Uykudan Önce İyi Gelecek Kitaplar

Uykudan Önce Kitap Okumayı Sevenler Kulübü kurulsa sanırız ki geniş bir üye kitlesine sahip olur. Bir de uykusu kaçanlar, uykudan uyanıp bir daha uyuyamayanlar var. Bedeni dinlendirmek ve sakinleştirmek için ılık süt, banyo, bitki çayı gibi çok öneri verilebilir. Zihnimizi dinlendirmek için en iyi öneri, elbette, müzik ve kitap olacaktır. Dinlendirici bir müzik eşliğinde kitap okumak hem rahatlatır hem de uyku öncesi zihninizi boşaltmanıza yardımcı olur.

Peki, uykudan önce neler okunmalı? Şiir, en ideal okuma olacaktır. Sevdiğiniz şairlerin kitapları yatağınızın yanı başında olsun, her zaman. Diğer önerilerimiz ise keskin iniş çıkışları olmayan, olabildiğince durağan bir kurguya sahip kitapları tercih etmeniz. Masalsı öyküler, masal kitapları, çocuk kitapları da diğer önerilerimiz.

Önerilerimiz doğrultusunda sizlere Uykudan Önce iyi Gelecek Kitaplara ilişkin bir liste oluşturduk. Fikir bizden, zenginleştirmesi sizden. Keyifli okumalar dileriz.

Posta Kutusundaki Mızıka

Posta Kutusundaki Mızıka

Ali Ural
Şule Yayınları
Güncesine mektup halinde yazdığı hayata dair notları olan bir adamın sözleri zihninizin sakinleşmesine iyi geleceği gibi ertesi güne uyanmak için sebepler de verecektir.
“Bir şehrin en güvenilir yeri, demek sence kütüphanelerdir. Çünkü kitaplar seslerini yükseltmezler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir