Sinemalarda Bu Hafta – 27 Kasım 2015

Sinemalarda bu hafta 2’si yerli 5 film vizyona girecek. Türkan Şoray imzalı Uzaklarda Arama ve Tom Hanks’in başrolde olduğu Casuslar Köprüsü haftanın dikkat çeken yapımları!

Uzaklarda Arama

[youtube id=”XZ28x0eTqrk” width=”560″ height=”315″ position=”left”]

Türkiye de yaşanmış gerçek bir olaydan esinlenilmiştir ama karakterler ve sonrasında yaşananlar hayal ürünüdür. Film, şehir merkezindeki pavyonun yakınlardaki küçük bir kasabaya taşınma emrinin çıkmasıyla başlayan olaylar zincirini mizahi bir dille ele alır. Bu karmaşık ortam içinde kasabalının da şahit olacağı tutkulu, imkansız bir aşk yaşanır. Birbirinden çok farklı insanların dünyalarının kesişmesinden doğan trajikomik bu hikayeyi 9 yaşındaki Yusuf’tan dinleriz.

Casuslar Köprüsü / Bridge of Spies

[youtube id=”mBBuzHrZBro” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Tarihi olaylardan esinlenilmiş bir “James Donovan” hikayesi olan dramatik gerilim türündeki film, Brooklyn’de bir sigorta avukatının kendisini bir anda soğuk savaşın ve Sovyetler tarafından ele geçirilen Amerikalı U-2 pilotunun değişimi için yapılacak pazarlığın ortasında bulmasını konu alıyor.

Sakin Batı / Slow West

[youtube id=”c19MK05TZUc” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Michael Fassbender, Kodi Smit-McPhee, Ben Mendelsohn ile Caren Pistorious’in başrollerinde oynadığı filmin yönetmenliğini, ünlü rock grubu Beta Band’ın müzisyenlerinden John Maclean yaptı.
Çekimleri Yeni Zelanda’da yapılan film, bir kaza sonucu İskoçya’yı terk etmek zorunda kalan ve sevdiği kadının peşinden Vahşi Batı’ya yola çıkan bir gencin, yol boyunca yaşadığı olayları anlatıyor.

Goosebumps: Canavarlar Firarda

[youtube id=”R6hWJk_EHC4″ width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Rob Letterman’ın yönettiği filmin başrolünde Jack Black, Amy Ryan, Dylan Minnette, Ryan Lee ve Odeya Rush yer alıyor.
Korku ve macera türündeki film, R.L. Stine adlı yazarın kitaplarındaki kötü karakterlerin, gerçeğe dönüşmesiyle kendilerini zorlu bir görevin ortasında bulan 4 gencin, kasabayı kötü canavarlardan kurtarmak için giriştiği fantastik ve komik hikayeyi beyazperdeye taşıyor.

Diktatör Adolf Hitler’in Hayatının Esrarengiz Yönleri

[youtube id=”06-W9ERq-mk” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Yönetmenliğini yerli sinemanın emektar oyuncusu Müjdat Gezen’in üstlendiği komedi yapımı Diktatör Adolf Hitler’in Hayatının Esrarengiz Yönleri’nin oyuncu kadrosunda Şevket Çoruh, Müjdat Gezen, Ahmet Saraçoğlu ve Barış Hayta gibi yerli sinemanın sevilen yüzleri yer alıyor. Filmin senaryosu da Gezen’in imzasını taşıyor.
Diktatör Adolf Hitler’in Hayatının Esrarengiz Yönleri filmi Muammer Çetintaş adında bir yönetmenin, Diktatör Adolf Hitler’in Hayatının Esrarengiz Yönleri adlı filminin prodüksiyonu surasında başına gelen ve mücadele etmek zorunda kaldığı talihsizlikleri ve komik olayları konu alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir