Spotify’da en çok dinlenen “Anneler”

Tarih:

Yazar:

Kategori:

Bu Anneler Günü’nde Spotify, ebeveynliğin getirdiği sorumluluklar ile hayatı dengeleyen ünlü anneleri kutluyor. Spotify’ın dünya geneline en çok dinlenen anneleri sıraladığı global listede, ilk çocuğu Kulture Kiari Cephus’u 2018 yılının temmuz ayında dünyaya getiren Cardi B, en üst sırada yer alıyor. Üç çocuk annesi Beyoncé, listenin ikinci sırasında yer alırken, global listenin TOP 5’indeki diğer 3 isim ise sırasıyla; Adele, P!nk ve Shakira. Türkiye’de en çok dinlenen anneler listesinde ise ilk üç sırada sırasıyla, Sezen Aksu, Gülşen ve Nil Karaibrahimgil yer alıyor.

Kendi süper star annesinin Anneler Günü’nü kutlamak için bir yol arayanlar, Spotify dinleyicileri tarafından başlatılan trendin bir parçası olabilir. Peki, ne bu trend? Sadece anneye özel kişisel bir çalma listesi oluşturmak! Spotify verilerine göre, Anneler Günün Kutlu Olsun çalma listeleri, dinlenme oranlarında 2016’dan 2018 yılına kadar kaydedilen yüzde 19 artış ile son birkaç yılda büyüme ivmesi kazandı. Spotify kullanıcıları bugüne kadar toplam, 7,8 milyondan fazla anne-temalı çalma listesi oluşturdu.

Boyz To Men’in “A Song for Mama” adlı şarkısı, Spotify dinleyicileri tarafından oluşturulan Anneler Günün Kutlu Olsun çalma listelerine en çok eklenen şarkı olurken,Meghan Trainor’ın annesi Kelli Trainor ile birlikte seslendirdiği “Mom” ise hemen ardından geliyor. ABBA’nın “Dancing Queen” ve Bruno Mars’ın Just the Way You Are adlı şarkıları da dünya genelinde Anneler Günün Kutlu Olsun çalma listelerinde en çok rastladığımız şarkılar arasında.

İnce düşünülerek seçilmiş şarkılar her çalma listesini, her bir anne için oldukça özel ve eşsiz kılarken, bazı Spotify dinleyicileri çalma listesi kapağı olarak annelerinin fotoğrafını ya da nostaljik bir fotoğraf yükleyerek çalma listelerine daha kişisel bir dokunuş ekliyor.

Spotify’da Dünya Genelinde En Çok Dinlenen “Anneler” (1 Ocak 2019 tarihinden itibaren alınan dinlenme verilerine dayanmaktadır):

Cardi B
Beyoncé
Adele
P!nk
Shakira
Kehlani
Britney Spears
Alicia Keys
Christina Aguilera
Mariah Carey

Spotify’da Türkiye’de En Çok Dinlenen “Anneler” (1 Ocak 2019 tarihinden itibaren alınan dinlenme verilerine dayanmaktadır):

Sezen Aksu
Gülşen
Nil Karaibrahimgil
Ebru Gündeş
Hande Yener
Nilüfer
Demet Akalın
Cardi B
Beyoncé
Adele

Spotify’da Anneler Günün Kutlu Olsun çalma listelerine dünya genelinde en çok eklenen şarkılar:

A Song For Mama – Boyz to Men
Mom – Meghan Trainor, Kelli Trainor
Dear Mama – 2Pac
Mama – Spice Girls
Hey Mama – Kanye West
Happy – From “Despicable Me 2” – Pharrell
Dancing Queen – ABBA
Mama’s Song – Carrie Underwood
Just the Way You Are – Bruno Mars
Brown Eyed Girl – Van Morrisson

TAKİPTE KALIN

43,428BeğenenlerBeğen
550TakipçilerTakip Et
97TakipçilerTakip Et
584TakipçilerTakip Et

Harekete geçmemek sebebiyle yok olmuş bir geleceği tasvir eden ünlü resimler

Museo del Prado (Prado Müzesi) yakın zamanda Madrid'deki 2019 BM İklim Değişikliği Konferansı'na eş zamanlı olacak şekilde tasarlanmış Dünya Yaban Hayatı Fonu (WWF) ile...

Sanat tarihinin en ikonik eserlerini minik broşlara işliyor.

Nakış sanatçısı Ira Pashkevych, sanat tarihinin en ünlü eserlerinden bazılarını elinizde tutabileceğiniz minik tekstil ürünlerine çeviriyor. Büyük bir titizlikle tasarlanmış her bir küçük ilmek,...

92. Oscar Ödüllerini Kazananlar (Oscar 2020)

92. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda kırmızı halı geçidi sonrası Oscar kazananlar açıklandı. Güney Kore yapımı Parasite En İyi...