Sinemalarda bu hafta

Sinemalarda Bu Hafta – 5 Ocak 2018

Sinema salonlarında bu hafta ünlü komedyen Cem Yılmaz’ın yeni filmi “Arif v 216” ile birlikte 3 yabancı film vizyona girecek.

Arif V 216


Kıvanç Baruönü’nün yönettiği; Cem Yılmaz, Ozan Güven, Seda Bakan, Zafer Algöz, Özkan Uğur, Çağlar Çorumlu, Özge Özberk, Farah Zeynep Abdullah, Ahu Yağtu ve Mert Fırat’ın rol aldığı “Arif v 216” izleyici ile buluşacak.
Cem Yılmaz’ın senaryosunu kaleme alıp başrolünü üstlendiği film, ünlü komedyenin “G.O.R.A” filmiyle tanınan “Esnaf Arif” ve “Robot 216” karakterlerinin 70’li yıllara yaptıkları zaman yolculuğu sırasında yaşananları konu ediniyor.
Komedi ve bilim kurgu türündeki filmin hikayesi; Ozan Güven’in hayat verdiği ve insan olma hayalini kuran robot “216” karakterinin, uzaydan dünyaya çok sevdiği arkadaşı Arif’in yanına gelip insan gibi yaşamaya başlamasıyla gelişiyor.


England Is Mine / İngiltere Benim


Senaryosu yönetmen Mark Gill ve William Thacker tarafından kaleme alınan filmin 1970’lerde Manchester’da geçen hikayesinde, İngiliz şarkıcı ve müzisyen Morrissey’in yürüdüğü sokakları, ilham aldığı müzikleri, kitapları ve dönemin atmosferini beyaz perdeye yansıtılıyor.


Ölüm Odası


James Franco’nun başrolünde yer aldığı haftanın korku ve gerilim filmi “Ölüm Odası”, abilerini kurtarmak için banka soymak zorunda kalan iki kız kardeşin, soymaya çalıştıkları bankada yaşayacakları ummadık durumları konu ediniyor.


Bobi: Dikenlerin Gücü Adına!


Jianming Huang’ın yönetmenliğini üstlendiği animasyon filmi “Bobi: Dikenlerin Gücü Adına!”, afacan bir kirpinin hafızasını kaybetmesinin ardından dostlarının yardımıyla unuttuğu şeyleri yeniden hatırlamasını anlatıyor.


» Kitap Cafe

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sinemalarda Bu Hafta -29 kasım 2019

Haftanın Filmleri – 29 Kasım 2019

Sinema salonlarında bu hafta 3’ü yerli 8 film vizyona girdi. Kristen Stewart, Naomi Scott, Ella …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir