Route Kitap Kafe

Route cafe için bakmayın kitapcafe dediğime aslında uyku haricinde gününüzün en az 16 saatini geçireceğiniz, başlıbaşına bir kültür merkezi gibi olan Route Cafe, Türkiye’de şubeleri de olan bir yerdir. Restorant , cafe ve bar özelliklerinin yanı sıra sahne sanatları ve konserleriyle de konuklarına hizmet vermektedir.

Bu kadar farklı türde içeriği nasıl sığdırdıklarına gelince, Ankara Kızılay’da Selanik 2’de bağımsız bir binada yer almaktalar. Binanın girişi restorant, cafe ve bar olarak hizmet vermektedir. Sabah kahvaltınızı yaptıktan sonra biraz kitap okuyayım, az kafa dinleyim derseniz, üst katta yer alan kitapcafe bölümünde vakit geçirebilirsiniz. Öğlen ve akşam yemeklerinizi yiyebileceğiniz veya arkadaşlarınızla sohbet edip vakit geçireceğiniz, geniş bir menüye sahip olan; ön ve arka bahçeleriyle de ferah bir alana sahiptir.

Geceleri üst katlarda yer alan eğlence mekanlarında tiyatro gösterileri izleyebilirsiniz. Açık Mikrofon gösterilerinde amatör komedyenlerin standup gösterileriyle gülebilir, konser veren sanatçıların şarkılarında dans edebilirsiniz.

Mekanın felsefesi “İyi yemek, iyi içecek ve iyi müzik”.

Mekanda çeşitli kutlamalar, toplantılar ve birçok organizasyon için imkan bulunmaktadır.

Yiyecek ve içecek fiyatları ortalamadır. Restaurant ve bar bölümünde alkollü içecek de bulunduğunu belirteyim. Olumsuz gördüğüm yanı ise belki benim olduğum sırada yaşanan bir talihsizlikti ama yine de belirtmek istedim. Çalışanların birbirlerine karşı iletişim dilleri ve hoşnutsuzluğu itici geldi. Müşteri yanında haklı gerekçeyle dahi olsa çalışma arkadaşını azarlayan bir personel hoş görüntü olmuyor.

Buraya kadar mekanın genel tanıtımını yaptığıma göre beni alakadar eden kitapcafe kısmının detaylarını vereyim. Aslında giriş katta da olmak üzere birçok alanda sizi kitaplıklar karşılamaktadır. Kitapcafe raflarında günümüzün ve eskinin bilinen yazarlarına ait kitaplar olduğu gibi, teorik eserler de mevcuttur. Birçok kitap topluluğu burada kitaplar üzerine toplantılar yapmaktadır. Ayrıca ders çalışmak isteyen öğrenciler için de uygun bir ortama sahiptir. Işıklandırma, masa düzeni, duvar rengi , mobilyalar vb birçok detayı ile de okuma isteğinizi teşvik edecektir. Zaten salona girdiğinizde “bir kitap alıp oturayım” diyorsunuz.

Ankara’da alternatif bir mekan arayışı olanlara önerimdir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.