Sinemalarda Bu Hafta – 2 Şubat 2018

Sinemalarında bu hafta 3’ü yerli 7 film vizyona girecek. Serra Yılmaz’ın yönetmenliğini üstlendiği “Cebimdeki Yabancı” izleyiciyle buluşacak. Fatih Akın’ın Altın Küre Ödüllü filmi “Paramparça”, eşini ve çocuğunu bir patlamada kaybeden bir kadının bireysel adalet arayışını beyaz perdeye taşıyacak. “Brüj’de” ve “Yedi Psikopat” filmleriyle tanınan Martin McDonagh’ın Oscar’a 7 dalda aday gösterilen yeni filmi “Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri” Türk izleyicisi ile buluşacak.

Paramparça / In the Fade


Fatih Akın’ın Altın Küre Ödülü kazanan yeni filmi PARAMPARÇA / IN THE FADE, eşi Nuri (Numan Acar) ve 6 yaşında oğlunu bir patlamada kaybeden Katja’nın (Diane Kruger) hikayesini anlatıyor. Tüm hayatı alt üst olan Katja’nın tek isteği, bu terör saldırısını kimlerin neden yaptığını öğrenmektir.


Cin Çeşmesi


Kardeş olan Raziye ve Kanber Hoca, aynı köyde yaşadıkları Kamil ile Şerife’ye aşıktır. Fakat Kamil’in annesi Hatice onların ilişkilerine karşıdır. Oğlunu Raziye’den ayıran Hatice onu Kanber’in sevgilisi Şerife ile evlendirir. Sevdiklerine kavuşamayan Raziye ve Kanber tüm köyü lanetler ve lanetin uzun sürmesi için Kulyas Cinleri ile anlaşma yaparlar.


En Karanlık Saat


Nefes kesen, ilham verici bu gerçek hikaye, 2. Dünya Savaşı’nın eşiğinde başlar. Winston Churchill (Oscar ödülü adayı Gary Oldman) Büyük Britanya’nın Başbakanı olmasından birkaç gün sonra en çalkantılı ve dönüm noktası olan davalardan biriyle karşı karşıya kalır.


Cebimdeki Yabancı


Yedi eski arkadaş akşam yemeğinde bir araya gelir ve yemek boyunca bir oyun oynamaya karar verir. Herkes telefonlarını masaya koyacak, telefona gelen her mesaj ve bildirim yüksek sesle okunacaktır. Zaman ilerledikçe yeni sırlar ortaya çıkar, ilişki dengeleri altüst olur. Cebimdeki Yabancı’da çok yakın dostlar, aslında mükemmel yabancılar olduklarını keşfeder.


Foxtrot


“Lübnan” adlı filmiyle uluslararası düzeyde tanınırlık kazanan Samuel Maoz’un ikinci filmi “Foxtrot”, askerde olan oğulları ile onun akıbetiyle ilgili endişe duyan ailesinin hikayesini anlatıyor.


Babasının Kızı


Ayrılık üzerine yapılan bu filmde, Finlandiya’daki bir Türk babanın tek başına büyüttüğü kızı Melis’in babasından uzaklara, İstanbul’daki babaannesinin yanına gitmesi anlatılır. Durumları Melis’in perspektifinden izlediğimiz Babasının Kızı‘nda, kuşaktan kuşağa “manipülatif, baskıcı ve dominant” bir anlayışın hâkim olduğu ve bu sebeple ailelerde uzaklaşıldığı vurgulanır.


Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri


“Brüj’de” ve “Yedi Psikopat” filmleriyle tanınan Martin McDonagh’ın üçüncü uzun metraj filmi “Üç Billboard Ebbing Çıkışı, Missouri”, kızını öldüren suçlunun yakalanamaması sonucu yerel kolluk kuvvetlerine bireysel savaş açan bir kadının hikayesini konu ediniyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir