SİNEMALARDA BU HAFTA – 11 ARALIK 2015

Sinema salonlarında bu hafta 2’si yerli 6 film vizyona giriyor.

Pan

[youtube id=”k8KD8or3BYQ” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Hugh Jackman, Amanda Seyfried, Garrett Hedlund, Levi Miller, Rooney Mara ile Adeel Akhtar’ın başrollerinde oynadığı filmin yönetmenliğini Joe Wright yaptı.
“Peter 12 yaşında, bastırılamaz ölçüde asi bir mizaca sahip, yaramaz bir çocuktur. Özel yeteneklere de sahip olan Peter, tüm hayatını geçirdiği Londra’nın kasvetli yetimhanesinde bir gece kaçırılıp korsanların, savaşçıların ve perilerin olduğu ‘Var Olmayan Ülke’ adında fantastik bir dünyaya götürülür. Peter burada annesinin sırrını çözmeye ve bu sihirli topraklarda hakkı olan yerini bulmaya çalışır.”

Rüzgarın Hatıraları

[youtube id=”_ZO00ZAzBmE” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Onur Saylak, Mustafa Uğurlu, Sofya Khandamirova, Murat Daltaban, Ebru Özkan, Tuba Büyüküstün ile Menderes Samancılar’ın oynadığı “Rüzgarın Hatıraları” filminin yönetmenliğini Özcan Alper yaptı.
Çekimleri İstanbul, Artvin ve Batum’da gerçekleştirilen film, çevirmen ve ressam “Aram”ın İkinci Dünya Savaşı döneminde siyasi nedenlerle hayatını kurtarmak için İstanbul’dan kaçıp SSCB-Gürcistan sınırındaki küçük bir dağ köyünde saklanmasını konu alıyor.

Steve Jobs

[youtube id=”9XEh7arNSms” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Oscar ödüllü Danny Boyle’nin yönettiği filmin başrollerini Michael Fassbender ile Kate Winslet paylaşırken, ikiliye Seth Rogen, Jeff Daniels, Katherine Waterson ve Sarah Snook eşlik ediyor.
Hayalinde canlandırdığı dijital platformu tüm dünyaya kabul ettirmeyi başaran ve adını tarihe yazan Apple CEO’su Steve Jobs’un hayat hikayesinden esinlenen filmde, hırsları yüzünden ailesini ve kendi hayatını bu uğurda feda eden Jobs’u Micheal Fassbender canlandırıyor.

Victor Frankenstein

[youtube id=”7pxZxY_Siyc” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Paul McGuigan’ın yönettiği filmde Daniel Radcliffe, James McAvoy, Jessica Brown Findlay ile Andrew Scott oynuyor.
Mary Shelly’nin klasik romanından ve sayısız uyarlamalardan esinlenen film, radikal bilim adamı Victor Frankenstein ve keskin zekalı yardımcısı Igor Strausman’ın insanoğlunu ölümsüzlüğe götürmek için giriştikleri ortak deneysel çalışmaları beyazperdeye taşıyor.

Kurbağa Krallığı / Frog Kingdom

[youtube id=”Fef5o2vKyyo” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
Shin Nelson ile Melanie Simka’nın yönettiği filmin seslendirmeleri Murat Kosova, Okay Karacan, Bella Thorne ile Cameron Dallas’a ait.
Animasyon türündeki filmde, özgür ruhlu kurbağa prensesin evlenmemek için erkek kılığına girmesiyle, ona yardımcı olan yol arkadaşlarının başından geçen macera dolu serüveni anlatılıyor.

Azap

[youtube id=”QweArDObeEo” width=”560″ height=”315″ position=”left”]
ürk korku sinemasına yeni bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen Azap, herkesin bildiği ama dile getirmekten bile çekindiği bir inanışı sinema perdesine çıkartıyor; Cin Düğünü. Kimilerine göre hurafe, safsata kimilerine göre ise bir daha hatırlamak bile istemedikleri bir tecrübe anlamına gelen cin düğünü! Bugüne kadar hep onlar geldi, ya birisi onların dünyasına gelin giderse…Azap, bize bu dünyanın kapılarını açıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir