Sinemalarda bu hafta – 29 Ocak 2016

Bu hafta sinemalarda 2’si yerli 5 film vizyona giriyor. Yönetmeliğini ve senaristliğini Yüksel Aksu’nun yaptığı, başrollerinde Cem Yılmaz, Berat Efe Parlar, Ümmü Putgül, Okan Avcı ve Yılmaz Bayraktar’ın yer aldığı “İftarlık Gazoz” haftanın öne çıkan yapımı.

İftarlık Gazoz

[youtube id=”_pXr3c_OUXo” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
1970’lerin Türkiye’sinde Ege’nin bir kasabasında geçen film, okulu tatile giren ve yaz tatilini boş geçirmek istemeyen bir çocuğun, Ramazan ayının başlarında, Cem Yılmaz’ın canlandırdığı “Gazozcu Ustası Cibar Kemal”in yanında çalışmaya başlamasını ve sonrasında yaşanan traji-komik olayları konu alıyor.

Yalan Labirenti

[youtube id=”YJJURRDtdNM” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
“2. Dünya Savaşı’nın ardından dünyanın Auschwitz’teki soykırıma ve ne tür bir vahşet yaşandığına dair en ufak bir fikri yoktur. Toplama kamplarıyla ilgili binlerce gizli belge mevcut olsa da Nazi otoriteleri ve kamptan kaçmayı başaran esirler sessiz kalmış veya buna zorlanmıştır. Yıllar sonra genç savcı Johann, tesadüf eseri bazı kanıtlara ulaşır ve bunları tek tek sorgulamaya başlar.”

Spotlight

[youtube id=”tb_WgKDqPsE” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Tom McCarthy’nin yönettiği filmde, “30 yıl boyunca düzinelerce çocuğa cinsel istismarda bulunmakla suçlanan yerel bir rahip hakkındaki bir makaleyi takip etmekle görevlendirilen araştırmacı gazeteciler ekibinin, kilisenin bu tür rahipleri sistematik olarak koruyuşunun hiçbirinin hayal bile edemeyeceği ölçüde olduğu gerçeğiyle karşılaşması” anlatılıyor.

Zor Saatler

[youtube id=”BQmllwTKtqU” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, İngiltere’nin doğu kıyılarını kasıp kavuran ve yoluna çıkan tüm gemileri altüst eden fırtınanın iki tankeri parçalamasını ve kuvvetli fırtınaya karşı hayat mücadelesi veren 30 mürettebatı kurtarma operasyonunu ele alıyor.

Her Şey Aşktan

[youtube id=”pWinqA35rYI” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
“Pelin hayatının aşkı İlker tarafından evlilik hazırlığındayken aldatılır. Bir anda Pelin’in dünyası başına yıkılır. Pelin’e yaşadığı hayal kırıklıkları ve intikam dolu serüveninde, yakışıklı bir rock davulcusu olan Burak eşlik edecektir ve onun hayatını değiştirecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir