Sinemalarda bu hafta

Sinemalarda Bu Hafta – 10 Kasım 2017

Sinema salonlarında bu hafta 5’i yerli 7 film vizyona girecek. Yavuz Turgul’un yazıp yönettiği ve başrolünde Şener Şen’in oynadığı “Yol Ayrımı“, bu haftanın öne çıkan yapımlarından.

Yol Ayrımı


“Bir ormanda yol ikiye ayrıldı ve ben. Ben gittim daha az geçilmişinden ve bütün farkı yaratan bu oldu işte.”
Şener Şen’in 7 yıl aradan sonra başrolünü üstlendiği filmde, acımasız bir iş adamı olan Mazhar Kozanlı’nın yaşadığı büyük bir travma sonrası hayatında bir yol ayrımına gelişi anlatılıyor.
Çalınmış çocukluğunu geri almanın, hayatını gerçekten istediği gibi yaşamanın bedelini ödemeye hazır mı? Doğayı ve insanları başka bir gözle görmenin, hissetmenin bedeli ne olacak?
Hayatında ilk kez bir yol ayrımına varan Mazhar gerçekten istediği yoldan ilerleyebilecek mi?


Yanlış Anlama


Komedi türündeki film “Yanlış Anlama”, Türkiye ve Azerbaycan’dan iki ailenin beraber geçirdikleri on günü konu ediyor.


Mutluluk Zamanı


“Mutluluk Zamanı” filmi; geçmişiyle yüzleşmeden kendi “Mükemmel” hayatını yaratan MERT ve tüm hayatını geçmişinde yaşadıkları üzerine kuran ADA’nın Aşk hikayesini anlatan bir Romantik Komedi. Asıl sevginin mükemmelliyette değil kusurların içinde saklı olduğunu anlatıyor.


Ağır Kelepçe


Cüneyt Faruk Arkın’ın yazıp yönettiği ve başrolünde Faruk Enterli, Dilara Cambaz, Mustafa Eren, Mehmet Kaçıra ve Hülya Hülyalı gibi isimlerle oynadığı “Ağır Kelepçe”, aynı hapishanede kalan iki adamın hikayesi etrafında dönüyor.


Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali


etin Avdaç’ın yönettiği belgesel film “Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali”, Türk edebiyatının önemli isimlerinden Sabahattin Ali’nin yaşam hikayesini ikinci kez beyaz perdeye taşıyacak.


Doğu Ekspresinde Cinayet


Kenneth Branagh’ın yönetmenliğini üstlenip başrolünde yer aldığı “Doğu Ekspresinde Cinayet”, Agatha Christie’nin aynı isimli klasikleşmiş romanından sinemaya uyarlandı.
Dram ve gizem içerikli film, Avrupa’ya yapılan hesapsız bir tren yolculuğundaki 13 kişinin trende işlenen bir cinayet sonrasında şüpheli durumuna düşmesini konu alıyor.


Umudun Öteki Yüzü


Finlandiya’nın önde gelen sinemacılarından Aki Kaurismaki’nin Berlin Film Festivalinde Gümüş Ayı ödülü alan filmi “Umudun Öteki Yüzü”, kız kardeşiyle Halep’ten kaçtıktan sonra yolu Helsinki’ye düşen Suriyeli göçmen Khaled ile burada bir restoran işleten Wickström adındaki bir adamın hikayesini anlatıyor.


» Kitap Cafe

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sinemalarda Bu Hafta -29 kasım 2019

Haftanın Filmleri – 29 Kasım 2019

Sinema salonlarında bu hafta 3’ü yerli 8 film vizyona girdi. Kristen Stewart, Naomi Scott, Ella …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir