Sinemalarda Bu Hafta – 4 Aralık 2015

Sinemalarda bu hafta 3’ü yerli 6 film vizyona girecek. Selçuk Aydemir’in yönettiği ve Ahmet Kural, Murat Cemcir, Rasim Özdekin ile Devrim Yakut’un oynadığı “Düğün Dernek 2: Sünnet” ve Oscar adayı Michael Fassbender ve Oscar ödüllü Marion Cotillard’ın başrollerini paylaştığı “Macbeth” haftanın öne çıkan yapımları!

Macbeth

[youtube id=”ieFaaCYztDU” width=”560″ height=”315″ position=”left”]

Oscar adayı Michael Fassbender ve Oscar ödüllü Marion Cotillard’ın başrollerini paylaştığı filmde; Elizabeth Debicki, Sean Harris, David Thewlis ile Jack Reynor gibi isimler rol aldı.
Shakespeare’in en önemli eserlerinden birinin başkahramanı olan “Macbeth”i anlatan ve gösterime girdiği ülkelerde oldukça ses getiren film, korkusuz bir savaşçının hırs, ihanet ve ihtiras dolu hikayesini anlatıyor.

Düğün Dernek 2: Sünnet

[youtube id=”V_Va_utbdDM” width=”560″ height=”315″ position=”left”]

Beğeniyle izlenen ilk filmde oğlunu evlendiren Rasim Öztekin’in canlandırdığı “İsmail”, ikinci filmde torununu sünnet ettirme telaşına giriyor. Yeni filmde yeniden bir araya gelen ve başlarına olmadık işler çıkaran ekibin giriştiği sünnet düğünü, içinden çıkılmaz bir hal alır.

Sarmaşık

[youtube id=”h5GOav1KMpg” width=”560″ height=”315″ position=”left”]

Tolga Karaçelik’in yönettiği filmde Nadir Sarıbacak, Kadir Çetin, Hakan Karsak ile Osman Alkaş başrolde oynuyor. Film, bir gemide mahsur kalan 6 kişinin yaşadıklarını konu alıyor.

Dolanma

[youtube id=”DS_98m6xvGc” width=”560″ height=”315″ position=”left”]

Tunç Davut’un senaryosunu yazdığı ve yönetmeliğini üstlendiği ilk uzun metraj filmi “Dolanma”; 21. Sarajevo Film Festivali’nin ana yarışma bölümünde büyük ödül “Sarajevo’nun Kalbi” için yarışacak! Davut’un umutsuzluk, iktidar ve aşk temalarını, Habil ile Kabil hikayesinden yola çıkarak özgün bir sinema diliyle ele aldığı filmin başrollerini; Muhammet Uzuner, Defne Halman ve Baran Şükrü Babacan paylaşıyor.

Freeheld / Aşka Özgürlük

[youtube id=”blk27Jj9UE8″ width=”560″ height=”315″ position=”left”]

Başrollerinde Julianne Moore, Ellen Page, Steve Carell ve Michael Shannon gibi oyuncuların bulunduğu filmin yönetmenliğini Peter Sollett üstlendi. 2008 yılında Oscar ödülü alan aynı isimli kısa belgesele dayanan “Aşka Özgürlük”, iki kadının toplumda kabul görmeyen ilişkileri nedeniyle, devlete ve önyargılara karşı verdiği mücadeleyi konu alıyor.

Life

[youtube id=”_ctOgZ5K5to” width=”560″ height=”315″ position=”left”]

Anton Corbijn’in yönettiği filmde Robert Pattinson, Dane Dehaan, Joel Edgerton ile Alessandra Mastronardi oynuyor.
Toronto ve Los Angeles’ta çekimleri yapılan film, 1955 yılında Magnum fotoğrafçısı Dennis Stock’un (Robert Pattinson) Life dergisi için oyuncu James Dean’in (Dane Dehaan) fotoğraflarını çekmekle görevlendirilmesini ve zamanla gelişen dostluklarının hikayesini anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.