Ünlü Yazar, Sanatçı ve Diğer Meşhur İnsanların 7 İlginç Alışkanlığı

Görünüşe bakılırsa her önemli insanın ardında onu o insan yapan garip alışkanlıkları var. İnsanları da eşsiz yapan zaten bu ilginçlikleri, değil mi?
Ödüllü sanatçı Ellen Weinstein tarafından yazılan ve resimlendirilen Recipes for Good Luck kitabı, hayatımızın her bir köşesinden önemli figürlerin batıl inançlarını ve ilginç ritüellerini anlatmaktadır.
Sevdiğiniz yazarları, sanatçıları, kültürel liderleri ve her birini özel kılan ve işlerinde mükemmel olmalarını sağlayan özelliklerini hep birlikte keşfedelim.

Agatha Christie
Agatha Christie
Agatha Christie: Banyo Zamanında Elma Yemek

Doğu Ekspresi’nde Cinayet gibi klasik kitapları yazan ünlü gizem yazarı Agatha Christie (1890-1976), banyo küvetinde elmalarını katır kutur yerken gizemli cinayetlerini kafasında canlandırıyordu. Görünen o ki, Agatha Christie’nin banyo rutini ona büyük başarı getirdi: kariyeri boyunca altmıştan fazla dedektif romanı yazdı ve romanları tahmini olarak iki milyar kopya sattı.

Barack Obama
Barack Obama
Barack Obama: Basketbol Oynamak

Eski Amerikan başkanı Barack Obama büyük bir basketbol hayranıydı ve programı müsait olduğunda basket oynamayı çok sever, özellikle de seçim günlerinde. 2008 yılında Hillary Clinton’a karşı yarıştığı ön seçimlerde, iki kez töreni kaçırdı ve kaybetti. Eski asistanı Robert Gibbs’in dediğine göre, her şeye rağmen seçimden sonra basketbol zamanı atlanmamıştı. Barack Obama 2008 ve 2012 yıllarında seçimleri kazanarak Amerika Birleşik Devletleri’nin kırk dördüncü başkanı olarak görev yaptı.

Ellen DeGeneres: Nane Şekeri
Ellen DeGeneres
Ellen DeGeneres: Nane Şekeri

Talk show sunucusu ve komedyen Ellen De Generes, programını sunmaya başlamadan önce nane şekerini havaya atıp ağzıyla yakalıyor. Gündüz vaktinde yapılan talk show programı, Ellen, bugüne kadar yirmi sekiz kez Gündüz Kuşağı Emmy ödülünü kazanmıştır. DeGeneres, programının başlangıcında koridorda dans ederken ve ara sıra Matt Damon ve Colin Farrel gibi konuklarını öperken naneli ferah bir nefesinin olmasını sevdiğini söylemiştir.

Frida Kahlo
Frida Kahlo
Frida Kahlo: Bağımlı Bahçıvan

Meksikalı ressam ve ikon FridaKahlo (1907-1954) için bitkiler ve resim rutin uygulaması olmuştur. FridaKahlo’nun çoğunlukla otobiyografik olan resimleri, Casa Azul olarak bilinen sanatçı Diego Rivera ile paylaştığı evindeki kendi bahçesinden bitkiler ve çiçeklerle doludur. Kahlo’nun çok iyi baktığı bahçesi Kahlo için huzur ve ilham bulduğu yerdi ve çoğu Meksika orijinli olan bitki, meyve ve çiçekler yetiştirirdi. Kahlo’nun resim masası bahçesine bakan pencerenin önündeydi ve ölmeden önceki son isteği yatağının bahçesine doğru bakmasını istemesiydi.

Gabriel Garcia Marquez
Gabriel Garcia Marquez
Gabriel Garcia Marquez: Kurgu Romanı Yazmadan Önce Gazete

Roman yazarı olmadan önce aslında gazete muhabiri olan Gabriel Garcia Marquez (1927-2014) her gün güneş doğmadan önce kalkıp yazmaya başlamadan önce gazeteleri okurdu. 1982’de Edebiyat dalında Nobel Ödülü kazanmasını sağlayan büyülü realizmi gerçeklerden kök almıştır. Kolombiya gazetesinde muhabir olarak çalıştıktan sonra yazmaya başlayıp hikayelerinden para kazanmıştır. Sonrasında bu hikayelerYüzyıllık Yalnızlık ve Kolera Günlerinde Aşk gibi unutulmaz romanlara dönüşmüştür.

Haruki Murakami
Haruki Murakami
Haruki Murakami: Koşmak ve Yazmak

Övülen Japon yazar HarukiMurakami aynı zamanda disiplinli bir atlettir. Koşu ve egzersiz, sabah 4 gibi erkenden kalkıp akşam erkenden 9’da yatmayı içeren günlük rutinin vazgeçilmez parçasıdır. Koşmak zihnini sakinleştirmesine yardımcı olmakta ve yazıları için ihtiyacı olan büyülü duruma girmesini sağlamaktadır.

Maya Angelou
Maya Angelou
Maya Angelou: Otel Odasında Yazmak

Ünlü yazar, şair ve insan hakları aktivisti olan Maya Angelou (1928-2014) sabah 6’da evinden çıkar ve küçük boş bir otel odasında öğlen 2’ye kadar yazı yazardı. Yanına sadece sarı renkli kağıt, sözlük, Roget’in eşanlamlılar sözlüğü, İncil, iskambil destesi ve bir şişe İspanyol şarabı alırdı ve otel çalışanlarından odanın duvarındaki tüm eşyaların kaldırılmasını isterdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.