Siz de yazar mısınız?

Tarih:

Yazar:

Kategori:

Kitap, müzik, film, tiyatro, resim ve “kültür sanata dair her şey” senin de ilgi alanına giriyor. Bu konularda haberlerim, yazılarım, videolarım, inceleme, yorum ve röportajlarım var, onları daha çok kişiyle paylaşmak istiyorum diyorsan yazarımız olabilirsin.

Buraya tıklayarak ücretsiz üyeliğini başlatmadan önce nelere dikkat ediyoruz kısaca anlatalım.

Kitap önerileri, anketler vb. de hazırlayabilirsiniz. İzlediğiniz film veya tiyatro oyununu da anlatabilirsiniz. Kısaca yelpazeniz oldukça geniş, neler yapabileceğinize siz karar verebilirsiniz. “Kültür sanata dair her şey” ilgi alanımıza girmektedir.

Çalışma düzenimize gelince;

– Yazılar ilgili iki önemli konuya dikkati çekmek istiyoruz:

1) Yazıların daha önce başka bir ortamda paylaşılmamış olması. Yazınız sitede yayınlandıktan birkaç gün sonra istediğiniz ortamda paylaşabilirsiniz.

2) Yazıların içeriğinde bilerek veya bilmeyerek siyasi, dini vb göndermelerin yapılmaması.

– Yazarlarımız ortalama olarak haftada bir yazı gönderirler; ancak konuk yazarlarımızda bu sayı ayda 1-2 olabilmektedir.

– Yazılarımızda ortalama sözcük sayısı 400 civarında, yazar isterse bunu daha da uzatabilir. Çocuk eserlerinde ise 200-250 sözcük veya üzeri olabilmektedir.

– Kitap incelemelerinde yetişkin bölümü için Üslup, Akıcılık, Kapak ve Fiyat kriterlerinde 1-10 arası puan verilirken, çocuk bölümünde kitap incelemelerinde İçerik, Görsellik, Akıcılık, Baskı ve Fiyat kriterlerinde 1-10 arası puan verilmektedir.

– Yazılarınızda kullanılacak fotoğrafları genelde editörler sağlıyor, ancak yazar arkadaşın kendi istediği ve çekimini yaptığı fotoğrafları varsa onlar da eklenmektedir.

– Yazınız yayınlandıktan sonra tarafınıza bilgi veriliyor. Siz kendi görselinizle instagram hesabınızda yazının duyurusunu paylaştığınızda, yazınız sosyal medya editörümüz tarafından “paylaşım (repost)” yapılmaktadır. Bu şekilde sizin de tanıtımınız yapılmış oluyor.

– Yazılarınızı gönderdikten sonra en geç iki gün içinde yayın akışına bağlı olarak yayınlanıyor.

– İlk yazınızla birlikte, size ait fotoğraf, “hayata, kitaplara, yazmaya” ilişkin bakışınızı anlatan 40 sözcüklük bir tanıtım yazınızı, sosyal medya hesaplarınızın kullanıcı adlarını ve varsa web sitenizin adresini de göndermenizi rica ediyoruz..

Sitede yazınızın yanında sizin fotoğrafınız, kullandığınız sosyal medya hesaplarınızın linkleri de görünmektedir. Okuyucular dilerse o linklerden doğrudan sizin sayfalarınıza ulaşabilmektedir.

Herhangi bir soru veya aklınıza takılan, sitede geliştirilmesini istediğiniz bir şeyler varsa iletişim bilgilerimiz aşağıda.

www.kitapcafe.com
editor@kitapcafe.com
0850 360 99 96

Hemen başlamak için tıklayın!

TAKİPTE KALIN

43,428BeğenenlerBeğen
545TakipçilerTakip Et
97TakipçilerTakip Et
582TakipçilerTakip Et

92. Oscar Ödüllerini Kazananlar (Oscar 2020)

92. Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. Los Angeles'taki Dolby Tiyatrosu'nda kırmızı halı geçidi sonrası Oscar kazananlar açıklandı. Güney Kore yapımı Parasite En İyi...

Çift olarak mutlu yaşamanın küçük sırrı

“Bir gülümseme, kaşların çatılmasından oluşan yarayı iyileştirir.”Shakespeare Gülümseme, sevincin tezahüründen çok daha fazlasıdır. Gülümseme, bizi birbirimize bağlayan güç ve...

Tunuslu Ud Üstadı Dhafer Youssef ile Müzik Ziyafeti

Sufi geleneği ile birlikte mistik öğeleri günümüz modern caz arenasına ustalıkla taşıyan, doğu ezgilerini batının caz müzikleri ile harmanlayarak unutulmaz bir müzik şöleni...