Sıradışı İnsanları Konu Alan 11 Muhteşem Film

Sıradışı insanlar kendi tarzlarıyla her zaman ön plana çıkarak toplum içinde unutulmaz gerçek karakterler olmuşlardır. Bu dahi bireyler yılmadan hayallerine koşarak zirveye erişmiş ve seslerini tüm dünyaya duyurabilmişlerdir. Kendilerine has karizmaları ile arkalarında büyük izler bırakarak birçok insan için ilham kaynağı olmuşlardır. Her ne kadar kendi alanlarında güçlü isimler olsalar da aslında onlar da bizim gibi zayıflıkları, problemleri ve sırları olan birer insanlar. Bugünkü yazımızda sıradışı karakterlerin işlendiği 11 muhteşem filmi sizlerle paylaşacağız.

Coco Chanel’den Önce

Moda ve stilin kusursuz örneği olarak kabul edilen Matmazel Chaneloldukça bağımsız bir kadın ve parlak bir bireydir. Elinde kumaşların can aldığı Coco, hayatta hiçbir zaman bir yerde uzun süre duramaz ve ruhu her zaman yenilik aramaktadır. Fakat hayat karşısına bir sürü engel çıkarmıştır. PekiCoco, aşkı mı yoksa sanatını mı seçecektir? Bu biyografik film CocoChanel’in birçok sırrını ortaya çıkarıyor.


Pollock

Jackson Pollock muhteşem resimlere sahip Amerikalı bir sanatçıdır. Kimileri sanatının basit olduğunu düşünse de günümüzde resimleri yüz milyonlarca dolara mal olmaktadır. Pollock filmi sanatçının günlük yaşamını, seyahatlerini, düşüncelerini, derin hislerini ve dahiyane fikirlerini konu almaktadır. Eğer Jackson Pollock’u eserleri dışında daha yakından tanımak istiyorsanız bu filmi mutlaka izlemelisiniz.


Diana

Şöhret insanı mutlu etmeye yeter mi? İngiliz prensesi Diana Spencer, sadece kendi ülkesinde değil tüm dünyada tanınan önemli isimlerdendir. Herkes tarafından sevilen Diana, dışarıdan bakıldığında zenginlik içerisinde ülkesinin prensesi statüsünde olan mutlu bir kadındır. Oysaki ışık saçan gülüşünün ardında sakladıklarını hiç kimse bilmiyordu. Diana’nın hayatından uyarlanan bu film, gerçek aşkın ne paraya ne de sosyal statüye baktığını bizlere gösteriyor.


Elvis

Elvis Presley, ölümünden sonra bile fenomen olmaya devam etmiş Rock’nRoll dünyasının kralıdır. Müziği ve karizmatik gülüşüyle tüm genç kızların kalbini çalmıştır. 42 yıllık kısacık hayatına albümler, filmler ve konserleri sığdıran Elvis için hayat her zaman güzel olmamıştır. Bu film efsanevi yıldızın hayatından ilginç detaylara ve yaşadığı sıkıntılara kapı aralıyor.


Marilyn ile Bir Hafta

Bazen bir insanı kitaplarda yazılanlardan daha iyi keşfedebilmek için onunla bir hafta geçirmek yeterlidir. Güzelliği ve oyunculuğuyla dillere destan olmuş Marilyn Monroe’nun sahne arkasındaki halini hiç merak ettiniz mi? FilmMonroe’nunoyunculuğu, sahnedeki performansları konu aldığı gibi görünenin ardındaki gerçek Marilyn’i ve kendi içinde yaşadığı birçok problemi izleyiciye sunuyor.


Picasso ile Yaşamak

Sanat dünyasının unutulmaz ve vazgeçilmez ismi Pablo Picasso, oldukça karmaşık bir düşünce yapısına sahiptir. Sanatı hem sistematik hem çelişkili, hem basit hem karmakarışık olmasına rağmen zıtlıkları uyum içinde kullanarak mükemmel tablolar ortaya koymuştur. Acaba böyle bir dâhi ile yaşamak nasıldır? Bu film hayatı sonuna kadar seven, her anı yaşamayı isteyen, ufacık bir detayı bile kaçırmak istemeyen Picasso’nun sanatına ve hayatına kapı aralıyor.


Hawking

Vücudu üzerinde hiçbir kontrolü olmayan bir insan dünyayı değiştirebilir mi? Bu soruyu en güzel şekilde cevaplayan isim şüphesiz ki Stephen Hawking’dir. Sıradışı karakteri ve zekasıyla bilim dünyasının en önemli ve en etkileyici kişisidir. Bütün engellerine rağmen zekasını, umudunu ve kalbindeki sevgiyi tüm azmiyle korumuştur. Gerçek olduğuna inanamadığımız bu hayatı anlatan filmin başrolünde başarılı oyuncu Benedict Cumberbatch oynamaktadır.


Demir Leydi

Margaret Thatcher, politika dünyasının kırılmaz kurallarına meydan okumuş güçlü bir kadın figürdür ve bu duruşundan dolayı ‘Demir Leydi’ ünvanını almıştır. Tüm dünyaya erkek egemen siyasette bir kadının en az erkek kadar etkili olabileceğini İngiltere’nin ilk kadın başbakanı olarak kanıtlamıştır. Bu film ile Demir Leydi’nin siyasi hayatı ile birlikte kişisel hayatını keşfediyoruz.


https://www.youtube.com/watch?v=v2xVI8D2PCY

Gia

GiaCarangi, 80’li yılların başlarında üne kavuşmuş Amerikalı modeldir. Hiçbir geleneğe aldırış etmeyen, tutkulu ve özgür bir ruha sahiptir. Magazin kapaklarında tüm güzelliğiyle boy göstererek hızla başarı basamaklarında ilerlemiştir. Fakat büyük başarılar sonucu sektörün getirdiği birçok tehlikeyle karşılaşması kaçınılmazdır. Filmde Gia’yı muhteşem performansıyla Angelina Jolie canlandırmaktadır.


Mektuplar

Rahibe Teresa, dünyada herkes tarafından iyilik meleği olarak kabul edilir. Bu yüce kalpli kadın daha yaşarken bile azize olarak görülmüştür. Yoksullara, hastalara ve toplumdan dışlanmış insanlara yaptığı sayısız yardımlarından dolayı kendisine Nobel Barış Ödülü verilmiştir. Bu film sarsılmaz inanca sahip olan Teresa’nın verdiği mücadeleleri ekranlara taşıyor.


Sınır Tanımayan

Kendi döneminde ortalığı kasıp kavuran ve günümüzde de hala sevilen The Beatles grubu hakkında çok sayıda belgesel bulunmaktadır. Hepimiz bu etkileyici grubun başarılarını izlemeyi sevdiğimiz kadar kişisel hayatlarını da merak ederiz. Bu film The Beatles grubunun üyesi olan John Lennon’a çok farklı bir açıdan bakmamızı sağlıyor. Tutku dolu aşk hayatına, yetişmesinde büyük role sahip olan ailesine ve grubunun nasıl ilk defa ortaya çıktığına tanık olacağız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir