Sinemalarda bu hafta – 6 Şubat 2015

Sinemalarda bu hafta 6 yeni film vizyona giriyor. Bu haftanın tek Türk yapımı filmi  Özcan Deniz’in yönetmenliğini üstlendiği “Sevimli Tehlikeli” oldu.

 

Sevimi Tehlikeli


“Ya Sonra”, “Evim Sensin” ve “Su ve Ateş” filmleriyle büyük başarı yakalayan Özcan Deniz’in 4. filmi “Sevimli Tehlikeli” 6 Şubat Cuma günü sinemaseverlerle buluşuyor. Özcan Deniz senaryosunu yazdığı filmin yönetmen koltuğunda da kendisi oturuyor.

BAŞROLLER “ŞEREF MESELESİ” VE “KARAGÜL”DEN
Başrollerini “Şeref Meselesi”nin Emir’i Şükrü Özyıldız ile “Karagül” dizisinin Ada’sı Ayça Ayşin Turan’ın paylaştığı filmde; Türkan Kılıç, Taner Turan, Cem Avnayim, Ahmet Özaslan, Burçin Birben, Evrim Doğan, Ergun Kuyucu, Efe Deprem, Zeynep Anıl Tatdıran rol alıyor.

AŞK, AKSİYON, ROMANTİZM, DRAM VE MASALLAR…
Özcan Deniz’in aksiyondan aşka, romantizmden drama kadar birçok temayı masallarla birleştirdiği “Sevimli Tehlikeli” Avşar Film ve DNZ Film ortak yapımıyla vizyona giriyor. Birçok masalın ana temasını içinde barındıran “Sevimli Tehlikeli” filminde Rapunzel’den Sinderella’ya, Beyaz Atlı Prens’ten Robinn Hood’a unutulmaz masallardan izler yer alıyor.


Selma / Özgürlük Yürüyüşü


20. yüzyıla damgasını vuran tarihi bir dönüm noktasına ışık tutan “Özgürlük Yürüyüşü: Selma”, 1965 yılında Alabama’nın Selma kentinden eyalet başkentine giden 87 kilometrelik yolda, tarihe geçen üç protesto yürüyüşünü ve kamuoyunu ateşleyen Martin Luther King öncülüğündeki bu yürüyüşlerin ABD Başkanı Johnson’un Oy Hakkı Kanunu’nu çıkarmasını anlatıyor.


Wild / Yaban


Anı yazarı Cheryl Strayed’in yaşadığı sıradışı macerasını kaleme aldığı ve Amerika’da çok satanlar listesine girmeyi başaran romanından uyarlanan film; kendisine ilham veren annesinin başdöndürücü ani ölümü, harabolmuş bir evlilik ve küstahca kendini yok etmeye adamış olmasına rağmen bunlara artık bir dur demek isteyen bir kadının akılalmaz macerasını anlatıyor.


Turist


Cannes Film Festivali’nde “Belirli Bir Bakış” bölümünün Jüri ödülünü kazanan bu İsveç filmi, ülkesini yabancı dilde Oscar yarışında da temsil etti. Dışarıdan bakıldığında mutlu görünen bir ailenin aslında dağılmak üzere olduğunu nasıl anlarsınız? Onları bir kar tatiline gönderip üzerlerine çığ düşürerek! Senarist-yönetmen Ruben Östlund’un büyük bir ustalıkla yazdığı sahnede, Tomas ve ailesini Fransız Alpleri’ndeki lüks bir otelin restoranında yemek yerken görürüz. Aile o sırada kontrollü bir şekilde gerçekleştirilen çığ vakasıyla karşılaşır.


Jupiter Ascending / Jüpiter Yükseliyor


Şikago’nun sokaklarından, uzak galaksilere uzanan “Jupiter Yükseliyor”u “The Matrix” Üçlemesinin yaratıcıları Lana ve Andy Wachowski yazıp yönetti.

Üç boyutlu bilim-kurgu türündeki filmde başrol oyuncuları Channing Tatum ve Mila Kunis’e; Sean Bean, Eddie Redmayne, Douglas Booth, Tuppence Middleton, Doona Bae, James D’Arcy ve Tim Pigott-Smith gibi isimler eşlik ediyor.


Sünger Bob Kare Pantolon


Bir dönemin çocuklarının hayal dünyasına damga vuran Sünger Bob, yepyeni bir macerayla karşımızda. Hain planları bulunan kötücül bir karaktere karşı Sünger Bob ve arkadaşları işbaşı yapar. Şöyle ki: Korsan Burger Beard, ele geçirdiği sihirli kitaptan faydalanarak tehlikeli bir formül üzerinde çalışmaya başlar. Eğer amacına ulaşırsa tüm Bikini Bottom şehri tehlike altında olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir