Tüm zamanların en iyi kitap uyarlaması diziler

Game of Thrones(Taht Oyunları)


Game of Thrones, David Benioff ile D. B. Weiss tarafından yaratılan fantastik televizyon dizisidir. Dizi, ABD televizyon kanalı HBO’da yayınlanmaktadır. George R. R. Martin’in epik fantezi serisi Buz ve Ateşin Şarkısı’ndan uyarlanmış olan dizi, adını serinin ilk kitabından almaktadır.

Sherlock


Sherlock, Mark Gatiss tarafından televizyon için geliştirilen Sir Arthur Conan Doyle’ın aynı adı taşıyan romanlarına dayalı Britanya televizyon dizisidir. Dizinin 90 dakikalık ilk bölümü 25 Temmuz 2010 günü BBC One televizyon kanalında, “Mini-Dizi” olarak yayınlanmaya başladı.

The Handmaid’s Tale


The Handmaid’s Tale, Bruce Miller tarafından Kanadalı yazar Margaret Atwood’un aynı adlı romanından uyarlanan Amerikan televizyon dizisidir.

The 100


The 100, kıyamet sonrası dram türündeki televizyon dizisidir. Dizi, Kass Morgan’ın aynı isimdeki kitabının uyarlamasıdır ve Jason Rothenberg tarafından geliştirilmiştir. Galası 19 Mart 2014 tarihinde gerçekleşti. 11 Ocak 2015 tarihinde televizyon kanalı CW tarafından üçüncü sezon için onay aldı.

Outlander(Yabancı)


Outlander, yazar Diana Gabaldon’un aynı isimdeki tarihi seyahat kitabı serisine dayanan bir televizyon dizisidir. Ronald D. Moore tarafından geliştirilen ve 9 Ağustos 2014’te yayınlanan dizi Starz için Sony Pictures Television ve Left Bank Pictures tarafından üretildi.

The Vampire Diaries(Vampir Günlükleri)


AçıklamaVampir Günlükleri L. J. Smith.’in aynı isimli kitap serisinden, “Dawson’s Creek dizisinin de yazarlarından olan Kevin Williamson ve gösterimden kaldırılan Kyle XY dizisinin yazarlarından olan Julie Plec tarafından uyarlanan televizyon dizisidir.

The Originals


The Originals, The CW tarafından 3 Ekim 2013’te yayınlanmaya başlanan Amerikan televizyon dizisi. Aynı zamanda The Vampire Diaries dizisinin bir yan ürün’üdür. Seri vampir Klaus Mikaelson kendisi ve ailesi New Orleans’in doğaüstü politikalarından ötürü karmakarışık durumunu konu alır.

Dexter


Dexter, ilk olarak 1 Ekim 2006’da Showtime kanalında gösterilmeye başlayan Amerikalı drama dizisidir. Dexter Morgan, Miami Metro Polis Departmanı’nda kan sıçrama analisti olarak çalışıyor ve aynı zamanda bir seri katil olarak gizli bir hayat sürdürüyor.

A Series of Unfortunate Events(Talihsiz Serüvenler Dizisi)


Netflix tarafından çekilen ve Daniel Handler’ın Talihsiz Serivenler Dizisi’nden uyarlanan 2016 yapımı internet dizisi.Başrollerinde Malina Weissman,Louis Hynes,Neil Patrick Harris ve Patrick Warburton yer almaktadır.

The Magicians(Sihirbazlar)


Sihirbazlar, Syfy’da yayınlanan ve Lev Grossman’ın adı aynı olan romanına dayanan bir Amerikan fantastik televizyon dizisidir.

Bones(İskelet)


Bones bir Amerikan suç-drama dizisidir. İlk bölümü Fox Network kanalı tarafından 13 Eylül 2005′ te yayınlanmıştır. Dizi de FBI’ ya gelen çözümlenmemiş cinayetler ve çeşitli suçlar adli antropolojinin ve adli arkeolojinin yardımıyla çözülüyor.

Shadowhunters


Shadowhunters, Cassandra Clare tarafından yazılan Ölümcül Oyuncaklar eserine dayalı olarak çekilen ve Ed Decter tarafından geliştirilen doğaüstü drama Amerikan televizyon dizisi. Dizi dünya çapında ilk defa Kuzey Amerika’da 12 Ocak 2016 tarihinde Freeform kanalında yayınlanmıştır.

M*A*S*H


M*A*S*H, 1972’den 1983’e kadar CBS’de yayınlanan bir Amerikan savaş komedi-drama televizyon dizisidir. 1970 yılındaki M * A * S * H ​​filminden uyarlanan Larry Gelbart tarafından geliştirilmiştir. , Richard Hooker’in 1968 yılında yazdığı roman MASH: Üç Ordu Doktoruyla İlgili Bir Roman’a dayanıyordu.

Pretty Little Liars(Küçük Sevimli Yalancılar)

Pretty Little Liars, Sara Shepard tutmuş bir romanı ve serisinden uyarlanmış bir Freeform dizisi. 5. Sezonunun ilk bölümüyle dizi yayınlandığı ülkede olağanüstü bir reyting rekoru kırmıştır. 8 Haziran 2010’da yayınlanmaya başlanmış olan dizinin şu anda 7.Sezon ile devam etmektedir. Dizi iki sezon birden onay almıştır.

13 Reasons Why(Ölmek İçin On Üç Sebep)


Ölmek İçin On Üç Sebep ya da İngilizce özgün adıyla 13 Reasons Why, Jay Asher’ın aynı adlı romanından Brian Yorkey tarafından Netflix için uyarlanan Amerikan gençlik web televizyon dizisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir