Sinemalarda bu hafta – 10 Mart 2017

Sinema salonlarında bu hafta 2’si yerli 6 film vizyona giriyor.

Neruda


2017 Altın Küre Ödülleri’ne Yabancı Dilde En İyi Film dalında aday olan NERUDA, Nobel Edebiyat ödüllü şair Pablo Neruda’nın hayatının en belirleyici dönemlerinden birine odaklanıyor. 1947 yılında Neruda siyasete atılmış ve senatör seçilmiştir. Karısı ile beraber parıltılı bir hayat yaşamaktayken hükümet tarafından ‘hain’ ilan edilince bir gecede kaçak durumuna düşer. Dostlarının tavsiyesiyle ve gizli bir operasyonla gönüllü bir sürgüne yollanır. Acar polis dedektifi Oscar ise, hükümet tarafından dünyaca ünlü şairin peşine düşüp onu yakalamakla görevlendirilir. Çok geçmeden Oscar, Neruda’yı takıntı haline getirecektir.


Deli Aşk


Maraş Dondurmacısı Ekrem’in sevdiği kız Neşe’nin kalbini kazanmaya çalışırken başına gelen komik olayların anlatıldığı filmin oyuncu kadrosunda; Emrah Kaman’ın yanı sıra Pelin Akil, Şafak Pekdemir, Toygan Avanoğlu, Nilperi Şahinkaya, Burak Çelik, Gülhan Tekin gibi başarılı isimler yer alırken usta iki isim Cem Yılmaz ve Zafer Algöz de filme özel performanslarıyla konuk oluyorlar.


Perde: Ayn-ı Cin


Ediz Günay’ın yazıp yönettiği Perde Ayn-ı Cin, gözünden operasyon geçirdikten sonra önceden görmeye vakıf olmadığı varlıkları görmeye başlayan bir adamın hikayesine odaklanıyor.
Korku türündeki filmde, Nurhayat Ertetik, Orkun Özen, Uğur Dönmez, Filiz Ger ve Burcu Ayhan gibi isimler rol aldı.


Süper Yetenek


Ash Brannon’ın yönetmenliğini üstlendiği “Süper Yetenek”, hayallerini gerçekleştirmek için kasabasından ayrılan Bodi’nin macerasını beyaz perdeye taşıyor.
ABD yapımı animasyonun Türkçe seslendirmelerini Ayhan Kahya, Ali Çorapçı, Ziya Kürküt, Aziz Güngör ve Selçuk Kıpçak yaptı.


Neşeli Dalgalar: Dalgamanya


Sörfçü penguenlerin hikayelerini anlatmaya devam eden “Neşeli Dalgalar: Dalgamanya”nın yönetmen koltuğunda Henry Yu bulunuyor.

Senaryosu Abdul Williams’a ait olan filmin kahramanlarına Türkiye’deki izleyiciler için Ahmet Taşar, Sinan Divrik, Selay Taşdöğen, Oğuz Toydemir ve Uğur Aslanoğlu gibi isimler sesleriyle hayat verdi.


Kong: Kafatası Adası


Senaryosu Derek Connolly, Max Borenstein ve Dan Gilroy üçlüsüne ait olan film, bir grup araştırmacının Pasifik’te bir adayı keşfe çıkarak devasa yaratıklarla karşılaşmalarını anlatıyor.
Aksiyon ve macera türündeki yapım, Pasifik Okyanusu’nda yer alan ıssız bir adayı keşfetmek için bir araya gelmiş bilim insanları, askerler ve maceraperestlerden oluşan bir grup insanın hikayesinden yola çıkıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir