Okuyan bir Anne’den Çocuklara Kitap Tavsiyeleri

Bu yaşa geldim, üstüne bir de anne oldum ama çocuk kitaplarını hayatımdan çıkartmayı bir an dahi düşünmedim. Çünkü çocuk kitaplarının ayrı bir enerjisi olduğuna, unuttuğumuz kimi değerleri, masum duyguları zaman zaman hatırlamamız gerektiğine inananlardanım. Hal böyle olunca da oğlumun kitaplarının yanısıra, beğendiğim diğer çocuk kitaplarını da hem okuyorum, hem de, laf aramızda, gelecekteki torunlarıma saklıyorum.

Şimdiki çocukların kitaplar ve eğitici materyaller yönünden çok şanslı olduklarına inanıyorum. Zira birçok yayınevi, ciddi çalışmalar sonucunda hem dünyadaki muhteşem çocuk kitaplarını dilimize oldukça başarılı bir şekilde çeviriyor, hem de pedagoglar eşliğinde ciddi çalışmalar yaparak ülkemiz yazarlarından harika kitaplar yayınlıyorlar. Hal böyle olunca, ben de okuma fırsatı bulduğum çocuk kitaplarından dikkatimi çeken ve aklımı çelenlerin bazılarını sizlerle paylaşmak istedim. Belki sizlere de bir fikir veririm, çocuklarınızın yanısıra sizi de çocuk kitaplarının büyülü dünyasına çekebilirim, dedim.

İnsan Vücudu Tiyatrosu

İnsan Vücudu Tiyatrosu

Bir tiyatro perdesinde, başrol oyuncusu iskelet anlatıyor, biz dinliyoruz; organlarımızı, hücrelerimizi, kaslarımızı, hastalıklarımızın sebeplerini ve daha birçok şeyi. Sağlıklı bir hayat sürmenin ilk şartının vücudumuzu tanımak olduğuna inanan bir kişi olarak, kuşe kağıda çizgi roman tadındaki bu kitabın oldukça ilgi çekici olduğunu söylemek isterim.

Domingo Yayınevi
Yazar: Maris Wicks​
Çevirmen : Şiirsel Taş
Sayfa Sayısı : 240
Yaş Grubu : +10

 

3 thoughts on “Okuyan bir Anne’den Çocuklara Kitap Tavsiyeleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir