Sinemalarda Bu Hafta – 15 Aralık 2017

Sinema salonlarında bu hafta 2’si yerli, 6 film vizyona girecek.

Poyraz Karayel: Küresel Sermaye


2014 yılında geçer hikâye. O zamanların mafya babalarından Kulaksız Adnan’ın kızı Yasemin, kirli işler yapan Makber’in oğlu Semih ile birliktedir. Bu ilişkiyi istemeyen Kulaksız Adnan’ın, kızını Semih’ten ayırmasını Bahri Umman’dan istemesi ile başlar tüm olaylar. Bahri Baba bu görevi Sadrettin ve adamlarına vermesiyle de tehlikeli ama bir o kadar da komik ve heyecanlı maceranın pimi çekilmiş olur.


Papatya


Dram ve komedi türündeki film, günleri sıradan bir şekilde geçen, babasız büyümüş öğrenci Umut ile en yakın arkadaşı Nuri’nin yaşadığı maceraları ele alıyor.


The Party


“Muhalefet partisinde siyaset hayatını sürdüren Janet (Kristin Scott Thomas), yeni ve önemli bir göreve getirilmesi şerefine sadece en yakın arkadaşlarının çağrılı olduğu bir parti düzenler. Davetli herkesle birlikte Janet da çok neşelidir ancak eşi Bill’in (Timothy Spall) yaptığı hiç beklenmedik bir açıklama yaparak herkesin şok olmasına ve partinin çığrından çıkmasına neden olacaktır.”


Godard ve Ben


“Godard, film çekimleri sırasında kendisinden 20 yaş küçük olan filmin başrol oyuncusu Anne Wiazemsky ile büyük bir aşk yaşamaya başlar. Aşıklar bu mutluluklarını kısa bir süre sonra evlilikle taçlandırır. Her şeyin yolunda gittiği sırada filmin yarattığı tepki, Jean-Luc’un kendini sorgulamasına neden olur. 1968 olayları bu süreci daha da güçleştirecek ve Jean-Luc’u büyük bir krize sokacaktır.”


Yeni Yıl Tehlikede


Film, Elflerinin hastalanmasıyla birlikte Noel Baba’nın yeni yıl günü çocuklara verecekleri hediyeleri yetiştirmek amacıyla giriştiği maceraları sinemaseverlere anlatacak.


Somali Korsanları


ABD, Güney Afrika ve Somali yapımı “Somali Korsanları” adlı film, Somali korsan çetelerinin araştırmaya giden genç gazeteci Jay Bahadur’un yaşadıklarını konu ediniyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir