıdıkça, ona daha çok bağlanacaktı.

Ancak Lilly, sevgisini kelimelerle ifade etmekte dahi zorlanan bu çocukla ilişkisini dilediği gibi yürütebilecek miydi?
“Bir gün oğlumun yaşamasını isteyeceğim türden bir aşk hikâyesi.” – Qwen Salsbury, Çoksatan The Plan kitabının yazarı

Yağmurla Gelen Mutluluk
Amber L. Johnson
Yabancı Yayınları
176 sayfa

Ayşe Ayhan
Kitap Cafe
https://www.instagram.com/bikahvebikitap/

TAKİPTE KALIN

43,116BeğenenlerBeğen
529TakipçilerTakip Et
102TakipçilerTakip Et
582TakipçilerTakip Et
Ayşe Ayhan
Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

Oturduğun Yerden Yola Çıkaran Kitaplar

Dünya’nın ortak gündemi; Koronavirüs ile birlikte “sosyal mesafe”, “karantina” ve “izole yaşamak”. Artık hepimiz zamanımızın büyük bir bölümünü evde geçiriyoruz. Bu günlerde...

Son Ada; ‘Her hikaye kendi biçimini bulur’

"Her hikaye kendi biçimini bulur." Son ada, son liman, el değmemiş bir sığınak kibirle karşılaşırsa ne olur? Kargaşa mı...

Evde kaldığımız bu dönemde insanı mutlu edecek filmler

Günlerimizin neredeyse tamamını evde geçirdiğimiz bu dönemde, evdeki zamanı keyifli hale getirmenin değeri giderek artıyor. İlk akla gelen elbette televizyon. Birbirinden güzel...