Sinemalarda Bu Hafta -29 kasım 2019

Sinemalarda Bu Hafta – 30 Mart 2018

Sinema salonlarında bu hafta 11 film vizyona giriyor. Steven Spielberg’in yönetmenliğini üstlendiği; Ernest Cline’ın aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan bilim kurgu türündeki film “Ready Player One” izleyici ile buluşacak.

Ready Player One


Ernest Cline’ın aynı isimli romanından sinemaya uyarlanan bilim kurgu türündeki film, yakın gelecekte revaçta olan sanal gerçeklik evreni “OASIS”teki büyük yarışmaya katılan bir gencin hikayesini odağına alıyor.


Kickboxer: Misilleme


Dimitri Logothetis’in yönettiği “Kickboxer: Misilleme” adlı filmin oyuncu kadrosunda Jean-Claude Van Damme, Mike Tyson, Christopher Lambert, Alain Moussi ve Sara Malakul Lane gibi isimler rol aldı.
Yönetmen Dimitri Logothetis’in senaryosunu Jim McGrath ile kaleme aldığı film, özgürlüğüne kavuşabilmek için kazanması zor bir dövüşe çıkması gereken adamın mücadelesini ele alıyor.


12 Savaşçı


Chris Hemsworth’un başrolünde yer aldığı “12 Savaşçı”, 11 Eylül saldırılarının hemen ertesinde Afganistan’a gönderilen ilk Amerikan Özel Kuvvetler biriminin hikayesini odağına alıyor.


Thelma


“Reprise”, “Oslo” ve “31. august” gibi yapımlarıyla tanınan Norveçli sinemacı Joachim Trier’in yönettiği “Thelma”, muhafazakar ailesinin yanından biyoloji okumak için ayrılan genç bir kızın, üniversitede tanıştığı birine aşık olduktan sonra yaşadıklarını, geçmişten parçalar eşliğinde anlatıyor.


Ruhlar Evi


Laura annesini kaybeden genç bir kadındır. Uyku apnesi ve gece teröründen muzdarip olan Laura, korkunç kabuslar görmeye başlar. Laura, bir süre sonra bu gördüğü kabusların annesinin ruhu olduğuna inanır. Hayatı kabusa dönen, çaresizlik içerisinde kalan Laura, ruh çağırma uzmanından yardım almaya karar verir ve arkadaşları ile birlikte uzmanın evine giderler. Seansın başlaması ile birlikte herkes en büyük korkuları ile yüzleşmek zorunda kalır.


Kelebekler


Yıllar sonra bir araya gelen üç kardeş: Cemal, Suzan ve Kenan… 30 yıl ayrı kaldıktan sonra, yıllardır haber almadıkları babalarından gelen bir telefon üzerine Hasanlar Köyü’ndeki evlerine giderler. Birbirini çok az tanıyan üç kardeş, köye vardıklarında babalarının öldüğünü öğrenirler. Cemal, Suzan ve Kenan acayipliklerle dolu bu köyde hem birbirlerinin hem kendilerinin hem de babalarının kim olduğunu anlama fırsatı bulurlar.


Bizim Köyün Şarkısı


Tuğçe Soysop’un yönetmenliğini üstlendiği “Bizim Köyün Şarkısı”, babalarının doğduğu köye geri dönme kararıyla şehir yaşamından köy hayatına adapte olmaya çalışan ve okulda yeni arkadaşlar edinmeye çalışan iki çocuğun hikayesini anlatıyor.


Arapsaçı


Eski bir aktörün şöhretli zamanlarından kalan deri ceket, raslantısal olaylar sonucunda birbirinden farklı insanların hayatlarını kesiştirir. Üstüne üstlük ceketin içinde büyük ikramiye çıkmış loto kuponu vardır ve bundan kimsenin haberi yoktur. Elden ele gezen bu deri ceket, tüm karakterlerin hayatlarını kökünden değiştirecektir.


Zor Bir Karar


Eylem, babası ve büyük kardeşiyle birlikte Hakkari’de yaşamakta ve bir kilim atölyesinde çalışmaktadır… Hayat dolu bir kızdır ama gözüne büyük görünen burnunu kendisine takıntı edinmiştir. Biriktirdiği parayla estetik ameliyat olma hayalleri kurmaktadır. Hayatın zorluklarının zirve yaptığı bir yerde, tutunacak bir dal arayan Eylem başarılı olup bu takıntısını yenebilecek mi? Ender Özkahraman’ın kamerasından bir var olma mücadelesi.


Kabus


Tuncer Gürbüz’ün yönettiği yerli korku filmi “Kabus”, annesinin ölümünden sonra psikolojik olarak gelgitler yaşayan genç bir kızın hikayesini anlatıyor.


Sagu & Pagu


Bir zamanlar, içinde yeşilliklerle dolup taşan bir diyarda kuraklık baş gösterir. Canlılar susuzluk ve açlık çeker. Uzun zamanlar bu sıkıntılar yaşanır ve artık bu sefalete son vermenin yolları aranır. Kalep’in önderliğinde bütün sıkıntıları giderecek olan definenin arayışı başlar. Yolcuğulun her aşaması ayrı bir maceradır.

» Kitap Cafe

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sinemalarda Bu Hafta -29 kasım 2019

Haftanın Filmleri – 29 Kasım 2019

Sinema salonlarında bu hafta 3’ü yerli 8 film vizyona girdi. Kristen Stewart, Naomi Scott, Ella …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir