Sinemalarda Bu Hafta – 21 Ekim 2016

Sinema salonlarında bu hafta 4’ü yerli 7 film vizyona giriyor. Haftanın öne çıkan yapımı Tom Cruise’un başrolünde olduğu macera ve aksiyon türündeki “Jack Reacher: Asla Geri Dönme”

 

Jack Reacher: Asla Geri Dönme


Kendine özgü adalet anlayışı olan Jack Reacher (Tom Cruise) merakla beklenen devam filmi JACK REACHER: ASLA GERİ DÖNME ile yeniden beyazperdeye geliyor. Binbaşı Susan Turner (Cobie Smulders), Reacher’ın eski soruşturma biriminin başındaki isimdir ve vatana ihanetten tutuklanmıştır. Susan’ın masum olduğuna inanan Reacher, onu hapishaneden çıkarmalı ve öldürülen askerlerin de işin içinde olduğu büyük bir hükümet komplosunun ardındaki gerçeği ortaya koymalıdır. Filmde, yazar Lee Child’ın tüm dünyada 100 milyonun üzerinde satış yapan, 18. yüzyılın en çok satan Jack Reacher serisi JACK REACHER: NEVER GO BACK adlı kitabından esinlenilmiştir.

 

En Süper Kahramanlar


Şehrini kötü robotlar ordusundan kurtarmak, Sam’in çocukluk aşkının kalbini kazanmaya yetecek mi? Cesur Balık ve ALFA&OMEGA’nın yapımcılarından bu aksiyon dolu animasyon macerasında “En Süper Kahramanlar” kötülere meydan okuyor!

 

Ortaokul: Hayatımın En Kötü Yılları


James Patterson ve Chris Tebbetts’in yazdığı romandan sinemaya uyarlanan film, uyum sorunu yaşayan bir çocuğun okulda yaratıcılığını kullanarak başlattığı itaatsizlik isyanını konu ediniyor.

 

İkimizin Yerine


Bir taşra kasabasında, ailesinin dayattığı hayata sıkışıp kalmış genç Çiçek, kasabaya yeni gelen gizemli edebiyat öğretmeni Doğan’a aşık olur. Doğan bu yasak aşka ne kadar dirense de, Çiçek’ten uzak duramaz. Gencecik bir kalbe ne kadar büyük bir aşk sığar? Peki o aşk yaralı bir adamın kalbini iyileştirebilir mi?
Doğan ve Çiçek cevapları birbirlerinde ararlar. Oysa bu aşk sadece onların değil, bir ailenin de kaderini sonsuza kadar değiştirecektir.
Bizi bir arada tutan aile bağlarının, dostlukların, sırların ve yalanların içinde, imkansız ama kaçınılmaz bir aşkın hikayesini anlatan İkimizin Yerine, seyirciyi her şeye rağmen aşka inancını korumaya ve umuda davet ediyor.

 

Defne’nin Bir Mevsimi


Türkiye’nin çalkantılı bir yaz mevsiminde geçen film, romans ile politik dram arasında ilerliyor. Defne’ye aşık iki kardeşin hikayesini anlatan film, Antakya’nın kültürel, etnik ve dinsel kozmopolit ortamını yansıtırken Ortadoğu’da her şeyin birdenbire nasıl değiştiğini gösteriyor. “Dün”den “bugün”e bu güzel ama zorlu coğrafyaya ışık tutan film, oryantal güzellik ve romantik duygusuyla Doğu Akdeniz’i lirik bir şekilde tasvir ediyor.

 

Rüya


Genç ve iddialı mimar Sine mağara biçiminde farklı bir cami modeli tasarlar. Ancak inşaat yarım kalır. Stres nedeni ile uyuyamayan Sine sonunda yattığı uyku hastalıkları merkezinde bir düş görür: Yedi uyuyanlar mitinin (menkıbesinin) içindedir. Değişmiş olarak uyanır…

 

İllet


Filmde, iki kardeşin kendilerine musallat olan bir cinle ölüm kalım mücadelesini anlatıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir