Red Eye Coffee Shop

Red Eye Coffee Shop, yaklaşık 3 ay önce Cenk Bolgül tarafından Bahçelievler’de açılmıştır. İçerik olarak kahve üzerine kurulu bir mekan, isim tescilli bir yapıya sahip ve Türkiye’de tekmiş. Yakın zamanda Yenimahalle ‘de farklı isimle bir şube daha açılacakmış.

Kahvenin veya çayın yanında yiyebileceğiniz tatlı ve atıştırmalık yiyecekleri de bulunmaktadır. Son yılların modası olan resimli, desenli kahvelerden burada da içebilirsiniz. Çünkü kahvelerinizi Barista Sefer Dağ kendi elleriyle hazırlıyor. Hazırlamakla da kalmıyor, size kahvenin anavatanından tutunda lezzetine kadar detayını veriyor. Size kalan yerli ve ithal kahve çeşitlerinden ne içeceğinizi söylemek.

Mekanın belki de en göze batan olumsuz yanı küçük olması. Ancak küçüklüğünü şirin bulup aynı zamanda sadece siz ve dostlarınızla bir arada olabileceğiniz bir mekan olarak da düşünebilirsiniz. Zaten küçük doğum günü kutlamaları ve bir Baby Shower da daha önce burada yapılmış.

Red Eye Coffee ‘nin bir özelliği de çevresinde yer alan bazı mekanlara da kahve temini sağlaması. Müşterilerine de talep ettiklerinde öğütülmüş kahve satışı ve kahve kavurma yaptıklarını hatta evdeki imkanlarla leziz bir kahvenin nasıl yapılacağını da anlattıklarını belirttiler. Zaten mekanın çalışma planında Kahve Eğitimi ile ilgili workshop etkinlikleri de yer almaktadır.

Mekanda küçük bir kitaplık da bulunuyor. Müşterilerini misafir gibi gören bu yerde istedikleri gelen kişiler, kahvelerinin yanında isterseler kitap okuyabilsinler veya ders çalışabilsinler.

Mekan tuvaletleri temiz ve kullanışlıdır. Wi-fi de bulunmaktadır.

Dekorunda ahşap ve taş görünüme yer verilmiştir.

Ikinci olumsuz yanı oturma alanının ahşap sandalyeler ve bank olması ki uzun süre oturmalarda rahatsız edici olabilir. Ancak daha rahat oturma düzeni için de mekanın büyüklüğü yeterli gelmeyecektir. Dileriz ilerleyen zamanlarda daha geniş bir alana sahip olurlar.

Kitaplığına tekrar dönecek olursak edebiyat türünde kitaplar bulunmaktadır ve zaman içinde de zenginleştirme yapılacakmış. Yabancı müşteriler için de yabancı gazete ve dergileri de bulunduracaklarını dile getirdiler.

Kahve severler için ideal bir mekan olup misafirlerini beklemektedir.

Red Eye Coffee Shop
Azerbaycan cad.(Eski 3. Cad.)
73. Sok. Bahçelievler Ankara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir