Yabancı dil öğrenebileceğiniz en iyi 15 ücretsiz eğitim sitesi

Yabancı bir dili en iyi öğrenme yolu o dilin konuşulduğu yere gitmek denir. Ya da özel bir öğretmen ile kendi öğrenme yolunuz doğrultusunda dili öğrenebilirsiniz. Ama bu şekilde yeni bir dil öğrenmek oldukça pahalı olacaktır. Yine de yeni bir dil öğrenmek istiyorsanız ve öz disipline sahipseniz ücretsiz bir öğrenme de mümkün.

Ücretsiz Çevrimiçi Kaynaklar
Her şeyden önce, temel bilgileri alabileceğiniz ücretsiz çevrimiçi kaynaklar var. Bir sonraki adım olarak, yeni dilde mektup yazmayı veya mektup yazmayı deneyerek becerilerinizi geliştirmek istersiniz. Öğreniminizde bu kadar uzak olduğunuzda, siz ve başka bir ülkeden birinin size öğrettiği “dil değişimi” programlarına dönebilirsiniz. Bir kez daha, birçok ücretsiz alternatif var.

Başlamak için kullanabileceğiniz ücretsiz dil öğrenme ve değişim kaynakları listesini derledik – açıkçası; hepsini hiçbir zaman kullanamayacağınız için biraz seçim yapmak ve seçmek zorunda kalacaksınız!

1. Amerikan Foreign Services Institute

Sade bir site, ancak içeriği yüksek kaliteli. Tüm öğrenme materyalleri ücretsiz ve Afrika dilleri dahil, başka yerlerde bilgi bulmakta zorlanabileceğiniz inanılmaz bir dil seçeneği var. Ayrıca telaffuzunuzu düzeltmek için ses kayıtlarını dinleyebilirsiniz.
>>siteye git<<

2. Babbel

Babble çok daha gayri resmi. Öğrenebileceğiniz dillerin listesi biraz daha kısa, ancak burada tüm önemli dünya dillerini bulabileceksiniz. Bu sitenin en büyük avantajı mobil cihazlara uygun olması ve bu sayede hareket halindeyken öğrenmenin mümkün olması.
>>siteye git<<

3. Memrise

Hepimizin kendi öğrenme tarzı var ve görsel olarak öğrenenler Memrise’yi sevecek. Geleneksel bir öğretim yöntemi kullanmak yerine, ifadeleri temsil eden resimler sunuluyor. Kullanıcılar yenilerini üretmeye devam ediyor, bu yüzden her zaman yeni. Öğrenmeyi bir oyuna dönüştüren eğlenceli bir strateji için bu iyi bir seçim.
>>siteye git<<

4. Busuu

Busuu 12 dil sunar ve seçtiğiniz dili öğretmek için etkileşimli özellikler ve oyunlar kullanır. Pratik, konuşma dili öğrenimi ve diğer öğrenicilerle etkileşime girerek, deneyime “dil değişimi” unsuru ekleyebilirsin. Busuu’ya göre, her şey günde 10 dakika sürüyor. Uzman olduğunuzda, Busuu ve McGraw-Hill Education’dan bir sertifika alacaksınız.
>>siteye git<<

5. BBC Languages

BBC Languages, en az 40 dil dersi sunmaktadır. Bir sohbeti yürütecek kadar usta olmanızı sağlayacak ses ve video dersleri alırsınız ve birkaç sınav da almanız gerekir. Tatil için hazırlanıyorsanız, kullanmak için harika bir site. Selamlama ve teşekkür etme tüm öğrenebildiğiniz olsa da, (bundan daha fazlasını alabilirsiniz de), çabanız takdir edilecektir!
>>siteye git<<

6. Duolingo

Öğrenmeyi Duolingo ile oyuna dönüştürün. Her yönüyle oyun benzeri, böylece öğrenirken bol bol eğlenirsiniz. Daha da iyisi, her zaman kullanabileceğiniz mobil uygulama sürümleri var.
>>siteye git<<

7. Byki

Bu dil öğrenme uygulamasının iki sürümü var: ücretli ve ücretsiz. Sonuç olarak, ücretsiz sürümle bir noktaya kadar öğrenebileceğinizi ve daha sonra almak isteyip istemediğinize karar verebileceğinizi söyleyebiliriz. Öğretim yöntemi “flash kart” sistemine dayanır ve akıllı telefonunuzu kullanarak öğrenebilirsiniz.
>>siteye git<<

8. Openculture

Ücretsiz öğrenmeye devam ediyorsanız, bu site diller de dahil olmak üzere inanılmaz bir konu yelpazesi sunar. Aslında, aradığınızı bulmak için muhtemelen arama özelliğini sıkça kullanmak zorunda kalacağınız çok fazla ders var!
>>siteye git<<

9. Learn a Language

Basit. Bir dil seçin ve başlayın! Onu ilginç kılan dersler, oyunlar ve aktiviteler var. Site aynı zamanda bağlantılı ürünler de satıyor, ancak bir kuruş harcamadan önemli bir ilerleme kaydedebilirsiniz.
>>siteye git<<

10. HiNative

Bu siteyi kullanmak için, temel bilgiye ihtiyacınız var, ancak eğlenceli tarfı, kendinizi bir ana konuşmacının yardımıyla kontrol edebilmenizdir. Telaffuzlarınızı kontrol etmek için ses kaydınızı yükleyin, birinden dilbilginizi kontrol etmesini isteyin; sadece sorunuzu gönderin ve yanıtı bekleyin.
>>siteye git<<

Dil değişimi

Artık temelleri öğrendiğinize göre, yeteneklerinizi test etmek ve kendinizi anlatabilmeniz için gerekli olup olmadığını görmek istiyorsunuz. Dil değişimi için tek maliyet dil öğretimi yapmanız. Birisi size Çince’de yardımcı olursa, örneğin, onlara İngilizce’de yardım etmelisiniz. Yeni arkadaşlar edinmenin ve öğrenmenin harika bir yolu.

1. Go Speaky

Başka bir ülkede bir dil değişim ortağı bulmak için bu platformu kullanın. Site üzerinden görüntülü görüşme dahil olmak üzere tüm iletişimleri idare edebilirsiniz, bu nedenle kullanımı çok güvenlidir. Herkes seninle aynı sebepten dolayı orada, bu yüzden internet zararlılarını yakalama şansı nispeten az.
>>siteye git<<

2. Language Exchange

Bu site çok basit ama etkili. Bir dil değişim ortağı bulmanıza yardımcı olacak ve bundan sonra Skype veya e-posta yoluyla iletişim kuracaksınız. Konuş, yaz ve konferansın tadını çıkar.
>>siteye git<<

3. Conversation Exchange

Bu hizmet, Dil Değişimleri tarafından sunulana çok benziyor ve bölgenizde bir dil değiş tokuşu ortağı bulmanıza yardımcı olacak bir site. Karşılıklı güven oluşturduktan sonra, bir araya gelip yüz yüze sohbet edebilirsiniz.
>>siteye git<<

4. My Language Exchange

Çok basit bir site, ancak dil değişimi için bir e-arkadaş bulmanızda yardımcı olacak birkaç küçük ekstra özellik var. Yeni yabancı dilde kelime oyunları oynayabilir ve aile evi değişim özelliğini kullanabilirsiniz.
>>siteye git<<

5. InterPals

InterPals, bir tarih veya bir kalem arayanlardan dil değişimine kadar birçok farklı ajandaya sahip insanlara hitap etmektedir. Canlı sohbet özelliğinde çok fazla mesajı görmezden gelmeniz gerekebilir, ancak ilginizi çekmeyen ülkelerden gelen sinyalleri engelleyerek paraziti azaltabilirsiniz.
>>siteye git<<

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir