Seyrederken Tek Bir Sahnesini Kaçırmak İstemeyeceğiniz 10 Gizem Dolu Film

Film severler buraya! Boş vaktimizde keyif yapmak için olsun, arkadaşlarımızla ve ailemizle birlikte olmak için olsun herkes mutlaka film izlemeyi seviyordur. Eminim hepimizin heyecanla sevdiklerimizle paylaştığı ‘mutlaka izlenmesi gereken filmler’ listesi vardır. Eğer gizem içerikli filmler keşfetmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bugün sizlerle ‘mutlaka izlenmesi gereken 10 gizem dolu film’ listemizi paylaşacağız.

1. The Sixth Sense – Altıncı His (1999)

Eğer doğaüstü filmleri seviyorsanız Altıncı His’i mutlaka izlemelisiniz. Sekiz yaşındaki Cole Sear kendi iradesi dışında hayaletlerle bağlantılar kurmaktadır. Yaşadığı normal ötesi güçlerden korkan Cole, bu korkularını sadece çocuk psikoloğu olan Malcolm Crowe ile paylaşabilmektedir. Hastasının sahip olduğu doğaüstü yeteneklerin sebebini araştırmaya çalışan psikolog, kendisini korkutucu ve açıklanamayan durumlar içerisinde bulacaktır.

2. Secret Window – Gizli Pencere (2004)

Usta yazar Stephen King’in Gece Yarısını 2 Geçe adlı kitabındaki kısa öyküden ismini ve konusunu aldığı bu film hem gizem hem gerilim dolu. Karısından boşanmakta olan başarılı yazar Mort Rainey, göl kenarındaki kulübesinde yalnız yaşamaktadır. Bir gün John Shooter adında bir yabancı kapısına gelip Rainey’nin hikayesini çaldığını iddia etmiştir. Bunun üzerine Rainey kendisini haklı çıkarmaya çalışırken beklenmedik olaylar gerçekleşecektir.

3. The Orphanage – Yetimhane (2007)

2007’de vizyona girmiş olan Yetimhane İspanyol yapımı bir filmdir. Film, Laura isimli yetim bir kadının ailesiyle birlikte eskiden yaşadığı yetimhaneye taşınmasını konu alır. Yetimhaneye taşındıktan sonra Laura’nın oğlu Simon görünmez arkadaşları olduğunu söylemiştir fakat Laura oğlunu dikkate almamıştır. Bir gün evde verilen partide Simon birdenbire ortadan kaybolmuştur. Bunun üzerine Laura uzman bir ekip çağırarak gizemli olayı çözmeye çalışacaktır.

4. Limitless – Limit Yok (2011)

Yazar olan Eddie Morra’nın hayatı istediği gibi gitmemektedir. Her şeyden vazgeçmiş bir durumdayken bir arkadaşıyla karşılaşır ve ondan bir hap alır. Fakat bu hap normal bir hap değildir. Eddie bu hap sayesinde birkaç saatliğine beynini maksimum düzeyde kullanabilmeye başlayacak ve hayatı çok farklı bir hale gelecektir.

5. The Others – Diğerleri (2001)

Başrolü oynayan Nicole Kidman, Grace adındaki kocasını kaybetmiş bir kadındır. Işığa duyarlı iki çocuğuyla ve hizmetçileriyle birlikte eski bir konakta yaşamaktadır. Bir gün hizmetçileri bir anda ortadan kaybolunca yerine yeni üç hizmetçi almak zorunda kalmıştır. Fakat yeni hizmetçilerin gelmesiyle evde garip olaylar yaşanmaya başlayacaktır.

6. Shutter Island – Zindan Adası (2010)

Başrolünü Leonardo Di Caprio’nun oynadığı Zindan Adası oldukça sürükleyici bir hikayeye sahip. Dedektif Teddy ortağıyla birlikte bir adadaki akıl hastanesinden kaçmış olan hastayı bulmak için görevlendirilmiştir. Soruşturma esnasında Teddy ve ortağı kasırga nedeniyle adada mahsur kalmıştır. Hastane mahkumlarının ayaklanmasıyla birlikte soruşturma çok ilginç yerlere varacaktır.

7. The Prestige – Prestij (2006)

Aşk, dostluk, intikam ve hırs dolu sihirbazların dünyasına hoşgeldiniz. Robert Angier ile Alfred Borden beraber çalışan iki sihirbaz arkadaştır. Robert’in eşi ve aynı zamanda asistanları olan Julia, bir gün gösteri sırasında ölmüştür. Robert eşinin ölümünden arkadaşını suçlamıştır. İki arkadaş artık birbirlerinin rakibi ve düşmanı olmuştur. Robert, Alfred’in performansında yaptığı hileyi çözmeye çalışırken ilginç olaylar yaşanacaktır.

8. Sherlock Holmes (2009)

Film, Arthur Conan Doyle’un yarattığı ünlü dedektif karakteri Sherlock Holmes ile ortağı Dr. Watson’ın maceralarını konu almaktadır. Sherlock kıvrak zekası ve muhteşem dövüş teknikleri ile ülkesini düşmanlardan kurtarmaya çalışacaktır. Bu ikilinin eğlenceli serüvenlerini izlerken çok keyif alacaksınız.

9. Murder on the Orient Express – Doğu Ekspresinde Cinayet (2017)

Ünlü yazar Agatha Christie’nin aynı adlı kitabından uyarlanan filmde hep beraber bir cinayetin ardındaki sırrı keşfedeceğiz. 1930’lu yıllarda, ünlü Şark Ekspresi’nde Amerikalı bir milyoner ölü bulunmuştur. Trende bulunan ünlü dedektif Hercule Poirot, bu gizemli cinayeti çözmeye çalışacaktır.

10. Source Code – Yaşam Şifresi (2011)

Colter kendisini bir trende yolculuk yaparken bulur fakat buraya nasıl geldiğine dair hiçbir fikri yoktur. Birkaç dakika geçtikten sonra tren patlar ve bu sefer Colter teknolojik aletlerle dolu bir odadır. Aslında Colter, büyük bir deneyin parçasıdır ve birçok insanın hayatını kurtarabilecek tek kişidir. Daha da önemlisi suçluyu bulabilmek için sadece sekiz dakikası vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir