Silber Rüyalar Kitabı 2 – Rüya Kapısı

Aşk tüm zamanların içinden geçer serisiyle bayıldığım yazarın ikinci serisi Silber serisi. Rüyalarında bilinç hali yaşayan gençler, bunun birçok faydalı ve eğlenceli yolunu keşfetseler de çeşitli tehlikelerle de karşılaşıyorlar. Rüya kapısı serinin ikinci kitabı. İlk kitabı da bir gün içinde bitirmiştim. Bu yazarın büyülü bir yanı. Yazdıkları içilip yutuluyor. Başlayan bir kişinin elinden hemen bırakması asla mümkün olmuyor.

İlk kitapta Liv’i Henry ile aşk yaşarken ama Annabelle’in kötücül planlarından kıl payı kurtulmuş halde bırakmıştık. Liv ve ailesi şimdilerde iyi anlaştığı Grayson ve ailesinin evinde kalmaya devam ediyorlar. Liv’in annesi ve Grayson’ın babası ne kadar mutlu olsa da Liv ve kardeşi Mia, Grayson’ın ikizi Florence’dan ve onların büyükannesinden çok çekiyorlar.

Bütün bunların yanı sıra Liv’in “rüyada bilinç hali yaşama ve istenildiği şekilde rüya koridorlarında dolaşma” durumundan haberi olmayan küçük kardeşi Mia rüyasında yürümeye ve tehlikeli şeyler yapmaya başlıyor. Mia’nın rüyasına girip ona bunları yaptıran şimdilerde psikiyatri kliniğinde olan Annabelle mi, iyi gibi görünen ama eskiden Annabelle’in sevgilisi olan Arthur mu yoksa Annabelle’in rüyada bilinç hali yaşanabileceğini öğrenmiş yeni yeni koridorlarda dolaşan tehlikeli doktoru mu? Liv bunları çözemeye çalışırken Henry ile ilişkisi de pek güzel gitmiyor. Henry’nin ondan sakladığı şeyleri rüyasında keşfetmeye çalışıyor.
Bu seriyi ya da yazarın ilk serisini okumak istiyorsanız kitapları üçer üçer edinin. Çünkü bitirip de diğerine geçmemek sizin için çok zor olacaktır.

Rüya kapılarının ardındaki gizem ortaya çıkıyor…

Liv zor durumdadır çünkü Gizemli, en özel sırlarını blogunda paylaşıp durur. Ama haber kaynağı nedir? Üstelik Henry de birdenbire yalanlar söylemeye başlamıştır ve Liv bunun sebebini öğrenmek için yanıp tutuşur. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, geceleri sonsuz rüya koridorlarında kötücül bir varlık dolaşmaya ve Liv’in kardeşi Mia da birdenbire uykusunda gezmeye başlar.
Gecelerini kâbuslar, gizemli karşılaşmalar ve ortaya çıkarılması gereken sırlarla geçiren Liv, gündüzlerini ise entrikacı bir büyükannenin de dahil olduğu yeni ailesiyle ilgili sorunlarına ayırır. Peki, onunla uğraşmaktan bir türlü vazgeçemeyen eski düşmanları peşini bırakacak mı?

“Heyecanlı, sürükleyici bir gençlik romanı olmanın ötesinde arkadaşlık ve aşka dair etkileyici ve incelikli bir hikâye.” 
-Katharina Sieckmann-

“Bir fantastik romana göre çok fazla gerçeklik barındırıyor. Bu da kesinlikle övgüyü hak ediyor.” 
-Iris Alanyali-
(Tanıtım Bülteninden)

Silber Rüyalar Kitabı 2 – Rüya Kapısı
Kerstin Gier
Pegasus Yayınları
400 sayfa, 2016

Ayşe Ayhan

Hiçbir zaman bir insanı tek bir sıfatla belirlemenin doğru olduğuna inanmadım. Matematik öğretmeni, yazar, astronom, kitap yorumcusu, blogger, kahve sever, bol okur. Yazmaya değer bulduğum her şeyi kitapcafe.com da bulabilirsiniz.

One thought on “Silber Rüyalar Kitabı 2 – Rüya Kapısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir