Prof. Dr. Ali Demirsoy – “2035 – Sonun Başlangıcı”

Tarih:

Yazar:

Kategori:

Yaşam milyarlarca yılın meyvesidir. O yüzden yazara göre, belki de evrende tek bir defa oluşturulmuş olan şey biziz, bunun onurunu ve sorumluluğunu da taşımamız gerektiğini söylüyor. Kitapta bilimsel veriler verilmiş. Gerçekten düşündürücü rakamlar. Bildiğimiz zannettiğimiz bazı konulara açıklık getirmiş. Aslında biz çok küçük düşündüğümüzü anladım. İş daha ciddi. Evde ve dünyada neler yapabilirim diyorsanız, bu kitaba göz atın.

Kitapta ozon tabakasının son durumu, kalkerli kayaçların önemi, dünyada termostat nasıl çalışır, sera etkisi ne demek, günümüz dünyasında karbon dioksit bilyançosu, deniz akıntıların durumu, dünyada ısınma ile ilgili birkaç önemli saptama ve sonuç, karbon döngüsünün ve canlıların küresel ısınmadaki rolü ve Türkiye ile ilgili çarpıcı bilgiler ve fotoğraflar. Dünyadaki ve ülkemizdeki iklim konusundaki son durumu merak ediyorsanız bu kitap size faydalı olabilir.

“Sol düşünce ve doğal dinler insanı doğanın bir parçası olarak gördüğü için doğayı koruma bu akımlarda çok daha güçlüdür.”

2035 Sonun Başlangıcı“Asurlar, Babiller, hatta Sümerliler ve birçok uygarlık suyun yanlış kullanımdan (tuzlanmadan) dolayı tarih sahnesinden silindiler. Bundan ders almayan yöneticilerimiz; GAP’ta aynı yolun yolcusu gibi görünüyorlar.”

“Eğer bu sorumsuz eğilim böyle giderse, ki gideceğe benziyor, biyologların evrimleşmenin son halkası gibi gördükleri, dogmatiklerin ise Tanrının müstesna varlığı olarak sundukları insan, 3.8 milyar yıldan beri evrim basamağında yücelmeye çalışan tüm canlı varlıklarla birlikte kaprisinin, açgözlülüğün, vurdumduymazlığının, bencilliğinin kurbanı olarak ortadan kalkacaktır.”

2035 – Sonun Başlangıcı
Prof. Dr. Ali Demirsoy
Asi Kitap
170 sayfa, 2019

TAKİPTE KALIN

43,279BeğenenlerBeğen
551TakipçilerTakip Et
96TakipçilerTakip Et
585TakipçilerTakip Et

Daha önce görmediğiniz Dali tabloları kitaplaştı

Salvador Dalí sanat tarihinde bitmeyen bir büyüleyiciliğe sahip bir figür. Sürrealist bakış açışı ile bilenen sanatçı – en hatırlanan motifi, eriyen saatler eseri –...

İkonik Tablolardan Doğrudan Etkilenen Film Sahneleri

Genelde hayatın sanatı taklit ettiği söylenir – ancak film yapımcısı Vugar Efendi’nin tutkulu projesi, Film Meets Art II ‘de görüldüğü gibi, beyazperde de aynısı...

Harekete geçmemek sebebiyle yok olmuş bir geleceği tasvir eden ünlü resimler

Museo del Prado (Prado Müzesi) yakın zamanda Madrid'deki 2019 BM İklim Değişikliği Konferansı'na eş zamanlı olacak şekilde tasarlanmış Dünya Yaban Hayatı Fonu (WWF) ile...