Ucuza Kitap Satın Alma Rehberi

Emek hırsızlığı Korsan Kitap yerine, aslını ucuza almak isteyen kitapseverlere tüyolar. Eğer bulduğu her fırsatta sayfaları arasında kaybolmayı seven bir kitap okuma tutkunuysanız, bir süre sonra kitaplara ayırdığınız bütçenizi daha ucuza daha çok kitap alma konusunda düşünmeye başlayacaksınız. Size ucuza kitap alma konusunda bazı öneriler sunacağız.

1- İnternet’in artık hayatımızın vazgeçilmez bir parçası olduğunu biliyoruz; kitapseverlere ucuz kitap alma konusunda oldukça fazla seçenekler sunması sebebiyle okurların ucuza kitap alma konusunda bir numaralı favorisi internet kitapçıları. Hemen hemen her gün birçok türde kitap için çeşitli kampanyalar yapan internet kitapçılarını mutlaka takip edin; orjinal kitapları nerdeyse yarı fiyatına ve kargo ücretsiz seçenekleri ile bulabileceğiniz, bir numaramız.

Burada bir uyarımız olacak internet satış sitelerinden alışveriş yaparken mutlaka güvenilir olduğuna emin olduğunuz siteleri kullanmanız, aksi halde ucuza kitap alacağım diye sonrasında can sıkıcı sonuçlarla karşılaşabilirsiniz.

2- Bir diğer seçenek de yayınevlerinin kendi sitelerinden ya da eğer ulaşma imkanınız olursa kendi yerlerinden oldukça iyi indirimlerle kitap alabilirsiniz. Örneğin birçok kitaba sahip Destek Yayınları kendi sitesinde tüm kitaplarına %40 indirim uygulamakta. Buna diğer bir örnek de İthaki Yayınlarını gösterebiliriz, kendi markaları olan wwww.ilknokta.com adresinde kitaplarını %50 indirimle alma şansınız var.

3- Artık birçok şehrimizde hem özel fuar firmalarının hem de belediyelerin düzenledikleri kitap fuarları yapılmakta. Bu fuarları da takip ederek oldukça iyi indirimlerle kitap alabilir bunun yanında ayraç, poster vb. şeylere de ücretsiz sahip olabilirsiniz.

4- Yaşadığınız yerde sahaf/bit pazarı tarzı yerler varsa bu dükkanlardan da çok cüzî rakamlara kitap alma imkanınız olacaktır. Hem de ikinci el kitapların altı çizilmiş ya da kenarına not alınmış sayfalarına rastlama olasılığınız da var.

5- Diğer bir seçenek olarak e-kitapları tercih edebilirsiniz. Öncesinde 300-400 TL bütçeyle alacağınız bir e-kitap okuyucusu ile yine orjinal kitapları yarı fiyatına yakın rakamlarda edinebilirsiniz. D&R mağazalarında satılan KOBO e-kitap okuyucusu birçok Türkçe kitap seçeneğiyle gelmekte.

Faydalı Linkler

İnternet kitap satış siteleri
D&R Mağazaları
İdefix
Hepsiburada
Kitapyurdu
BKM Kitap
Babil
Oku Oku
İlknokta
Mephisto Kitabevi
Pandora Kitabevi

Yayınevi siteleri:
Destek Yayınları
İthaki Yayınları
Metis Kitap
İletişim Yayınları
Doğan Kitap
Ayrıntı Yayınları
Profil Kitap
Kabalcı Yayınevi
Epsilon Yayınları
İnkilâp Kitabevi
Kırmızı Kedi Yayınları

E-Kitap
D&R KOBO E-Kitap
Calibro E-kitap

2 thoughts on “Ucuza Kitap Satın Alma Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir