Sinemalarda Bu Hafta – 19 Ocak 2017

Sinema salonlarında bu hafta “Rüzgar”, “Umut Avcıları”, “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi ?”, “Hakaret”, “Aman Doktor” ve “Coco” adlı filmler sinemaseverlerle buluşuyor.

Rüzgar


Başrollerini Belçim Bilgin ve Halil Sezai Paracıkoğlu’nun paylaştığı, RÜZGAR; sevgi – hayat – aile çemberinde yolculuk vadeden, dramatik anlarla yaşamın derin sularına götüren eğlenceli bir film.


Umut Avcıları


Afyon Anıtkaya kasabasında yaşayan CAFER, AHMET, BAKİ, DOĞAN zengin olma umuduyla geceleri define ararlarken gündüzleri ise kendi işleri ile meşguldürler. Ancak en büyük korkuları yakalanma korkusudur. Aslen Afyon’lu olan ALİ ise genç bir iş adamıdır ve avcıdır. Av için Paris’ten Afyon’a gelen ALİ hiç beklemediği bir durumla karşı karşıya kalır çünkü hayatı pahasına mücadele vermek zorundadır. Tüm bunlar yaşanırken Anıtkaya’da hiç beklenmedik bir gelişme daha olacaktır. Bu gelişme dörtlüye UMUT olabilecek midir ?


Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?


Sosyal medyada paylaştığı görüntülerle dikkati çeken Enes Batur’un senaristliğini üstlendiği ilk sinema filmi “Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?”nin yönetmenliğini Kamil Çetin gerçekleştirdi.
Filmde, Enes Batur’un yanı sıra Bekir Aksoy, Ceyda Düvenci, Ceyhun Yılmaz, Kerem Fırtına ve sosyal medyada görüntü paylaşımı yapan 19 kişi rol aldı.


Hakaret / The Insult


Haftanın yabancı filmleri arasında yer alan ve ilk gösterimini “Venedik Film Festivali”nde yapan “Hakaret” adlı filmin yönetmenliğini, Ziad Doueiri üstlendi.
Başrolünde yer alan Kamel El Basha’ya “En İyi Erkek Oyuncu Ödülü’nü kazandıran film, Lübnan’da siyasetten yargı sistemine uzanan ve derin bir toplumsal eleştiri getiren bir dramı anlatıyor.


Aman Doktor / Djam


Tony Gatlif’in yönetmenliğini ve senaristliğini üstlendiği film, cömert, kendinden emin, tahmin edilemez ve özgür ruhlu “Djam” adlı kızın yeni insanlar ve yeni paylaşımların odağında olduğu bir yolculuğu konu ediniyor. Dram türündeki Fransa yapımı filmde, Daphne Patakia, Maryne Cayon, Simon Abkarian ve Yannis Bostantzoglou yer aldı.


Coco


Haftanın tek animasyon ve fantastik türündeki, Disney Pixar’ın yeni aile filmi “Coco”, 12 yaşındaki Miguel’in ölüler diyarına macerasını anlatıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir