Öğrenciyi Çalışmaya Teşvik Edecek Faktörler

Bir dağa tırmanmak bir kerede olmaz. Lise öğrencilerinin% 40’ından fazlası, Ulusal Araştırma Konseyi tarafından bildirildiği üzere, eğitim kurumlarından kronik olarak ayrılmaktadır
Büyük olasılıkla, bu gençler, özellikle yüksek öğrenimin, öğrenmenin önemini anlamadılar. İlk aşamadan geçmeden eğitime devam etmek mümkün değildir; okul, birçok modern çocuğun erken evrelerde başarılı olamadığını göstermektedir ve daha sonrada yeniden canlandırmak zor oluyor.

Harekete Geçerek Kendinizi Görselleştirin
Çok sayıda araştırma, görselleştirmenin öğrenme süreci üzerinde güçlü ve olumlu bir etkisi olduğunu keşfetti. Sporda bile, sporcuların performansında bir fark yaratmıştır. Öğrenciler bu yüzden öğrenecekleri şeyleri görselleştirmeleri iyi bir fikir olabilir.

Etkileşimli içerik yapacak:
Sınıf içi PPT sunumları
Fotoğraf ve görüntüler
Videolar ve belgeseller
Oyunlar
Ders sonrası uygulama

Bir öğretmen öğrencilerin belirli senaryoları hayal etmelerine izin vermek için tiyatrolara, müzelere ve sinemalara katılmak için daha fazla zaman ayırmalıdır.
Öğrenciye gelince, zaten bazı eylemler yapıyormuş gibi davranmanız gerekir (örneğin, bir araştırma kağıdının son sayfasını yazmak, çalışma materyallerini toplamak, rüya kolejine kaydolmak vb.).

Hayatımızda çoğu zaman, etrafımızda olan şeylerden bıkıyoruz.
10.000 kelimelik araştırma veya dönem ödevi üzerinde çalışmak strese maruz kalmanın nedenlerinden biri olabilir. Hiçbir öğretmen, gönderim arifesinde öğrencilere böyle büyük ödevler yüklememelidir. Her öğrencinin makaleyi hazırlaması için birkaç hafta hatta ay boyunca uğraştığı anlamına gelir. Böylece, günde 5-10 cümle bulursanız, son teslim tarihinden önce projeyi bitirmeyi başaracaksınız. Son dakikaya ertelemek işe yaramaz.

Sonsuza dek sürmeyeceğini söylemeye devam et
Bir gün “kabusun” sona ereceğini ve çok daha fazla özgürlük edineceğinizi bilmek mükemmel bir motivasyondur. Kim bilir: belki bir gün, bazı firmalara ne yapacağınızı söyleyebilecek, bazı firmalarda iyi bir yönetici olacaksınız.

Eğitimin Yararlarını Bilme
Ekonomik: Yükseköğretim kurumundan diploma alan ortalama maaşın, yalnızca okuldan mezun olanlara kıyasla ortalama 44.800, hatta 56.500 dolar olduğunu biliyor muydunuz (sadece 35.400 $). Yüksek Lisans veya Doktora Kazanma derece daha iyi kariyer fırsatları ile birlikte daha yüksek yıllık geliri garanti eder.
Sağlık: Bir başka ilginç gerçek, ortaöğretim sonrası eğitim alan bireylerin daha sağlıklı kararlar almasıdır. Örneğin, 4 yıllık derece sahiplerinin sadece yüzde 8’i sigara içtiklerini belirtti. Yüksek öğrenimden yoksun insanların sayıları çok daha fazla.

Sivil katılım: En azından lisans derecesine sahip mezunların yaklaşık% 50’si, ülkede ve hükümette özellikle en azından temel düzeyde neler olup bittiğini biliyor. Daha yüksek eğitim kurumlarına katılmayanların ülkedeki mevcut siyasi durum hakkında hiçbir fikri yoktur. Bu nedenle, farklı düzeylerdeki seçimlerde sıklıkla yanlış seçimler yaparlar. Okuryazarlık oranlarının düşük olduğu ülkelerin zayıf başkanları seçme eğiliminde oldukları kanıtlandı.

Genel olarak, kolej ve üniversite mezunları, ekonomik refah, fiziksel / zihinsel sağlık ve siyaset bilimi dahil tüm olası alanlarda daha iyi performans gösterir. Dahası, yeni bir şey öğrenmeyi asla kabullenmezler ve bu şekilde kariyer yollarında diğerlerine göre daha hızlı hareket ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.