Can Dostum – Bir Sevgi Romanı

Köpekler hakkında bir roman, insan hayatının en derin meselelerinden biri olan “Neden Buradayız?” sorusuna cevap verebilir mi?

2006’da Ulusal Köşe Yazarları Derneği’nden “En İyi Mizah” dalında ödül alan ve 2011’de “Yılın Köşe Yazarı” seçilen W. Bruce Cameron, bu soruyu aynı anda hem duygusal hem de komik olabilen, “Can Dostum” isimli bir roman ile cevaplıyor.

Üç kez ölüp, her seferinde bambaşka bir hayata doğan bir köpeğin gözünden dünyanın nasıl hem sevgi dolu hem de acımasız bir yer olabileceği okuyuculara anlatılıyor.

“Can Dostum”, birkaç kez doğup, yaşadığı farklı hayatlar boyunca yaşam amacının ne olduğunu sorgulayan bir köpeğin hikâyesini anlatıyor.

W. Bruce Cameron’ın bu iç açıcı ve komik romanı, bir köpeğin pek çok hayatının duygusal ve eğlenceli hikâyesi olmakla kalmıyor, aynı zamanda insan ilişkilerine ve insanla en iyi dostu arasındaki kopmaz bağa köpeğin bakış açısından ilginç bir yorum getiriyor.

Özellikle hayvanseverlerin uzun zamandır beklediği roman, okuyucularını hayvan barınaklarının zor şartlarından, sevgi dolu bir eve, oradan da K9 köpeklerinin tehlikeli dünyasına ve evcil hayvan satın alıp onları terk eden ilgisiz ailelerin yanına götürüyor.

1 yıl gibi rekor bir süre boyunca listede kalan Can Dostum’un film hakları Steven Spielberg’in film şirketi Dreamworks tarafından satın alındı. Pek çok eleştirmence övgüyle karşılanan Can Dostum çok yakında film olarak seyirciyle de buluşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir