Sinemalarda Bu Hafta – 20 Kasım 2015

Sinema salonlarında bu hafta 2’si yerli 6 film vizyona giriyor, beğeniyle izlenen “Açlık Oyunları” serisinin vizyona girecek olan son bölümü “Alaycı Kuş – Bölüm 2” bu haftanın öne çıkan filmi.

Alaycı Kuş – Bölüm 2

[youtube id=”x71yyjNtZoQ” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Beğeniyle izlenen “Açlık Oyunları” serisinin yarın vizyona girecek son bölümünde, “Alaycı Kuş” olarak sembol haline gelen ve Jennifer Lawrence’in canlandırdığı “Katniss Everdeen”in önderliğindeki tüm mıntıkalar, Capitol’e karşı ayaklanıyor.
Despot yönetim “Capitol” ve savaş yorgunu “Panem” arasında geçen sivil savaşı ele alan yapım, ilk filmi büyük ilgiyle karşılanan “Açlık Oyunları” serisinin dördüncü filmi.
2,2 milyar dolarlık hasılata ulaşan “Açlık Oyunları” serisinin finalinde, bir önceki bölümde filme katılan oyuncular Oscar ödüllü Julianne Moore, Mahershala Ali, Natalie Dormer, Wes Chatham, Elden Henson ve Evan Ross da yeniden izleyicinin karşısına çıkacak.

 

Hayatın Kıyısında / By The Sea

[youtube id=”j8lMbJTsUGU” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
1970’li yılların Fransa’sında bir sahil kasabasındayız. Evlilikleri krizde olan Roland ve karısı Vanessa yeni taşındıkları bu evin çevresindeki insanlar sayesinde kendilerini daha da yakından tanımaya başlarlar.
Yeni evli çift Lea ve François bir tarafta, köyün diğer sakinleri olan Michel ve Patrice ile zaman geçiren çift kendi yaşamlarındaki çözümsüz gibi görünen sorunlarda anlaşma noktası bumaya çalışırlar…
60’ların ve 70’lerin Avrupa sineması ve tiyatrosundan ilham alan filmin yönetmenliğini Oscar ödüllü Angelina Jolie Pitt üstlenirken, oyuncu kadrosunda kendisine eşi Brad Pitt, Mélanie Laurent, Melvil Poupaud, Niels Arestrup ve Richard Bohringer gibi önemli isimler eşlik ediyor.

 

Gizemli Gerçek / Secret in Their Eyes

[youtube id=”N3b0PFCrayE” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Oscar ödüllü Nicole Kidman, Julia Roberts ve Oscar adayı Chiwetel Ejiofor’un başrollerinde yer aldığı “Gizemli Gerçek” filmi, çarpıcı ve dokunaklı hikayesiyle, adalet, annelik ve intikam konularını ele alıyor.
Billy Ray’ın yönetmenliğini yaptığı film, 11 Eylül saldırıları sonrası Los Angeles’ta kurulan anti-terör özel ekibine seçilen “Bölge Savcılığı dedektifi Jess Cobb” rolündeki Julia Roberts, “FBI dedektifi Ray Kasten” rolündeki Chiwetel Ejiofor ve “Bölge Savcısı Yardımcısı Claire Sloan”ı canlandıran Nicole Kidman’ın başarılı oyunculukları etrafında şekilleniyor.
Dramatik gerilim türündeki film, 2010 yılında “En İyi Yabancı Film Oscar Ödülü”nü alan Juan Jose Campanella’nın yönetmenliğini üstlendiği Arjantin-İspanya ortak yapımı “Gözlerindeki Giz” filminden uyarlandı.

 

Mia Madre

[youtube id=”jWiFif96t3Y” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Margherita, kariyerinin en önemli işi olarak gördüğü bir işçi filmi üzerinde geceli gündüzlü çalışmaktadır. Sette mükemmelliyetçi bir yönemen olarak çalışan Margherita her şeyin dört dörtlük olması için elinden gelen çabayı gösterirken, bir yandan da özel hayatındaki problemlerle mücadele eder. Annesi ciddi bir rahatsızlıktan muzdariptir ve ergenlik dönemindeki kızı beklenmedik çıkışlar yapmaktadır. Tüm bunların ortasında film setine gelen ABD’li oyuncu Barry Huggins, Margherita’nın filmini iyice çıkmaza sokacaktır…

 

Hüddam

[youtube id=”GCxx0PnHoAg” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Fatma Hun, Murat Özen, Çağrı Duran, Eray Logo ve Hande Oktan oynadığı filmin yönetmenliğini, Utku Uçar yaptı.
Korku ve gerilim türündeki film, cinler alemince adı yasaklanan, Hz. Süleyman’ın ölümüyle onun hizmetinden çıkıp iblisin hizmetine giren, tarihin en eski ve lanetli ifrit tarikatının, Ege’nin ıssız bir köyündeki kan donduran olayını anlatıyor.

 

Pırdino Sürpriz Yumurta

[youtube id=”DyQnkxBg2YY” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Kahramanlarımızın dinozor müzesine yaptıkları gezi onlar için yeni bir maceranın başlangıcı olur. Pırdino’nun aile özlemi, gördüğü dinozor maketleri yüzünden iyice büyür. Pırdino’yu ailesine kavuşturmak için çare arayan Tarık, Porsuk ve Sansar çareyi zaman makinesi yapmakta bulurlar. Yolları böylece dahi fizikçi Sündüz Yekovan’la kesişir. Fakat Pırdino’nun eve dönmesini istemeyen biri vardır; Dinozor Müzesi’nin sahibi Sadi Torturo… Bakalım, kahramanlarımız zaman makinesini yapıp Pırdino’yu ailesine kavuşturabilecekler mi?
Sevilen teevizyon programının beyazperde macerasında Efe Kılıç, Bengi Bilir, Seda Kement ve Burak Sezer ve tabii ki Pırdino başrollerde…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir