Rüyalar

Rüyalar hayatın gece bekçiliğini yaptığı gizemli hatta tuhaf ve oldukça derin derin bir kazı diyorum.

14 yaşımdan beri rüyalar ile ilgili özel ilgileniyorum, hem bildiklerimi hem okuduklarımı, hem de iç sesimin söylediği benimle dile gelenleri yazmak istedim bugün.

14 yaşımdan beri rüya yorumlarım. Tamamen iç rehberliğimde akar.

Rüyalar hepsi kişiseldir. Kişiye özgüdür, başka kişilerle ilgisi yoktur; biz onları bazı vesileler ile görürüz sadece. Hele ki rüya görüp de hemen internette Google olan kankinizle bağınıza koşmayın ve boşuna etkilenmeyin. Çünkü kötü rüya yoktur, sadece yorum vardır ve siz de dâhil her kim olumsuz yoruma el verirse o enerji içinde beklentiniz başlar, yaşama ihtimaliniz kuvvetlenir! Neden; çünkü bir yanınız şiddetle inanır, diğer yanınız “olmasın sakın” diye dua eder. İkisi de bir direnç meydana getirir ve de olmayanı oldurursunuz (Rezonans yasası işler).

Rüyalar

İnsanlığımız bu boyut ile tarih boyunca ilgilenmiş ve değer vermiştir.

Rüya görmenin de mevsimsel gelişim döngüleri olduğunu biliyor musunuz? Okuduğum, araştırdığım Betty Bethards, Rüya adlı kitabında bunu çok güzel anlatır. Mesela ilkbahardan sonbahara kadar hızlandırılmış bir öğrenim zamanıdır. Dersleriniz, deneyimleriniz hızla gelir ve giderken enerjiniz yükselir. Alınması gereken dersleri sunan öğretici rüyalar gelir. Bu dönemdeki rüyaları hatırlamak epey zordur, taa ki programlar ve üzerinde çalışırsanız durum kolaylaşır.

Sonbahar enerjisinde ki rüyalara gelince rüya hali uzun sürmez ve yorgunlukla, dinlenmekle o alınan derslerle nadaslanırsınız.

Kış ayları ise en net ve güçlü rüyaların zamanıdır. Ruhsal ve içsel tekmül zamanıdır. İlkbahar ile sonbahar arası alamadığınız dersler varsa bunlar ilkbaharda yine sizin karşınıza gelecektir. Kış döneminde içsel öğrenim süreciniz işler, ki bu süreçte rüyalarınızı çok daha iyi hatırlarsınız. Kış dönemi hedeflerinizi ekme, saptama ve yolunuzu belirleme zamanıdır.

Rüyalar

Gelelim Ay döngüsüne: dolunaydan beş gün önce rüyalar güçlenir, net ve de sert olur. Onların da zirvesidir dolunay. O günlerde meditasyon, nefes, yoga gibi çalışmalarla merkezinizde kalmak iyi gelir. Eğer merkezlenmezseniz dolunay enerjinizi dağıtabilir ve rüyalarınız karışık olabilir. Depresif olabilir ya da ani iniş ve çıkışlarınız olabilir. Dış etkilerden enerji durumunuz karışabilir.

Aranızda ilgilenen olursa 20 dakikalık bir meditasyonu mail adresimden talep ederseniz size gönderebilirim. (gulays@outlook.com) Her gün yapacağınıza inanıyorsanız talep edin ve uygulayın derim. Rüyalarınız, mesajlarınız en önemlisi kendinizi arındırmanız için..

Bir kısa uygulama yazabilirim: Rüyanızda bir sorununuza çözüm bulmak isterseniz eğer; Uyumadan önce derin nefesler alıp verin önce gevşeyin. Sorunuzu düşünün. Sorunu zihnen imgelerken onu hissedin ve şu sözleri tekrar edin: “Bu gece bu sorunun çözümünü içeren bir rüya göreceğim ve onu hatırlayacağım. Sorunuz ne ise onu kısa, öz, net olarak tanımlayın. Şimdi bu rüyayı göreceğim ve sabah uyandığımda onu hatırlayıp yazacağım. Mümkün olan tüm olasılıklara kendimi açıyorum ve en yüksek içgörü ve rehberliğe kendimi açıyorum.”

Rüyalar

Sonra hemen bırakın, unutun. Sorunu ilettiniz, çözüm gelecektir. Derin birkaç nefes alın ve uykuya dalın. Sabah uyanığınızda her kelime, renk, her ne detay varsa lütfen yazın, not edin. Gün içerisinde de sembolleri hatırlayabilirsiniz.

Rüyalar, kendimizi gerçek halimizle görmemize yardımcı olurlar. Bu konuda çok daha fazla yazmak istiyorum; Rüya tipleri, türleri hakkında, sanırım Rüyalar 2 dosyamda olacak daha fazla detaylar.

Bir kaç ipucu size;

Rüyanızda gördüğünüz kişiler varsa uyanınca o kişiye seni rüyamda gördüm demek yerine gidin www.tdk.gov.tr den o ismin anlamına bakın. Çünkü rüyadaki ismin anlamı sizin için yorumdur.

Uyandığınızdaki hissiniz nedir, bu da ikinci yorumdur. Semboller ise benliğinizin yanlarıdır. Veçheleriniz ve dönüşümleriniz, deneyimlerinizdir. Kötü rüya yoktur. Eğer çok kötü diye adlandırdığınız bir rüyanız olursa bu sizin gün içindeki yüklendiğiniz gereksiz ve negatif enerjinizi gösterir, dolayısıyla rüyanız size reset atmış olur, sizi yeniler. Yeniden şarz olursunuz, ne kadar gergin gün geçirmiş olduğunuzu anlamanızı ve ferahladığınızı rüya vesilesi ile çözümlendiğini bilin, gülümseyin.

Rüyalar

Rüyadaki her taşıt ise, araba, uçak, tren, gemi sizi ve dünyanızdaki varoluş tarzınızı yolculuğunuzu temsil eder.

Su rüyaları duygularınızı, ateş rüyaları arınmanızı, hava rüyaları ruhsal benliğinizi ve toprak ise fiziki benliğinizi köklenme derecenizi belirler.

En iyi yorumcu ise daima sizsiniz hep hatırlayın.

Devamı ikinci yazımda.

4 thoughts on “Rüyalar

 • 20 Şubat 2018 tarihinde, saat 12:02
  Permalink

  Çok guzel bir yazı tam da hislerime göre sanki bu yazıyı bekliyordum dün geceki rüyamdan sonra. Gülay hnm sizi çok seviyorum iyiki hayatıma dokundunuz?

  Yanıtla
 • 20 Şubat 2018 tarihinde, saat 14:22
  Permalink

  Dün geceki rüyamın üstüne beklen yazı ??ikincisini merakla bekliyorum??????

  Yanıtla
 • 20 Şubat 2018 tarihinde, saat 14:24
  Permalink

  İkinciyi merakla bekliyorum?dün geceki rüyam sonrası çok iyi geldi???????

  Yanıtla
 • 20 Şubat 2018 tarihinde, saat 19:54
  Permalink

  Sayenizde çok faydalı deneyimlerle pekiştiriyorum yüreğinize sağlık sevgiyle ??????☘️

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir