Prof. Dr. Ali Demirsoy – “2035 – Sonun Başlangıcı”

Yaşam milyarlarca yılın meyvesidir. O yüzden yazara göre, belki de evrende tek bir defa oluşturulmuş olan şey biziz, bunun onurunu ve sorumluluğunu da taşımamız gerektiğini söylüyor. Kitapta bilimsel veriler verilmiş. Gerçekten düşündürücü rakamlar. Bildiğimiz zannettiğimiz bazı konulara açıklık getirmiş. Aslında biz çok küçük düşündüğümüzü anladım. İş daha ciddi. Evde ve dünyada neler yapabilirim diyorsanız, bu kitaba göz atın.

Kitapta ozon tabakasının son durumu, kalkerli kayaçların önemi, dünyada termostat nasıl çalışır, sera etkisi ne demek, günümüz dünyasında karbon dioksit bilyançosu, deniz akıntıların durumu, dünyada ısınma ile ilgili birkaç önemli saptama ve sonuç, karbon döngüsünün ve canlıların küresel ısınmadaki rolü ve Türkiye ile ilgili çarpıcı bilgiler ve fotoğraflar. Dünyadaki ve ülkemizdeki iklim konusundaki son durumu merak ediyorsanız bu kitap size faydalı olabilir.

“Sol düşünce ve doğal dinler insanı doğanın bir parçası olarak gördüğü için doğayı koruma bu akımlarda çok daha güçlüdür.”

2035 Sonun Başlangıcı“Asurlar, Babiller, hatta Sümerliler ve birçok uygarlık suyun yanlış kullanımdan (tuzlanmadan) dolayı tarih sahnesinden silindiler. Bundan ders almayan yöneticilerimiz; GAP’ta aynı yolun yolcusu gibi görünüyorlar.”

“Eğer bu sorumsuz eğilim böyle giderse, ki gideceğe benziyor, biyologların evrimleşmenin son halkası gibi gördükleri, dogmatiklerin ise Tanrının müstesna varlığı olarak sundukları insan, 3.8 milyar yıldan beri evrim basamağında yücelmeye çalışan tüm canlı varlıklarla birlikte kaprisinin, açgözlülüğün, vurdumduymazlığının, bencilliğinin kurbanı olarak ortadan kalkacaktır.”

2035 – Sonun Başlangıcı
Prof. Dr. Ali Demirsoy
Asi Kitap
170 sayfa, 2019

» ayguldemir

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hür - Ezgi Durmuş

Hür – Ezgi Durmuş

 Ezgi Durmuş’a dair yazacaklarım bir hayli var, amma velakin konu o değil konu Hür. Şu …

1 yorum

  1. Çok kaliteli bir kitaba benziyor, incelemenizde bana gayet olumlu bir izlenim verdi. Sanırım yakın zamanda alacağım. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir