Sinemalarda Bu Hafta – 22 Aralık 2017

Sinema salonlarında bu hafta 4’ü yerli 8 film vizyona giriyor. Mehmet Ada Öztekin’in yönettiği ve Mehmet Günsür’ün başrolünde yer aldığı “Martıların Efendisi” bu haftanın öne çıkan yapımı.
Nejat İşler, Bige Önal, Timuçin Esen, Barış Yıldız, Hakan Kurtaş ve Ezgi Coşkun’un da rol aldığı film; İstanbul’da deniz kıyısında sakin bir yaşam süren bir adamın, bir kadınla tanışması sonrası değişen hayatını konu ediniyor.

Martıların Efendisi


İstanbul’da deniz kıyısında sakin bir yaşam süren Martıların Efendisi’nin uzun zamandır beklediği misafiri sonunda çıkagelir. Beyazlar için de, tam bir masumiyet simgesi misali kıyaya vuran bu kadın Martıların Efendisi için mutlu bir başlangıcın ilk işaretidir. Bütün umutlarını yüklediği gizli misafir, Martıların Efendisi’nin saf ve temiz dünyasından etkilense de onu gerçek dünyayla, acı bir tecrübeyle tanıştıracaktır.


Acı Tatlı Ekşi


Hayatınızın aşkıyla beş senelik bir ayrılık anlaşması yapmayı kabul eder miydiniz? Peki beş sene sonra yeniden karşılaştığınızda onu yine de sever miydiniz? Murat ve Duygu birbirine deli gibi aşıktır. Üniversiteden mezun olurken Murat Duygu’ya evlenme teklif eder. Oysa Duygu’nun gerçekleştirmek istediği hayalleri vardır. Beş sene sonra yeniden birleşmek üzere bir ayrılık anlaşması yaparlar. Halbuki hayatın onlar için başka sürprizleri vardır.


Düş Kırgınları


Belalılar


Hasan Karcı’nın yazıp yönettiği; Sinan Bengier, Güray Kip, İsmet Erten, Erol Tezeren ve Cengiz Güçlü’nün rol aldığı haftanın yerli Western ve komedi karışımı filmi “Belalılar”, acımasız bir Meksikalı haydutun hikayesini anlatıyor.


Dönme Dolap


Woody Allen’ın yönettiği “Dönme Dolap”ın başrollerinde Kate Winslet, Juno Temple, Debi Mazar, Justin Timberlake, James Belushi ve Max Casella oynuyor.
Senaryosu da Woody Allen’a ait olan dram türündeki film; 1950’lerde Coney Adası’ndaki bir lunaparın kalabalığı içinde yolları kesişen dört karakterin hikayesini beyaz perdeye taşıyor.


Eyvah Annem Dağıttı! 2 / A Bad Moms Christmas


Scott Moore ile Jon Lucas’ın yazıp yönettiği “Eyvah Annem Dağıttı! 2″nin başrollerinde Mila Kunis, Kristen Bell, Kathryn Hahn, Susan Sarandon, Justin Hartley, Christine Baranski, Jay Hernandez ve Cheryl Hines oynuyor.
2016 yılında gösterime girip gişede hatırı sayılır bir başarı yakalayan “Bad Moms”ın devam filmi olan yapım, kurallara karşı koyan üç annenin maceralarını konu ediniyor.


Pes Etme


Pes Etme’de bir adam, 2013 Boston Maratonu bombalaması ve onun sonrasında yaralı bir şehir için umut ve kararlılığın sembolü haline geldi. Jeff Bauman’ın New York Times’ın çok satan biyografisinden temel alınarak çekilen film, zaaflara karşı yorulmayan cesarete odaklanıyor.


Ferdinand


Ferdinand” büyük bir kalbi olan dev bir boğanın hikayesini anlatıyor. Tehlikeli bir canavarla karıştırıldıktan sonra, yakalanıp evinden koparılır. Ailesine geri dönmeye karar verdiğinde yanlış bir ekiple son macerasına atlar. İspanya’da geçen Ferdinand, bir boğayı onun dış görünüşüne göre yargılamamanız gerektiğini ispatlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir