Sinemalarda Bu Hafta – 28 Nisan 2017

Sinema salonlarında bu hafta 4’ü yerli 10 film vizyona giriyor.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 (Galaksinin Koruyucuları 2)


2014 yılında çekilen “Galaksinin Koruyucuları” filminin devamı niteliğindeki yapımda, “Peter Quill” ve ekibi kainatın uzak cephelerinde dolaşırken çeşitli maceralara dahil olmaya devam ediyor. Yeni seride, koruyucular kurdukları ailelerini korumak için savaşırken, “Peter Quill”in asıl geçmişinin gizemini de çözmek zorunda kalacaklar.


Ölümcül Deney: Dejavu


D.J. Viola’nın yönetmenliğini üstlendiği “Ölümcül Deney: Dejavu”, deneysel bir ilaç araştırmasına katılan birkaç üniversite öğrencisinin beklenmedik bir yan etki dolayısıyla nasıl öldürüleceklerini görmesini ve gördüklerinin gerçekleşmeye başlamasını anlatıyor.


The Circle


Dave Eggers’ın aynı adlı çok satan romanından sinemaya uyarlanan film, gelişen teknoloji çağında sosyal medya ağlarının giderek artmasını ve dünyanın dijital bir ortama dönüşmesinin insan hayatına etkilerini konu ediniyor.


Clash / Çatışma


Muhammed Diab’ın yönettiği “Çatışma”, insanların sokaklara döküldüğü Kahire’de, polisin gözaltına aldığı bir grup insanın, bir gün boyunca mahsur kaldıkları kamyonette yaşadıklarını anlatıyor.


Dalida


Fransız yapımı film, Kahire’de doğan ve henüz 23 yaşındayken Paris Olympia’da ilk konserini vererek şöhret basamaklarını tırmanan ünlü şarkıcı Dalida’nın hikayesini, beyaz perdeye taşıyor.
Ünlü şarkıcıyı İtalyan oyuncu Sveva Alviti’nin canlandırdığı filmde, Dalida’nın sadece uluslararası müzik dünyasında büyük üne kavuşması değil, aynı zamanda yıldız olmak üzere doğmuş bir kadının öyküsü de anlatılıyor.


L’Avenir / Gelecek Günler


Mia Hansen-Love’ın yönetmenliğini üstlendiği “Gelecek Günler” adlı filmin başrollerinde, Isabelle Huppert, Andre Marcon, Roman Kolinka ve Edith Scob gibi isimler yer alıyor.
Berlin Film Festivali’nde “Gümüş Ayı” ödülü alan film, evli ve iki çocuklu felsefe öğretmeni Nathalie’nin değişen hayatını konu ediniyor.


Nereden Nereye


Başrollerini Sarp Levendoğlu, İnan Ulaş Torun, Yosi Mizrahi ve Hakan Bilgin’in paylaştığı “Nereden Nereye”, oyuncu olma hayali kuran Ejder adındaki bir gencin sakarlıklarla dolu hikayesini anlatıyor.
Komedi türündeki filmin yönetmenliğini Volkan Dönmez yaptı.


Aç Kapıyı Çok Fenayım


Arkadaşlığın ve aşkın hiç konuşulmayan yönlerini vurgulayan, hayata ve aşka dair süprizlerin her an karşımıza çıkabileğini bizlerle paylaşan Aç Kapıyı Çok Fenayım’da; senaristliği bırakan Oğuz ve arkadaşlarının geçirdikleri ve hiçbir detayını hatırlamadıkları bir gece sonunda işlerinin açılmasını konu ediyor.


Bir Annenin Feryadı


1970’li yıllar, İstanbul. Duvarcı ustası Tahir Özütemiz, şansı yaver gitmiş, müteahhitliğe terfi etmiş ve İstanbul’un zengin-sosyetik semti Şişli’ye taşınmıştır. Eşi Bedriye bu taşınmaya ayak uydurmuş, tam bir sosyete kadını olup çıkmıştır. Ama aile büyüğü Dede, İstiklal savaşı gazisi onbaşı Hacı Arif bu değişikliğe ayak uyduramamıştır. O, torunları İhsan ve sonra Emine’nin dinini diyanetini bilen insanlar olarak yetişmelerini istemekte. Böyle bir aile ortamında yetişen evin oğlu ihsan önce sol olaylara karışır, başı derde girer ve Fransa’ya kaçar. Ama İhsan her gittiği yerde başını derde sokmayı başarır.
Film olaydan olaya savrulan İhsan’ın ibret dolu hikayesidir.


Lanet: Ervah Cinleri


Zahid Çetinkaya, Sevcan Sini, Ufuk Özkaya ile Ceren Yasemen Güneysu’nun oynadığı “Lanet: Ervah Cinleri” adlı filmin yönetmenliğini, Teoman Gündüz yaptı.
Korku ve gerilim türündeki film, sinema bölümü okuyan dört üniversite öğrencisinin gerçek olay ve söylentiler üzerine terk edilmiş bir köye yaptıkları gezi ve orada yaptıkları araştırma boyunca başlarına gelen olayların etrafında dönüyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir