Siz siz olun sakın bu oyunu oynamayın (Cebimdeki Yabancı)

2 Şubatta vizyona giren bu film İtalya’da izlenme rekorları kıran bir filmden uyarlama. Yönetmenliğini oyuncu olarak tanıdığımız Serra Yılmaz yapıyor, yapımcısı ise Ferzan Özpetek.

Hangimiz cebimizde bir kara kutu taşımıyoruz ki. Hayatımızın her anında bizimle birlikte. En özel sırlarımız, en önemli fotoğraflarımız, gerekli gereksiz bütün mesajlarımızı bu kutunun içerisinde bulunduruyoruz. Bize güven veriyor, güç veriyor. Aslında cebimizde taşıdığımız şeyin esiri olmuş durumda olduğumuzun farkında değiliz. Telefonuna sabahtan akşama kadar hiç bakmayan, şöyle bir internette turlamayan kaç kişi kaldı aramızda?

Peki ya en yakın arkadaşlarımızın bulunduğu bir masada herkes telefonları masaya koysun ve gelen mesajları herkese sesli okusun deseler kaçımız bunu kabul eder ki? İşte Cebimdeki Yabancı filminde herkes yanında taşıdığı kara kutusunu masaya bırakıyor. Gelen her aramada ve mesajda bütün sırlar tek tek açığa çıkmaya başlıyor.

Cebimdeki Yabancı

Filmin ilk başında bir masa sahnesiyle karşılaşıyoruz. O zaman anlıyoruz mekân bu masanın etrafı, bütün olaylar işte burada başlayıp burada son bulacak. Filmin en önemli ögesi aslında o masa. Tek mekânda geçen senaryolar oyuncuyu da zorlar izleyiciyi de. Bir süre sonra izleyici filmden kopabilir eğer oyunculuklar iyi olmaz, senaryo kendisine bağlamazsa. Ama bu filmde oyunculukların hepsi şahane. Senaryonun içerisinde kaybolup gidiyorsunuz. Sürekli kendinize, şimdi ne olacak, deyip duruyorsunuz. Filmi başarılı kılan en önemli ögelerden biri de bu olsa gerek.

Bütün oyunculara ve kişiliklerine dair ufak tüyolar aldıktan sonra başlıyor film. İşte o andan itibaren her şeyi sorgulamaya başlıyorsunuz. Arkadaşlık, aile, eş ilişkilerinizi ölçüp biçiyorsunuz; çünkü, en yakınım dediğinizden bile sakladığınız birkaç sırrınız olduğunu biliyorsunuz. Sıradan bir huzurevi mesajı bile sizin karakterinize dair ipuçları veriyor, bize.

Aksiyonu yüksek, bol bol şaşıracağınız bir film. İstemsizce kendinize bir sürü soru soracaksınız. Şu an vizyondayken bu filmi kaçırmayın, derim.

Cebimdeki Yabancı

Yayın tarihi: 2 Şubat
Yönetmen: Serra Yılmaz
Tür: Gerilim, komedi
Oyuncular: Şebnem Bozoklu, Belçim Bilgin, Buğra Gülsoy, Çağlar Çorumlu, Leyla Lydia Tuğutlu, Şükrü Yılmaz, Serkan Altunoruk

One thought on “Siz siz olun sakın bu oyunu oynamayın (Cebimdeki Yabancı)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir