Sahte Kraliçe

Baştan söyleyim, bu kitabın devamı gelecek. Yani gelmeli, çünkü henüz sonu gelmedi. Tıpkı bir kafede beğendiğiniz tatlıdan bir dilim daha istemek gibi devamını istiyorsunuz.
Kitabı okurken, etrafınızdan soyutlanmanıza yetecek derecede sürükleyici ve akıcı bir anlatımı var.
Fantastik roman türünü pek okumazdım ama Sahte Kraliçe’den sonra bu fikrim değişti.

Gelelim Kitaba;

sahte-kralice‘Elli’ yani Sadella, Valtia ölünce yerine geçecek olan prensestir. Valtia’ya tüm kalbiyle bağlıdır. O seçilmiş kişidir. Kehaneti taşıyandır. En güçlü Valtia olacaktır. Ancak işler planlandığı gibi gitmez. ‘Soturi’ denen bir topluluk tarafından saldırıya uğrayan ülkenin tüm umudu Valtia, yani kraliçe, halkını korumak için savaşa gider.

“Gemilerini Motherlake’in dibine gömeceğim” diyerek tapınaktan çıkan Valtia, döndüğünde çok ağır yaralıdır. İhtiyar denen tapınak bilgeleri ve rahipler, Sadella’yı, Valtia öldüğünde sahip olduğu büyünün vücuduna girmesi için seramoni odasına götürürler. Ancak Valtia öldüğü halde büyü Sadellya gelmez.
Bunun üzerine çeşitli test ve işkencelere maruz kalan Sadella, ölmemek için tapınaktan ve ülkeden kaçar. Belki de Kader’ini bulmak için yıldızların yol göstermesidir yaşadıkları.

kralice1“- Kimsin sen?
Koyu renkli, çıkık kaşları yukarı kalktı.
-Ben mi?Hiç kimse.Ama sen bana Oskar diyebilirsin. Peki ya sen?
Islık gibi acı bir kahkaha atıp gerçeği söyledim.
-Ben de hiç kimseyim. Ama sen de bana Elli diyebilirsin.”
diyen Elli yaralı halde Oskar tarafından ormanda bulunur ve Şifacı olan Raimo’ya getirilir. Raimo, Elli’nin baldırındaki kehanet izini görür. Onun kim olduğunu anlar ve ona Valtia olmasa da çok önemli bir görevi olduğunu, bunu zamanla öğreneceğini söyler. Oskar’ı da Elli’yi korumakla görevlendirir. Elli, artık Oskar ve ailesi ile yaşamaktadır. Elli, hem yeni hayatını hem yeni halini keşfetmeye başlar.

“Benim yüzümden olduğunu anladım. Tenimin Oskar’ınkine değdiği yere baktım. Sonrasında buz büyüsü aramızdaki sınırı aşıp bomboş göğsümü doldururken gözlerimi yumdum..” Elli, nasıl bir görevi olduğunu keşfederken kalbi de Oskar’ı keşfeder. İlk aşkı…

kralice2“Seni bulduğumda beni etkilememişti ama günbegün üstümdeki etkisi güçlendi. Ve bugünlerde sen gülünce sana vurulduğumu hissediyorum. Bana baktığın anda ısınıyorum.Seni görünce kalp atışlarım hızlanıyor. Sence bu dünyadaki tek büyü gerçekten de ateş ve buzdan mı ibaret?” diyen ve Elli’nin kalbinden ona yayılan aşkın büyüsüne kapılan Oskar da bir Suurin’dir. Buz büyücüsüdür. Onun içini ısıtansa Elli’dir.

Kehanet’e göre iki Suurin vardır. Diğeri Sig. Ateş büyücüsüdür. Ancak bu iki güç birlikte hareket etmek zorundadır. Bunu da yalnızca Astia kelepçesi sağlayacaktır. Peki Astia kimdir? Kehanet’in üçüncü önemli kişisi olan ‘Elli’dir.

Bu üçlünün Valtia’yı bulması, tapınak sırlarını ortaya çıkarması ve halkı düşmanlardan kurtarması gerekmektedir. Heyecan dolu serüvenler kahramanlarımızı beklemektedir.

Bir solukta bitirmek isteyeceğiniz, ara verdiğinizde aklınıza takılacak, bitirmeden rahat edemeyeceğiniz büyüsüyle sizi saran bir kitap.

Sahte Kraliçe
Sarah Fine
Go Kitap
449 sayfa, 2016

One thought on “Sahte Kraliçe

  • 22 Mayıs 2017 tarihinde, saat 17:29
    Permalink

    Lütfen ama lütfen bu kitabın devamı gelsin

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir