Söylenti Dergisi

Edebiyat dünyasına yeni katılan bir dergiyi size anlatacağım . İlk sayısını ekim ayında yayınlayan ‘Söylenti’ dergisi, bakalım neler içeriyor?

Kapak fotoğrafı, Galata Kulesi’nin kolaj çalışmasından oluşmaktadır. Görselin altında ‘Her şeyin güzel olacağına dair söylentiler var.’ yazısı ile size kendini Şiirsel bir afiş olarak sunmaktadır.

Kağıt kalitesi kalın saman kağıt diyeceğimiz türden. Gözü yormayan yumuşak bir renk tonu ve okumayı kolaylaştıran (fotoğraflar hariç) baskı kalitesi bulunmaktadır.

Derginin içindekiler sayfasının olmaması okuyucu için belirsizlik oluşturmaktadır. İlgi duyduğu yazıyı tekrar tekrar okumak isteyen okuyucu için sayfaları karıştırmak gibi yorucu bir süreç bekliyor.

Dergide sizi ilk karşılayan yazı Yazar Sinem Sal’a ait bir röportaj. Yalnız röportajın kim tarafından yapıldığının belirtilmemesi ve yazara ait kısa bir bilgi veren giriş yazısı olmadan hemen röportaja geçilmiş olması, okuyucu olarak röportajın tatmin ediciliğini azaltmaktadır.

Dergide, farklı okur ve yazarlara ait şiir, öykü ve denemeler yer almaktadır. Sizi şiir dinletisi gibi bir derginin beklediğini söyleyebilirim.

Derginin ilgi çekebilecek noktalarından biri mekan tanııtmı yapılması. Yalnız bu mekan herhangi bir yer değil. İçinden Cemal Süreyya geçen ve hala günümüzde şairin izini taşıyan ‘Defteri Olan Meyhane’.

Derginin bir başka dikkat çeken yeri de henüz Türkiye’de yayınlanan kitabı olmamasına rağmen okuyucuya farklı bir portre olarak sunulan David Foster Wallace’ın anlatılması.

Derginin son sayfalarında ise kitap incelemeleri yer almaktadır.

Söylenti dergisi, web sitesi olarak belli bir okuyucu kitlesine sahipken artık raflarda kendini gösteren,dokunarak, sayfalarını çevirerek okuyacağınız edebiyat satırlarıyla sizi bekliyor. Ebedi olması dileğiyle…

soylenticart

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir