Okul Vakti Babişko – Uyku Vakti Babişko

Çocuklarımız kendilerini bizlerle kıyaslama yapmaya bayılırlar. Özellikle de çoğu zaman babalarıyla. Çünkü her zaman için baba bir idoldür onlara ve her hareketine özenerek bakarlar. Önereceğim bu iki kitap Bilgi Yayınevi’nin mutfağından çıkmış… İncelemeye alırken de çok güldüm, bu iki güzel kitabı miniklere babalarının okumasına müsaade edin derim daha keyif alacaklardır. Siz annelere de uzaktan gülerek onları izlemek kalsın…  

Çok kıvrak bir zekâyla hazırlanmış bir kitap. Dave Hackett’in kaleminden çıkmış iki güzel kitap: Uyku Vakti Babişko ve Okul Vakti Babişko.

OKUL VAKTİ BABİŞKO: sizin evinizde de okula gitme olaylı bir halde başlayıp, koşar adımlarla servise yetişmeyle ya da geç kalmalarla mı sonuçlanıyor? O halde bu kitap sayesinde miniğiniz şey yani babişkonuz hemen hazırlanacak… 

Yataktan kalmak istemeyen, türlü bahanelerle okula gitmek istemeyen babişkolar, sağlıklı yiyecekler yemeyen, ödevlerini unutan, hatta çorabının tekini bile aceleyle giymeyi unutan babişkolara tam ilaç niyetinde.  Sabah erkenden kalkıp, kahvaltısını zamanında yapıp, banyonun ardından, ödevlerini de eksiksiz tamamlayıp okul yolunu tutan babişkolar için.

UYKU VAKTİ BABİŞKO: uyku düzeni her evde saatinde olmayınca huzursuzluk çıkar. Şahsen bizde uyku saati geçince çocuğumda ortaya çıkan huzursuzluklar yıpratıcı oluyor. Kitaplarını seçip, yatağına giden miniklerinize harika bir öneridir. Bahaneleri bırakıp, mızmızlık yapmadan keyifle uyuyacaklardır.

Yine babişkosuna bir türlü zamanında uyumayı öğretemeyen minik bakalım bu sefer neler yapacak ve nasıl uyumayı isteyecek aslında babişko. Ne gibi bahaneler üretecek bakalım.

.

Çocukların bitmeyen bahanelerini sizler onlara sununca neler oluyormuş ve minikler sizi yatağa götürse bahane yok, hemen uyunacak dese. Ya da sabah kahvaltı da sonrasındaki çocuklarımıza verdiğimizi görevleri onlar bize hatırlatsa, görevleri değiştirsek onlarla. Neler olurdu dersiniz?

Farklı bakış açısı sunan kitapları severim, bu kitapları da üç yaştan itibaren miniklere okumanızı öneririm.

Sevgiyle ve bol kitaplarla kalın.

BİLGİ YAYINEVİ

DAVE HACKETT

2018, 36 sayfa

3 thoughts on “Okul Vakti Babişko – Uyku Vakti Babişko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir