Sinemalarda Bu Hafta – 8 Nisan 2016

Sinema salonlarında bu hafta 6’sı yerli 11 film vizyona giriyor.

AZEM 3: Cin Tohumu


GERÇEK CİN HİKÂYELERİ ARIYORUZ… çağrısı ile meraklılarının ya da bu tip olaylara maruz kalan insanların dikkatini çeken AZEM yapımcıları, AZEM 3 – CİN TOHUMU’ nun senaryosunu, Türkiye’nin bir çok yerinden gönderilen 5.000 e yakın fotoğraf, kayıt, belge gibi bir çok cin hikayelerinin içinden seçti.

AZEM serisi bu sefer Kızılırmak’ta, yine olayların yaşandığı köyde, yine olayların yaşandığı evde!
Azem serisinin ilk iki filmi, olaylara konu olan gerçek mekânlarda çekimlerini tamamlayarak Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmişti. Serinin 3. filmi olan AZEM 3: Cin Tohumu, geleneğini bozmuyor ve gerçek hikâyelerin izini sürmeye devam ediyor.

 

91.1


“Kendi dünyalarında ve kendi hayalleriyle yaşayan üç farklı kuşaktan üç arkadaş grubunun yolları, hayatları yeni bir aşamaya geçmek üzereyken sürpriz bir şekilde kesişir. Aynı kentin farklı semtlerinde süren hayatlar ve kuşaklar kendilerini birdenbire aynı dünyanın içerisinde bulurlar.”

 

Baba Mirası


Babalarının vasiyeti üzerine köyde kalıp mirası hak etmek isteyen üç kardeşin, alışık olmadıkları köy hayatında çeşitli sürprizlerle karşılaşmasını konu alan film; farklı mesleklere ve karakterlere sahip bu kardeşlerin başından geçen komik olayların yanı sıra köy halkının yaşantısındaki ilginçlikleri beyazperdeye taşıyor.

 

Kızkaçıran


“Kızkaçıran” düğünden gelini kaçıran; ama gelini damatla beraber kaçıran Ahmet’in komik hikayesini anlatıyor. Ahmet eski aşkı Gül’ü evleneceği gün gelin arabasıyla düğünden kaçırır. Ahmet’in aynı zamanda Gül’e bir de sürprizi vardır. Kaçırılan tek kişi Gül değildir.

Ahmet Gül’ü kaçırdığında bir planı yoktur. Köydeki dedesine götürmek isteyince abisinden yardım talep eder. Dedesinin köyüne ulaşana dek yolda başlarına birbirinden komik olaylar gelir.

 

Türk Lokumu


Komedi türündeki film, Anadolu’da bir devlet okulundayken kendi halinde bir hayat yaşamış olan bir gencin, başarısından dolayı burslu okumak için geldiği İstanbul’da, lüks bir Amerikan kolejinde okuyan gençlerin arasına karıştıktan sonra yaşadığı değişimi konu alıyor.

 

Küçük Esnaf


Kendi halinde yaşayan küçük esnaf mafyaya bulaşırsa ne olur? Mafyadan kurtulmaya çalışan mahallemizin çilingiri Berhudar’ın peşine düşen film, aşktan, aileden, arkadaşlıktan bahseden unutulmayacak bir komediye dönüşüyor.
Küçük hayatlar yaşayan iki insanın büyük belalara bulaşıp yakınlaşmasını anlatan Küçük Esnaf’ın başrollerini İbrahim Büyükak, Zeynep Koçak, Gupse Özay ve Cengiz Bozkurt paylaşıyor. Yüksek adrenalini, bol kahkahalı ve sıcak hikayesiyle film, izleyiciye eğlenceli bir seyir vaat ediyor. İbrahim Büyükak ve Zeynep Koçak’ın senaryosunu yazdığı filmin yönetmen koltuğunda ise Bedran Güzel var.

 

Yeniden Başla / Demolition


Dram türündeki film, eşini trafik kazasında kaybeden bir yatırım uzmanının içine düştüğü duygusal çöküntünün ardından tüm hayatını sorgulamasını ve bir gün şikayetçi olduğu para otomatı üreten bir şirketin müşteri temsilcisi ile yakınlaşıp yeniden hayata sıkı sıkıya sarılmasını konu alıyor.

 

Ölüm Emri


Başrollerinde Helen Mirren, Aaron Paul ve ocak ayında hayatını kaybeden Alan Rickman’ın bulunduğu “Ölüm Emri”, uzaktan kumanda edilen uluslararası savaş endüstrisinin gölgeli dünyasını gösteren bir çağdaş gerilim filmi olarak sinemaseverlerin beğenisine sunulacak.

Gavin Hood’un yönettiği ve modern savaş halinin getirdiği ahlaki belirsizliklere değinen gerilim türündeki film, politika, yasalar ve ahlakın oluşturduğu üçlemde her kararın zorlu bir bedeli olduğunu anlatmayı amaçlıyor.

 

Goodnight Mommy / Ölümcül Oyun


Gösterildiği yerlerde izleyenlerin bayılmasına sebep olduğu yönünde sansasyona yol açan “Ölümcül Oyun”, estetik bir operasyon geçirdikten sonra yüzü bandajlı bir şekilde eve dönen annelerinin gerçek anneleri olup olmadığından şüphelenmeye başlayan 9 yaşındaki ikizler Lukas ve Elias’ın hikayesini anlatıyor.

 

Cesur Horoz


Gabriel Riva Palacio Alatriste’nin yönetmenliğini yaptığı haftanın animasyon filmi “Cesur Horoz”, sıradan bir tavuk olan “Toto”nun korkusuz bir horoz gibi arkadaşlarına önderlik yaparak, yaşadığı yeri tehdit eden kötü kalpli bir çiftçiyi engelleme mücadelesini anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir